Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

@Reg: spektakularan intervju. Ko je autorka?
Jasmina Maric, do sada neprimecen biser Politike.edit: Da nije to mozda ona Kariceva J.M. Maric koja se kandidovala za gradonacelnika a pre toga imala emisiju na BK [u kojoj su postavljana slicna pitanja] zapalila za London? Edited by reg
Link to comment
Хипици насрћу на монахиње"Голи хипик највероватније није очекивао присуство мушкараца. Када су га сустигли, монаси су му објаснили да је ово Србија, традиционална, православна, хришћанска и часна земља, која такве и сличне девијације са Запада неће прихватити. После тога, монах, пратилац оца Акакија, голог странца који је хтео да галами и протестује, педагошки је неколико пута ударио, услед чега је овај побегао у паничном страху, главом без обзира, бос по оштром камењу." :s_w:
Link to comment

hehe, ovo je odlicno, morao sam negde postovati

Вељко против транзицијеPosted on 25 August 2008 by Veljko PetranovicГледам Б92, мора се признати, прилично редовно. Трудим се да игноришем уобичајени љигаво-пристрасни садржај и да се концентришем на прелепо лице спикерке Маше Милеуснић, које ми пружа инспирацију за неке веома посебне тренутке. Када нема Маше на мом ТВ пријемнику, ту је тајни агент Изи, у чијим узбудљивим авантурама веома уживам. Навијам из све снаге да једнога дана заиста ослободи Лору из канџи злог пацова.Током претходних дана, имао сам прилике да ?закачим? и шаролику емисију у којој Зоран Цвијановић, са кретенским осмехом одврнутим на десетку, пропагира смешну страну српског дебилитета. Барем ја то тако схватам. Мислим, шта друго рећи о емисији чија је једина сврха да евро-скептике извргне руглу и подсмеху. Знате ону стару, ако ниси са мном, онда си против мене? Та конкретна емисија је базирана на истој максими. Као, Миле Србенда неће мутирано, генетски модификовано ЕУ воће и поврће, нити пиле од 15 килограма. А не. Миле више воли да купи закржљало пиленце од нашег сељака, па ако је и заражено, па ако је и прескупо, наше је. И ја га потпуно разумем.Радије бих појео домаће говно, него ли ЕУ торту. Радије бих седео намазан медом у сред мравињака, него што бих пратио још један испразни ?Полиграф? са оним мртваком од водитеља, или ?Дизање? које ме више спушта него диже, или моронске ?Роде?, које као да су кројене за Б92 са својим идеалистичним ставовима и лажним београдским шмекерима.Да се вратимо на Милета Србенду, па да завршимо. Б92 мора да заиста сматра како је 80 посто Срба једна гомила глупана и незналица. Због чега би друго, ако не због тога, пуштали у етар једну тако приземну и просту емисију? Ма да, ми Срби трунке мозга немамо. Сва срећа па је ту газда Веран и пресвета уредничка екипа Б92, да нам у мозак индоктринирају правилне ставове. Мислим, ако ме Миле Србин не убеди да постанем издајник и кукавица, онда нико неће!
http://portal.fuckb92.com/?p=103
Link to comment
zasto komentarises kad nisi gledao trku?
