Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Jesu, ali nikad taj zanr nije zaista zaziveo kod nas. Retko se i emituju na TV. Meni su recimo krimi filmovi Mikija Stamenkovica dobri (tu sam takodje bezuspesno tragao za muzikom Darka Kraljica iz SB zatvara krug)..

Link to comment

To su uglavnom ocajni do veoma slabi filmovi, sa izuzetkom Poslednjeg koloseka, kao prosecnog ostvarenja. Krimi se prosto nije zapatio

Link to comment

u našoj kinematografiji su kriminalitičko/gangsterske filmove zamenili partizanski tj. crveni talas

prosto kinematografija nije bila toliko velika da može da istrpi masovnu produkciju u nekoliko žanrova

 

 

mnogo lakše je bilo producentima da nađu lovu za partizanštinu nego za tzv trilere. pozorišna veza je bio tipičan primer, što mi je u nekoj priči pomenuo i sam reditelj. muke & problemi, u isto vreme ukoliko legneš na rudu i prihvatiš se partizanskog filma avioni, kamioni, tenkovi i sva moguća i nemoguća logistika je na izvolte. 

ovako ako želiš pandurski heliš, moraš već kod kastinga da vodiš računa o izboru glumaca i da ti u filmu glume ljudi sa dobrim vezama u svim sferama. 

u pozorišnoj vezi je ulogu glavnog inspektora umesto bate životinje trebao da igra miki krstović npr.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ne taj

 

nož od žike mitrovića

 

žika mitrović je jedan od naših najboljih reditelja. ne znam kako se uvek u takvim pričama provuče saša petrović pre njega i žike pavlovića

valjda zbog tog kana

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Noz po knjizi onog izdajnika na koksu? trebao je ostati pisac.

 

Danima ako ne i nedeljama sam bila pod utiskom od tog filma. Odlican!

Jok more, kums objasnio
Link to comment

ne taj

 

nož od žike mitrovića

 

žika mitrović je jedan od naših najboljih reditelja. ne znam kako se uvek u takvim pričama provuče saša petrović pre njega i žike pavlovića

valjda zbog tog kana

 

meni je zao sto Zika nije snimio drugi deo Mars na Drinu, pod imenom Komandant, imao je ideju, scenario ali nista od toga nije ispalo. Kaze psovali ga glumci jer svi izginuse a svi hteli da igraju u drugom delu, Ljuba, Godra, Ciga. Inace Mars mu je jedva prosao jer je malo falilo da ga proglase za nacionalisticki film

isto tako je bila ideja za jos jednu sagu o Kapetanu Lesiju, tj treci deo ali nista od toga nije ispalo

 

a sto se domacih filmova tice, kolekcionar sam i imam ih ogroman broj pa ako nekome bas bas treba....

Edited by darkonet
Link to comment

Neki generalni utisak je da je uz izvestan broj ozbiljnih filmova i remek-dela, snimano i dosta đubreta. Jbg, imalo se para ...

 

Ono što se zaboravlja jeste da su najbolji glumci često glumili u opskurnim filmovima daleko ispod njihovog renomea. Bata se tu dosta isticao, setimo se samo onih "ćao, inspektore" serijala, filmova tipa "marsovci su među nama", poslednjih nastavaka serijala započetog sa "ludim godinama" ... Ili gagi nikolić u "velikoj frci" ... Dobri honorari su tu izgleda igrali presudnu ulogu ...

Edited by stoka
Link to comment

Te klasike je mahom snimao Calic, posle solidna dva tri dela Zikine dinastije krece tres koji se nastavlja sa Cao inspektore, Vampirima, Svemircem, Cikagom, Damom

Lutalicom i najvecim tresom ikada Obracun u kazino kabareu, stvarno najgori film ikada a glumacka ekipa dosta jaka

 

Bata je po sopstvenom priznanju snimao toliko filmova jer nikada nikoga nije odbio

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...