Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Midlife crisis, American Dream, roditeljstvo, zavisnost, adolescencija, griza savesti, srozavanje morala, casti, povrsnost, nerad, zavera, besmisao, prolaznost... 

Veoma prozaicno i zivotno. Mora i Toni da stane na crveno, mora da podgreva nasuvo, i nije stone cold killa, vec je ipak samo nesiguran covek. I to 1 big fat loser

Gledao sam jedno 5x od pocetka do kraja u razmaku od 15 godina, i svaki put sam drugacije doziveo. Ne znam da li je komedija, drama, tragedija, triler ili gangster zanr. Ne bi bila ni za kurac da nema porodinog zivota i kompleksnih licnih odnosa. Slojevitije je i kompletnije mnogo i od Kuma i Gudfelaza i svega ostalog iz tog miljea 

Sa savrsenim kastingom, sta god da promenis od uloga i glumaca opet bi bilo nezamislivo

  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Нико од Сопранових није зао, криминалан ум, осим мајке Тонија Сопрана, која трансгенерацијски трансферише злобу као прихватљив стил живота. Други из ганга су већином кримоси због лењости, чак и кад се извуку, опет се врате, јер треба целодневно физикалисати за новац у цивилству, а у криминалу је лакша пара. Онај лик што сакупља возиће - за кога се на крају уда Тонијева сестра (Бај д веј , Тонијева сестра глумила у "Каљавим гумама" из 2021. као учитељица еманципације Горици Поповић) , приказан је тако да нема баш ниједну лошу црту у карактеру, осим лењости. 


Bobi je na pocetku bio napravljen kao good guy, kako je serija isla dalje bio je sve vece smece, a narocito kad mu se nakacila Dzenis. U poredjenju s npr. Polijem, Ralfijem, Ricijem, on je plisani medo. U poredjenju s civilima™, on je ono... dno pakla. 

Nasilan je i on, a i intimidating. Nisu njega dzaba stalno slali po koverte. Niko sem njega nije patosirao Tonija :D

Ko nije kriminalan um - Adriana, ali ne zato sto je dobra osoba, nego zato sto je najgluplja od svih redovnih likova, usrala se u desetine zivota. Po meni je i Kristofer mozda vise izgubljena dusa nego natural-born krimos. I on je najnerealniji lik u seriji, sta se njemu sve tolerise i koliko mora da bude micromanaged u svemu... 

Svi njujorkeri u seriji su pojam kriminalnih umova u odnosu na dzerzijevce

A cak je i smotani Arti hteo da mafija i mulja  

 

Edited by Plajvi
Link to comment
On 5. 4. 2023. at 8:59, kipo said:

Osim tog odstupanja u par navrata, karakterizacija likova je fenomenalna, toliko su originalni da negdje mora da zaista postoje takvi ljudi. 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Najjeziviji momenti su mi kad se civilima useru u život, onako usput, primera onoliko u svakoj sezoni.

A Karmela i cela ekipa supruga, sve znaju s kime imaju posla, pokrivaju ih, pa onda silno uvređene kad im pop dovede liberalnu italo-amerikansku profesorku da im drži predavanje da oni nisu onakvi kakvim ih smatraju drugi Amerikanci :laugh: Samo Artijeva žena odskače, al ona nije žena mafijaša - bar ostvarenog.

 

Momci su svi redom debili. Nezreli, frustrirani, sve po redu... Dženis je teško đubre, ženski Poli,maltene, a i bodycount im je tu negde.:rolleyes:

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, namenski said:

Ma da, do UDB-e je, kako se toga nisam setio...

Dzukela i olos su svuda dzukela i olos, paraziti, sljam...

A nivo je nivo... :isuse: 

 

Nista licno :), ali pominjati u kontekstu obicnog kriminalnog sljama, siledzija i iznudjivaca, fele koja zivi na tudj racun i narativa koji to pokusava da proda kao sagu je malo onako...:puke:

Uostalom, ako ti je bas zapelo, uzmi bilo kog autohtonogtm kriminalca, ima toga onoliko, pa posedi malo s njim....

