Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

Vini, opet si se vezao u čvor. Prvo, ja nisam pominjao nikakvo "moranje", ti si jedini koji to pominje. Drugo - ja nisam davao nikakve moralističke kvalifikacije Adrijaninog lika. Ti si taj koji to čini i to sa pozicije patrijarhalnog morala (sponzoruša, drukara, neodlučna, itd.).

 

Ama, nisi o Adrijani nego o gledaocima koji se s tobom ne slažu. Citiram, "Pa valjda je svim pristojnim ljudima bilo žao zbog Adrijane."

 

Kad ideš okolo i propisuješ drugima šta ima da misle o čemu da bi bili "pristojni" po tvojim visokim standardima, to je smešno bar koliko i bezobrazno, a nije ti prvi put.

 

Ne znam kako jasnije da ti objasnim pa neću više ni da se trudim, ali ti slobodno obrni još jedan krug o mom patrijarhalnom moralu i nedostatku empatije...

Link to comment

a što Raflija budalčinu, meni bilo drago kad ga je sredio

 

 

<< btw da, tek sam sad videla da postoji ovaj topik :blush:

 

Desetak postova kasnije...

 

Vini, opet si se vezao u čvor. 

 

Samo meni ovo smesno? :D

Edited by Calavera
Link to comment

Samo tebi, mi ostali smo pristojne osobe -_-

 

Meni je realno smešna svaka ovakva razmena sa Symetom, zato što se od starta zna kuda mora da ode, a ipak nije moguće odoleti :D Jebiga, čovek mi nikad nije oprostio podsmevanje na Mad Men topiku zbog insistiranja na moralnom kompasu™ Donove supruge, i sad smo zakleti neprijatelji dok je sveta i veka!

 

image.w174h200f3.jpg

Link to comment

Ma nije da ti nisam oprostio, nego nisi bio u pravu ni tada, niti si u pravu sada sa tom optužbom za moralizam. Reći da jedan lik ima moral compass which always points due north, nije nikakav moralizam, to je opis jednog lika, s kojim možeš da se složiš ili ne složiš, ali sama činjenica da on opisuje nečiji moralni karakter, ne čini ga moralističkim.

 

Ti već neko vreme ponavljaš tu optužbu koja već u samom startu nije imala nikakakvih osnova, i ja to obično ignorišem, ali sad me već stvarno malo smorilo, pa sam ti odgovrio. Ni govora o bilo kakvom zakletom neprijateljstvu.

Link to comment

se vas dvojica dogovarate da započinjete ovakve rasprave?

 

ne citam njihov rasprave ali obavezno mi javite kada dodju do dekonstrukcije poslednje scene, to hocu da procitam. :D

Link to comment

ne citam njihov rasprave

 

-1

 

Ja ne pratim te serije (Mad Men & Sopranos), ali zato ne propustam njihove rasprave, jerbo su smesni kao crtani film.

Edited by Agni
Link to comment

Ne znam, nikad mi baš nije ležao fantasy kao žanr, a ovde mi se čini da se skupilo sve ono zbog čega ga inače izbegavam. Verujem da je dobro, ali nije moja šolja čaja, pa to ti je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...