Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

Sećam se nekog teksta povodom toga da pavle v. ušao u neku filmsku.enciklopediju mislim frabcusku odma pored tatija.Išlo je otprilije da paja "glumi obrvom" dok većina naših glumaca zapravo ne glumi za krupni plan već maše rukama i beči se pozorišno ...Send from WC solja by BVK

Link to comment
  • 9 months later...

Je l sam samo ja plakao kad je Toni ubio Ralfija?Najpotresniji momenat na malim ekranima ever

a što Raflija budalčinu, meni bilo drago kad ga je sredio

 

 

<< btw da, tek sam sad videla da postoji ovaj topik :blush:

Edited by Hjortron
Link to comment

мени и није нешто посебно жао, али ми је доста уверљиво пренесен њен страх кад укапира да не иду у болницу

Link to comment

Evo ga dežurni moralista da se zauzme za sponzorušu nespremnu da odleži godinu dana za svog patrona, i još nespremniju da ga odruka :D

 

 

Pa dežurni moralista si ti, što se lako vidi iz činjenice da na pitanje da li ti je žao odgovaraš moralističkim (dis)kvalfikacijama o "sponzorušama", "nespremenosti da se odleži ili odruka", itd.

Edited by Turnbull
Link to comment

Nope, ja sam na to pitanje prilično jasno odgovorio sa "ne". Tek na tvoje "svakom pristojnom čoveku mora biti žao" sam izneo argumente zašto apsolutno ne mora.

 

Dakle kad kažem da moralizuješ, mislim na propisivanje svojih moralnih načela kao jedinih ispravnih tj. nametanje istih sagovornicima, što je tebi dobro poznata navika. Šta ti ili ja mislimo o nekom fiktivnom liku nema nikakve veze dok ne počnemo to da nabijamo jedno drugom na nos.

 

Kao što kaže Dionysos, odlično je prikazano kako je jadna uplašena kad shvati šta se dešava, ali neko šire saosećanje posle čina - zašto i kako?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

pa evo recimo meni, zato što je prošla tako kako je prošla jer je sve kompletno nespretno odigrala, i bila je glupava a nije bila zla, samo je htela da proba da mirno živi sa Krisom

 

a što reče Vasa neki red mora da se zna, potpuno je jasno zašto je tako ispalo i da je moralo tako biti, ali mi je svejedno bilo žao

Link to comment

Vini, opet si se vezao u čvor. Prvo, ja nisam pominjao nikakvo "moranje", ti si jedini koji to pominje. Drugo - ja nisam davao nikakve moralističke kvalifikacije Adrijaninog lika. Ti si taj koji to čini i to sa pozicije patrijarhalnog morala (sponzoruša, drukara, neodlučna, itd.).

 

Naravno da je Adrijanin lik morally flawed, kao i svi likovi koji su na ovaj ili onaj način povezani sa Sopranovim kriminalnim preduzećem, ali za razliku od tebe, ja ne smatram da su saosećanje i sažaljenje rezervisani samo za moralno savršene likove (ili prave osobe). Tvoja je pozicija u tom smislu zaista moralistička jer ti je objašnjenje za nedostatak sažaljenja nabrajanje njenih moralnih nedostataka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...