Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

ajmo filmofili, ovo me bas zanima a nikako da nadjem neki podatak....gde je i sta radi Marija Tocinoski, Tocinovski ili Tocinoska, kako gde ima da se nadje

glumila najvise u filmovima Zike Mitrovica, vazda u paru sa Gavricem, uciteljica u Kapetan Lesi... bilo kakav podatak o njoj, neki noviji ako ima

Link to comment

Kod filmova crnog talasa meni su pored skupljača perja najjači utisak ostavili Kad budem mrtav i beo, Rani radovi i Biće skoro propast Sveta. Gledao sam mislim sve, ali ove bih baš izdvojio. Inače fantastičan talas. Neverovatno.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

svaka čast svima, ali žika i kad budem mrtav i beo je tu neprikosnoveni broj 1. najhrabriji naš film ikad, građanin kejn ju kinematografije.

Link to comment

Gledam Skupljače perja - jedno gledanje mi svu pažnju uzimaju glavni likovi - Bekim, Olivera, Bata, Tisa, Rahela F. - onda se uhvatim da u drugom gledanju uživam u scenama gdje su naturščici - ajd Cigani, zanimljivi sami po sebi, ali one scene u slovačkoj crkvi ili na ručku kod Rumuna... Čist dokumentarac, ovi današnji Rumuni su učili iz tih scena :D

Link to comment

ali one scene u slovačkoj crkvi ili na ručku kod Rumuna

 

O tome sam pričao

 

Istu tu liniju pronaći ćeš kasnije kod režisera van talasa - u Beštijama i Čudu neviđenom kod Živka, u Pogledaj me nevernice i Petrijinom vencu kod Điđe, u Domu za vešanje itd., sve je to iskustvo majstora kadra koji su zanat pekli na kratkom metru bez spikera, samo vizuelnim sredstvima

Link to comment

svaka čast svima, ali žika i kad budem mrtav i beo je tu neprikosnoveni broj 1. najhrabriji naš film ikad, građanin kejn ju kinematografije.

apsolutno.

Link to comment

O tome sam pričao

 

Istu tu liniju pronaći ćeš kasnije kod režisera van talasa - u Beštijama i Čudu neviđenom kod Živka, u Pogledaj me nevernice i Petrijinom vencu kod Điđe, u Domu za vešanje itd., sve je to iskustvo majstora kadra koji su zanat pekli na kratkom metru bez spikera, samo vizuelnim sredstvima

nikad to ne bih znao niti povezao, da nije foruma. krajnje poučno štivo, hvala svima što delite znanje i info :)

Link to comment

Covek kaze doci ces na минџос...

 

Ja pa sad, kad si reko mindzos, cujem na mindros... :isuse:

 

Ne cujem dz, gluvac sam... :D

 

Hvala u svakom slucaju...

Edited by Nesh
Link to comment

Nadjoh..Bice da je ipak mindros.  :)

 

Mindros - doci nekom na "mindros" - ostro napasti ("doces ti meni na mindros!") Izvor

U pravu si, ni meni ушеса ovih dana nisu bas najbolje.

Mene asociralo na izraz koji sam nasao kod Andrica u Recniku zargona, tamo je u smislu 'uzeti nekoga na zub, maltretirati...', ali je ovaj izraz/znacenje koji si pronasao - to.

Zanima me samo da li ga je improvizovao Paja Vujisic ili su ga scenaristi...

Usput, kad god vidim Pavla Vujisica, opasuljim se koliko je na mestu porediti njega i Zan Gabena, na primer.

U Pajinu korist: ako postoji nesto sto se zove rodjeni glumac to je valjda to, ne znam...

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...