Ili odradi koji dan u CZ-u, tek onako drustva radi...;)

 

Edit: @Duhovnost, ljubav i med ne kenjaj ako boga znas.

naravno da je do “udbe” zato što je lahko biti s one strane zakona kad ti je za leđima ekipa koja se stara da privodi tom zakonu ne koji granicu prelaze

 

mislim da mašiš fudbal što se mene tiče, ovde pišemo o načinu na koji su filmskim jezikom ispričane priče(konkretno puzova o kumu, i chaseova o toniju sopranu). i obe su genijalno ispričane, jedna spada u filmski a druga u televizijski klasik. a to nisam ja proglasio nego neko sa mnogo više kredita od mene

 

 

 

i da posedeo sam sa autohtonim kriminalcem, a i bio sam u zatvoru

:fantom:

 

 

ne kao zatvorenik, da ne bude zabune

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
On 13. 4. 2023. at 19:37, Zabalujev said:

Najjeziviji momenti su mi kad se civilima useru u život, onako usput, primera onoliko u svakoj sezoni.

A Karmela i cela ekipa supruga, sve znaju s kime imaju posla, pokrivaju ih, pa onda silno uvređene kad im pop dovede liberalnu italo-amerikansku profesorku da im drži predavanje da oni nisu onakvi kakvim ih smatraju drugi Amerikanci :laugh: Samo Artijeva žena odskače, al ona nije žena mafijaša - bar ostvarenog.

 

Momci su svi redom debili. Nezreli, frustrirani, sve po redu... Dženis je teško đubre, ženski Poli,maltene, a i bodycount im je tu negde.:rolleyes:

Karmelin karakter je najsnazniji,bas ovo - mora birati da li da bude ili ne bude ta koja precuti, sto se u minijaturama kroz sezone iznova naglasava. Svaki put moras da prelomis, a ako preuzmemo iz realnog zivota - krene kao redovno desavanje tu oko nas, pa se vremenom naviknemo, da bi naposletku ipak jednom, pa drugi put presli preko. pa nekidedodjavola prepustili se realnosti. Jbg.

Link to comment
14 minutes ago, Milošica said:

@ToniAdams

 

Žica ili Sopranovi? :fantom:

nema sanse na to sebi da odgovorim, a ne tebi.

 

drugaciji su. sopranovljevi su daleko filmicniji i duhovitiji, nekad cak idu i u apsurd, a zica je suvi realizam, fazon ono, nadjes zamrznutog planinara iz 18, veka, i kad ga ozivis, pustis mu zicu da nauci sve o konceptu modernog sveta.

 

obe su jako pametne serije i moraju se apsolutno odgledati.

  • +1 7
Link to comment
  • 4 weeks later...

OvRtwhH.jpg

 

Meni je ova scena, ovaj kadar jedna od najsmešnijih stvari ikad i nema šanse da se ne zacenim kad ih vidim kako jure ka doktoru kroz žbunje i šipražje :laugh:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Commendatori doživljaji:

 

Krisi, koji kupuje na fri šopu pizdarije i poklone za Ejd. Pokvariotm stomak a ležao danima u sobi zanesvešćen od prvoklasnog horsa sa lokalcima. Belog dana video nije, niko da provali šta je i svi pitaju Gde si ti sve ovo vreme? :lolol:

Polijeva može-biti-rođaka, sa sve zapiranjem nad lavaboom.

Fascinacija ekipe Furiom dok čuva matorog, a ono petarde i šamarčine posle pokušaja dokazivanja. Skupljanje noktiju zbog uroka i Analisin kasniji ispizd, kad joj Toni kaže da ne kenja tamo gde jede. Inače je imao zeleno, big time.

Polijeva opsesija klonjama u napuljskim restoranima i čuveno nazdravljanje Commendatori matorcima sa makijatom u ruci, koji ga gledaju kao s Marsa da je pao. Kad je davio Tonija dok je bio usred važne priče, valjda s nekom hranom ili wc-om, tako beše?

 

Među top 5 serija za mene. Imao sam fetiš da je oderem celu na svakih godinu, dve. Sad sam malo usporio, ali desi se da bocnem random epizodu dve kad se uželim...

Edited by Medusa_trip
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...