Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

Ovo je ono što se zove "Sindrom Paćino" i odnosi se isključivo na Srblje vaskoliko. Ljudi se lože na krimose, 'ajduke i ostale bašibozuke koji ne zarađuju za život poštenim radom. Zatim, oni misle da je glumac = lik koji igra. Ništa se nije promenilo od osamdesetih kad su svi znali napamet replike Tonija Montana iz Skarfejsa. Neadekvatno izripovan na RIP topiku, višestruko u odnosu na svoj značaj i karijeru, Gandolfini duguje više liku koji je glumio, nego tome kako ga je glumio (i ako ga je glumio odlično). Tako je to kod nas, barem.
Ja bih rekao baš suprotno, dosta ljudi koje poznajem nije pratilo Sopranove jer se slika kriminalaca koji nemaju riješenja za najbanalnije životne probleme u njihovim glavama kosila sa predstavom o tome kako ljudi tog ranga treba da izgledaju.Uvijek me je interesovalo kako u internetskoj diskusiji može da se izmjeri da li je neko adekvatno ili neadekvatno ripovan. Ekvivalent broja ljudi na sahrani u real life-u je vjerovatno broj rip postova, ali ocjena za subjektivne parametre kao što su jačina naricanja i težina uzdisanja mi ne idu od ruke, priznajem. Edited by bad_lieutenant
Link to comment

ja verujem da su drago radan i dimitrije trkulja upoznali gandolfinija u nekom restoranu na menhetnu kad su pokušali da upišu nyu nakon što su pobegli od mobilizacije 91.:)

Link to comment
kako se to adekvatno ripuje? :mellow:
Pa vidi, ako je Pol Njumen koji je umro 2008 uspeo da izvuče jedva 2 strane ripovanja (i to je bilo 2008, na forumu je bilo više ljudi a i bio je septembar), a Gandolfini sada (leto, forum se osuo), tri strane ripovanja - to teško da je srazmerno njihovom značaju za film, holivud, umetnost, filmsku industriju, štagod. :fantom:Razlozi su razni, gubljenje značaja filma u odnosu na tv, itd - ali ovoliku popularnost, sve sam ovo video ranije skroz isto, sa Paćinom, i samo zbog jedne uloge. Potpuno je ista situacija, preslikano.
uh, koliko ti ne pratis na casu. jesi gledao nekad mtv cribs?! ne postoji selebrti u americi koji nema sliku tonija montane u barem 3 prostorije. svaki posteni hiphoper koji drzi do sebe istice da mu je skarfejs omiljeni film, nesto kao paulo koeljo i manekenke.
Ne gledam mtv, ali ti sasvim verujem da je tako. Moguće da je razlog tome neobrazovanost i pređašnje siromaštvo tih hiphopera. Tu se ne razlikuju od Srbalja. Edited by kobni zelaya
Link to comment
Razlozi su razni, gubljenje značaja filma u odnosu na tv, itd - ali ovoliku popularnost, sve sam ovo video ranije skroz isto, sa Paćinom, i samo zbog jedne uloge. Potpuno je ista situacija, preslikano.
Ma, identično :lolol:
Link to comment

I dalje propuštam da vidim vezu između tri strane ripa i loženja na krimose. Njumena, inače, obožavam, ripovao bih i njega, svakako, a Skarfejs i Paćina u tom filmu ne volim.

Link to comment

edit et ajantMa ja ne govorim sad o tome ko je šta igrao i ko je veći glumac. Govorim o tome da su obožavani, u stvari, likovi, a ne glumci.et bed lutenet - pa samo razmišljam koji je razlog tolike popularnosti Gandolfinija....

Edited by kobni zelaya
Link to comment

pa dobro ali ovo za obožavaje secikesa i hajduka u srbiji nije neutemeljeno.*meni je recimo facinantno da bagzi i ja, kao jedinu zajedničku stvar imao gledanje sopranovih.*samo što nam sami sopranovi pokazuju da to nije srpski specifikum

Edited by McCabe
Link to comment

pa nije nesuvislo ovo što si sročio. meni se samo više dopada moja teorija. ja sam se zadržao u sferi "umetnničkog dela" što veli ajant.

Edited by McCabe
Link to comment

pa to. sama serija je postavila naglavce macho etos mafije (jbt junaci serije se sve vreme loze na mafijaske arhetipove), a covek kaze da se samo kod nas ljudi loze na secikese. to je jedno, a drugo je da uopste ne znam ko su ti mangupi koji se kao loze na Sopranose, mimo ove umrlice (sta, uzor ti je disfunkcionalni burzuj koji sticajem okolnosti obavlja mafijaski posao, i u sustini je dobrocudni meda dok mu ne stanes na zulj? gde je tu linija infantilne identifikacije, sa cime?)edit: pa dobra je tema za razgovor, bolja od nekih...nego, Njumen i Gandolfini? potonji je prisnija njuska. televizija vezuje vise nego film. otud vise ripova. nismo mi Cahiers du Cinema, nego forumasi, gledaci serija i filmova.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ostavite Kobnog na miru. Zar ne vidite da je u potrazi za identitetom :fantom:

Nešto sam umoran, idem okolo po forumu i draškam ljude, a sam ne znam šta bih rekao, nego bih radije da me drugi zabavljaju. Moraću konceptualno da osmislim svoje buduće na ovom forumu, možda to da neki dašak vazduha..... :fantom:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...