Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

e tu glume mićanović i gagi jovanović

 

 

 

valjda

:mellow:

glumili su. i to znam napamet :lol:

al tu ih je samo četvoro

bure baruta sam malo pozaboravljala, ali imam knjigu sa dramom i scenrijem, a ima i spisak glumaca iz predstave. nekih se ne sećam... neke delove sam ipak zaboravila.

dosta su se razlikovali film i predstava, i imena su promenjena, i u filmu ima mnogo više likova.

Link to comment
1 minute ago, slepa živana said:

dosta su se razlikovali film i predstava, i imena su promenjena, i u filmu ima mnogo više likova.

ček

sve scene iz predstave su prenesene i na film, nema viška, nema manjka

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

ček

sve scene iz predstave su prenesene i na film, nema viška, nema manjka

ne, ne, naprotiv, nekih scena iz predstave nema u filmu i obrnuto. a i sama predstava je dosta različita od teksta pozorišnog komada, u smislu da je reditelj to malo pretumbao.

sećaš se da je scenografija bila svedena, crni zidovi ispisani belim reckama, i vrlo malo rekvizita je iznošeno iz scene u scenu. iz svake scene ostajao je po jedan lik a za sledeću su dolazili novi, pa je opet ostajao jedan i povezivao se sa sledećim. to u dramskom tekstu nije baš tako.

 

a ima i ta zbunjola što su neki glumci iz predstave igrali potpuno druge uloge u filmu, kao npr. sergej

  • +1 2
Link to comment

ta to sam skapirao kao fantastičnu foru, što je uvek jedan glumac ostajao na sceni

tako je i na filmu, valjda

 

generalno volim takve filmove, vavilon, wild tales, short cuts…

 

e2

ako neko zna još koji slobodan je da ga napiše

:fantom:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
Link to comment

Predstavu nisam gledao, samo par inserata.
Koliko se sjećam tih inserata, u sceni sa tenisom je bio Boda Ninković, a policajac-invalid (Berček u filmu) je bio Voja Brajević...

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ta to sam skapirao kao fantastičnu foru, što je uvek jedan glumac ostajao na sceni

tako je i na filmu, valjda

 

generalno volim takve filmove, vavilon, wild tales, short cuts…

 

e2

ako neko zna još koji slobodan je da ga napiše

:fantom:

 

Wild Tales je klasični omnibus - priče idu jedna za drugom i likovi i radnje im se ne prepliću.
Nakon Short Cuts, Altman je imao strukturalno sličan film smješten u svijet visoke mode - Pret-a-Porter, ali dosta slabiji.
Od uspjelijih filmova sa više isprepletenih likova i tokova radnje, na pamet mi pada recimo Hapiness Toda Solondza...
 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Predstavu gledao jednom, bilo u vreme jednog od pikova pandemije i online, ne znam d ali jos moze da se skine , probajte na megasrbija..znam da  lik Topuza igra Cetkovic..dramu sma citao ranije, ima i slicnosti i razlika, sto sa filmom, sto isa predtsavom, malo mi je zato mozda i predstava bila malko konfuzna ocekivao sam da verno prati dramski tekst..ali da, iz svake rice, ostane ejdna lik, da bi bio u sledecoj..kada su price u filmu u pitanju(mada, ije kalsican omnibus), prva Bata STojkovic i Diklic, mi je i najslabija, iskreno(Dilic fizicki isti kao u Sbairnom centru, frizura, cvikeri, sve isto), Bercek i Glogovac, mozda i najbolja u filmu, Ristovski i Nikolic, second close, zapravo, u predstavi/drami valjda sede u kafani i piju vino, ubacivanje piva i boksa u film je nice touch, drugi jezik, je li, Ristovskom je ovo jedna od boljih uloga(odlican gluamc steta sto je govno privatno, kao i Miki), autibus, nekako izmesana su mi osecanja..tu mi je Milena najbolja mozda..Ljuba Tadic mozda iam dve recenice u filmu,a li sotavlja utisak, sta ti je veliki glumac, ni kada je u ovolikom ansamblu  sveden na Preza Milinkovic nivo, ne pojedu ga..Voja Brajovic odlican psihopata..i dobra zavrsnica, sa Milvanovicem, i Glogovcem koji zapali benzin..muzika fantsticna, Simjanovic, Bora Dugic

https://www.youtube.com/watch?v=F4usT7M2Xh8&ab_channel=ZoranSimjanovic

Magnolija je slicno pstavljen omnibus,, mada, to ste verujem,s vi gledali

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ako neko zna još koji slobodan je da ga napiše


Ta divna splitska noć.

  • Hvala 1
Link to comment

Da, kada spomenuh Diklica i Batu, njihovu prciu, Bata posluzi njega i Dragana rakijom zozovacom Guslarem takozvanim valjda, ne bih ni obratio paznju bilo je komentara na yt, koja je valjda potrovala na smrt cetrdedesetak ljudi krajem devedesetih..sve ovo sam i cuo na yt komentarima, nit sam rakijas, niti pamtim to vreme, ja sam se tada trovao drugim otrovom, step sokicima, kapiram da je rakija u filmu sasvim rendom, da flasa nije referenca na aferu, mad,a mozda i jeste, mozda Bata hoce da potruje ljude koji su dolsi da  mu ruse kucu i potencijalno ubiju sina

Link to comment

moz da bude, al ne mora da znaci.

 

guslar je tada bio najjeftinija rakija u prodavnicama. mozda je znacila sirotinju, a mozda i pokudaj trovanja. mada, nije svaki guslar bio koban. pio ga i ja i, hvala bogu, jos vidim.

  • +1 1
Link to comment

Ta divna splitska noć je takođe omnibus od tri priče. Postoje određene poveznice/preplitanja među tim pričama, i to je dosta dobro urađeno.

 

Zozovača sigurno nije slučajno upala u scenu u Bure baruta. Ta afera se desila otprilike u martu 1998. godine, baš kada se snimao film.

Mislim da je to prije crnohumorna pošalica, nego što je sugerisano da Bata Stojković hoće da ih potruje.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, colonelo said:

Ta divna splitska noć je takođe omnibus od tri priče. Postoje određene poveznice/preplitanja među tim pričama, i to je dosta dobro urađeno.

 

Zozovača sigurno nije slučajno upala u scenu u Bure baruta. Ta afera se desila otprilike u martu 1998. godine, baš kada se snimao film.

Mislim da je to prije crnohumorna pošalica, nego što je sugerisano da Bata Stojković hoće da ih potruje.

Jos ga Dragan pita jel domaca, i on potvrdi d aje domaca:D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...