A sta je pisalo kada je objavljeno 22. 8 pre nego sto je izmenjeno? Uostalom pogledaj komentare. Edited by raindelay999
Link to comment

zmijotke, darujem ti rudnik zlatadnevnik istine - aleksandar vucic :lol:http://www.pravda.co.yu/dogadjaji/2493/kak...li-dachi-i-antinjemu je sve ovo bas tesko palotizer"Тек сутрадан 10. јула, тачније око 1.30, 11. јула, нашао сам се Антићем у кафићу Контакт у Новом Београду, и он ме је тада први пут обавестио да нешто озбиљно није у реду, речима да је прича о власти у Београду све даље од нас, али да још има наде и да није све готово. Први пут сам био оштар у разговору и ставио му до знања шта све знам о неистинама које су ми пласирали, разуме се, у границама пристојног и цивилизованог понашања. Те вечери сам, коначно схватио, да су нас изиграли и да су све време играли непоштено. Признајем, целе ноћи ока нисам склопио. Испало је да све што смо радили и стварали данима, недељама и месецима није вредело ништа и да је неко све наше наде, све наде нормалних људи, могао да сруши за само један дан. "

Edited by kojot
Link to comment
Kosooke snajke spas za SrbijuDržavni sekretar u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku željko Vasiljević ima ideju kako da poboljša demografsku sliku Srbije. Njegov projekat podrazumeva dovođenje najmanje 100.000 žena iz Vijetnama, Kambodže, Laosa i Burme koje bi se udale za srpske neženje!"U naredne dve godine, još 120 mesta u Srbiji će ostati bez ijednog stanovnika. To je ogromna površina. Imaćemo hiljade hektara koje neće imati ko da obrađuje. Mislim da bi iz tih zemalja, pored žena, trebalo da dovodimo cele porodice koje su brojnije, koje imaju mlađu decu. Da od njih napravimo verne građane ove zemlje koji će dati puni ekonomski doprinos time što će gajiti stoku na tim područjima. Tada se ne bi desilo da se Srbija sve više smanjuje, jer bi imali koga da naselimo" kaže Vasiljević za "Press".On navodi da je demografska slika u Srbiji katastrofalna i da takva situacija zahteva radikalne mere.Imamo 250.000 muškaraca koji žive na selima, i ne mogu da nađu žene za udaju. Postoji mnogo zemalja u svetu koje imaju višak žena."Deo možemo da nađemo i u pravoslavnim zemljama kao što su Moldavija, Ukrajina, Rusija... Ali, meni nije cilj da oslabimo biološki potencijal zemalja koje su nam prijateljske. Po mom mišljenju, jedino je rešenje da dovodimo žene sa Dalekog istoka", kaže Vasiljević.Pravi izbor su, kako kaže, Laos, Burma, Vijetnam, Kambodža."Oni su budističke vere koja je jako bliska pravoslavlju. Drugi, ključni razlog je što te žene imaju kult rađanja i kod njih nije nikakav problem da rode troje, četvoro, petoro dece. One dolaze iz sredina koje su ruralne, a to bi nam rešilo i nedostatak radne snage u poljoprivredi. One bi automatski mogle da nađu zaposlenje u poljoprivredi, imale bi izvor prihoda, a većina njihovih budućih muževa je dovoljno ekonomski moćna da mogu da izdržavaju porodicu", navodi državni sekretar.On dodaje da ne bi baš sve žene bile iz tih zemalja."Meni su se javili prijatelji iz ukrajinske ambasade i rekli mi da imaju u jednom regionu Ukrajine daleko više žena nego muškaraca, i da su oni spremni da sarađuju u tom projektu sa nama. Sa Ukrajinkama bi i etnička i verska barijera bila mnogo manja...", kaže taj funkcioner.Upitan kako bi se u praksi ?uvoz žena" odvijao, on navodi da bi Srbija "imala svoj tim u tim zemljama"."žene bi morale da izvrše medicinske preglede. I da onda vidimo. U tim zemljama je dnevni prihod manji od jednog evra dnevno. Njima bi ovde bio ekonomski raj...", objašnjava Vasiljević, koji je predsednik Pokreta veterana Srbije, stranke koja je u koaliciji sa SPS-omOn je u prethodnom sazivu Skupštine bio poslanik na listi SPS-a, a i u ovom sazivu je bio poslanik, ali samo do pretprošlog četvrtka kada je postavljen na novu funkciju u ministarstvu.On posebno ističe da bi se tom idejom poboljšao natalitet na selima, gde muškarci sada imaju velikih problema da nađu žene svog života.Upitan kako će selo da prihvati kosooku snajku, on kaže da će selo, kad počnu prve bebe da im se rađaju, to prihvatiti potpuno normalno."Ja ne vidim u tome problem. Ne kažem da neće biti pojedinačnih slučajeva. Ja sam dao predlog i neku ideju za razmišljanje. Ali nije problem da to uradimo i u Ukrajini, Rumuniji, Bugarskoj, gde postoji problem viška žena", navodi Vasiljević.On naglašava da se niko od nadležnih nije zainteresovao z anjegovu ideju."To treba da bude predlog za Vladu. Ako neko u Vladi bude zainteresovan, ja još ne znam šta bih mogao sa pozicije državnog sekretara da uradim po tom pitanju. Ako bude interesovanja, spreman sam da formiram svoj tim ljudi koji će na tome raditi", uporan je Vasiljević.On kaže i da nije oženjen, ne bi imao ništa protiv ženidbe Tajlanđanke."Ne bih trepnuo! Čak šta više. To što ima malo kose oči i što je malo žuta, šta me briga!", ističe Vasiljević.Na ocenu novinara da će posle ovog intervjua moći da očekuje i reakcije tipa ?Ovaj je poludeo" i slične, on spremno odgovara:"Ne smetaju mi takvi komentari. Ma, čuo sam ja već komentare 'Ovaj je lud', 'Ovaj nema pojma'... I to su uglavnom žene govorile jer se plaše konkurencije!"
http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=108131
Link to comment
zmijotke, darujem ti rudnik zlatadnevnik istine - aleksandar vucic :lol:http://www.pravda.co.yu/dogadjaji/2493/kak...li-dachi-i-antinjemu je sve ovo bas tesko palotizer"Тек сутрадан 10. јула, тачније око 1.30, 11. јула, нашао сам се Антићем у кафићу Контакт у Новом Београду, и он ме је тада први пут обавестио да нешто озбиљно није у реду, речима да је прича о власти у Београду све даље од нас, али да још има наде и да није све готово. Први пут сам био оштар у разговору и ставио му до знања шта све знам о неистинама које су ми пласирали, разуме се, у границама пристојног и цивилизованог понашања. Те вечери сам, коначно схватио, да су нас изиграли и да су све време играли непоштено. Признајем, целе ноћи ока нисам склопио. Испало је да све што смо радили и стварали данима, недељама и месецима није вредело ништа и да је неко све наше наде, све наде нормалних људи, могао да сруши за само један дан."
Da video sam, odlazim tamo svakodnevno po repromaterujal. Stvarno rudnik, trebalo bi mi nedelju dana da nanizem sve bisere. Najvise mi se dopao sam pocetak lamentacije:"Сит сам жалопојки, кукњаве и плача политичара..."I onda nastavi da zalopojise™, kuka, place, cmizdri, jauce, lelece i narice u najduzem tekstu koji je Pravda ikada objavila - jednodnevni feljton. Nije mu lako, srusise mu snove i unistise nadu. Ali bice toga i sutra... i prekosutra... i nakosutra... Edited by Zmitjkoe
Link to comment

DANAS:

Hiljade devica plesale kralju spacer.gifJohanesburg - Više desetina hiljada devica obnaženih grudi okupilo se kod dvora u Svazilendu, noseći cveće za kraljicu majku, povodom ovogodišnjeg Plesa rogoza. Za Ples rogoza ove godine se prijavilo 60.000 devica, što je za 20.000 više nego prošle godine. Ples devica je jedan od najvažnijih kulturnih događaja u Svazilendu i prilika da kralj Msvati Treći izabere još jednu, 14. suprugu. Ovogodišnju manifestaciju donekle je pokvario požar na brdima koji nadvisuju dvor u Ludžidžini, oko 25 kilometara južno od glavnog grada Mbabane. Polunage devojke najpre su kraljici majci predale rogoz koji su brale sedam dana na obali reke, a koji se koristi za pravljene koliba i zaklona. Zatim su se vratile u arenu pod vedrim nebom ispred kraljevskog kompleksa, gde je kralj, odeven u kostim od leopardove kože, plesao oko njih. Za sada nije objavljeno da li je Msvati Treći odabrao neku od devica.
Da li je drug državni sekretar znao za ovaj lepi običaj?Mislim da je neophodno da se i za devojke koje će on dovesti iz Azije organizuje neka vrsta plesnog hepeninga pod vedrim nebom. A između azijskih plesačica, naravno polunagih, mogao bi u znak dobrodošlice da pleše drug državni sekretar odeven u kostim od kože neke prikladne domaće životinje. Ovaj događaj bi mogao da postane tradicionalan i da se nađe u inače siromašnoj turističkoj ponudi Srbije kao sabor u Guči ili kosidba na Rajcu. Samo treba dobra reklama i zvučno ime. Zavisno od toga gde bi se manifestacija organizovala moglo bi nešto kao npr Haos-Laos u Koštunićima, Vlažni snovi na Suvoj planini, Hopa-cupa na Besnoj kobili...
Link to comment
Mislim da je neophodno da se i za devojke koje će on dovesti iz Azije organizuje neka vrsta plesnog hepeninga pod vedrim nebom. A između azijskih plesačica, naravno polunagih, mogao bi u znak dobrodošlice da pleše drug državni sekretar odeven u kostim od kože neke prikladne domaće životinje.
Drugim riječima, da pleše nag? :huh:
Link to comment
Indokina na BalkanuAnte Tomić- - - - -Ne bi prošlo bez krvnog delikta da se neki Radosav, na primjer, predbilježi za ženu iz Moldavije, kraj svoje žive i zdrave, rođene žene Olivere. A našlo bi se svakako mudrijaša koji bi iskoristili priliku i uzeli po dva ili tri komada, dok drugi ne bi ništa uhvatili. Krenulo bi se vjerojatno i podmićivati članove komisije za dodjelu žena. Petsto eura za mlađu od trideset. I još dvije stotine da je sisata. Ako ne bi imali jaku vezu, najbolje čemu bi se mogli nadati je neka kratkovidna, niska i debeljuškasta Burmanka oštećena u transportu."Kako oštećena u transportu?" začudi se mladoženja."Pala s voza", objasni predsjednik komisije jednostavno.- - - - -"Gdje su vam garancije, gospodo?" upitao bih. "Nismo ni mi blesavi. Za svaku nevjestu očekujemo petogodišnju garanciju, osiguran servis i rezervne dijelove."Od žena iz uvoza treba tražiti sistematski pregled, svaka kandidatkinja mora pred komisijom napraviti najmanje deset sklekova, trideset trbušnjaka i istrčati sto metara za manje od petnaest sekundi. Zatim proći pismeni i praktični ispit iz poznavanja kulinarskih osnova, ručnog rada i njegovanja stoke. Misli se, naravno, na živinu, ne na supruga. Osim toga, ako se očekuje da te djevojke rode novi naraštaj nacije, ugovorom ih valja obavezati da do tad i tad lijepo izvole isporučiti toliko i toliko zdravih potomaka, najmanje pedeset posto muških, jer netko, jasno, treba braniti zemlju.- - - - - Ostvari li se ovo, ni u jednoj državi koja graniči sa Srbijom više se neće mirno spavati. Zamislite samo kakva će to biti opaka mješavina - otac Srbin, majka iz Vijetnama? Vijetkongovac sa šajkačom, vrhunski treniran gerilac koji genetski nasljeđuje i blistavi ratnički genij vojvode Obilića i generala Ho ši Mina. Jebali smo ježa ako samo krivo pogledamo Srbiju.- - - - -Među tradicionalnim jelima srpske kuhinje za koju godinu našli bi se mnogi zanimljivi recepti. Skakavci s kajmakom, na primjer. Zeljanica s bambusovim mladicama. Podvarak s udavom. Pseća plućica na kiselo. Djevojčice će odlaziti u susjeda sa šalicom preko šora..."Mama pravi šopsku salatu, a nestalo nam sojinog umaka."- - - - - šaljivo je to, drage čitateljice i dragi čitatelji, kada pogledate kakve se lude ideje šetaju po glavama desničara. Svejedno je li posrijedi državni tajnik u Ministarstvu socijalne skrbi Republike Srbije ili onaj naš šašavac iz Hrvatskog populacijskog pokreta, koji je mislio tražiti žene na Jamajci, uvijek i svuda su to jednaki mozgovi.- - - - -Pod jedan je, naravno, njihov potpuno sramotan stav o ženama, koje bi se uvozilo kao robu. Pod dva, objektivan je problem da je u našim selima zaista mnogo nesretnika koji zbog bijede i zaostalosti sebi teško mogu naći ženu. No, to se svakako ne da riješiti da im u Trećem svijetu nađeš nevjestu koja je jadna kao i oni. što ćeš dobiti kada spojiš takvo dvoje sirotana na goloj ledini?Kad bolje razmislim, umjesto uvoza žena, trebalo bi izvoziti desničare? Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Jes' da nije papirna ali što ne bi mogla i e - štampa?Zakuvalo se ...

RTS ne trpi kritikuObjavljeno: Sre, 10. 09. 2008. 15:07TIJANIĆ PROTIV NEMEČEKAU seriji optužbi protv bivšeg urednika filmskog programa, RTS poteže patriotski argument: Nemeček je, kažu, uglavnom emitovao horor filmove, od kojih većinu, namerno i zlurado, na najveće srpske verske praznike! Strava u Takovskoj ulici!Ekipa e-novinaOčigledno nemajući pametnija posla, tzv. Javni Servis Aleksandra Tijanića (koji, inače, funkcioniše pod sloganom ?Vaše pravo da ne znate ništa?) ovih se dana intenzivno bavi likom i delom Roberta Nemečeka: nekadašnji urednik filmskog programa RTS u nekoliko intervjua i autorskom tekstu za e-novine bio je kritičan spram uređivačke politike Tijanićeve kuće, ističući HRT kao primer kako funkcioniše pravi Javni servis.Povodom Nemečekovih izjava, pres služba nečega što se zove RTS objavila je sledeće:"Javni medijski servis Srbije žali što je Robert Nemeček, posle šetnje kroz pet televizija, opet ostao bez angažmana. Do raskida radnog odnosa došlo je zbog toga što gospodin Nemeček nije želeo da finansijskim organima RTS-a omogući kontrolu finansijskog poslovanja redakcije. Kada je reč o ?šoderu? koji, kako kaže gospodin Nemeček, RTS pušta u udarnim terminima, navodimo neke od ?krš? filmova koje je gospodin Nemeček odložio u fioku. Između ostalih, mogao je, a nije emitovao filmove : ?Bili Eliot? Stivena Daldrija, ?Obični ljudi? Roberta Redforda, ?Visoke potpetice? Pedra Almodovara, ?O, brate gde si? braće Koen, ?život je lep? Roberta Beninija, ?Petparačke priče? Kventina Tarantina... U pomenutom periodu, Nemeček je pompezno emitovao film ?Neuspela mućka?, preteču svih ?treševa? u domaćoj kinematografiji. Ovome treba dodati i brojku od osamdesetak horora, od kojih je većina emitovana više puta, uglavnom usred verskih i drugih praznika, naspram svega 24 srpska filma, koliko ih je za tri godine prikazao na srpskoj televiziji.što se tiče HRT, ne sporimo produkcioni kvalitet te televizije, ali gospodin Nemeček očigledno nikada nije gledao informativni program HRT-a niti čitao izjave hrvatskih kritičara medija koji jasno govore o HRT-u kao o strogo kontrolisanoj televiziji koja je sa programa skidala pojedine emisije i cenzurisala svoje voditelje. Kada je reč o premijernim serijama, HRT nije ni za epizodu ispred RTS-a jer su nam sve dostupne istovremeno. Primera radi, ono što u Hrvatskoj emituje nekoliko televizija (?Nova?, RTL i HRT), kod nas objedinjuje RTS: ?Bekstvo iz zatvora?(serija koju je Nemeček u fioci držao skoro godinu dana), ?Očajne domaćice?(nove sezone), ?CSI - Las Vegas, Njujork, Majami? (sve nove sezone)?.?Razumemo? - nastavlja se u saopštenju - ?da je Robert Nemeček pogođen činjenicom da je filmski program RTS-a od njegovog odlaska znatno unapredio svoj rejting. Primera radi, u prvih šest meseci ove godine, rejting filmskog programa je za oko četvrtinu veći u odnosu na isti period prošle godine. Identičan trend rasta zabeležen je i u udarnom delu sezone. Sa željom da gospodin Nemeček uskoro nađe posao, RTS će nastaviti da emituje najgledaniji filmski i serijski program na zadovoljstvo miliona gledalaca?.+++ODGOVOR ROBERTA NEMEČEKAPobijanje neistina: Robert NemečekPošto u tekstu koji potpisuje PR služba Javnog medijskog servisa Srbije dominiraju čiste neistine, voleo bih da ih pobrojim i istaknem. Ne ulazim u to šta je od toga neznanje, šta namerna laž, a šta posledica rekla-kazala.LAž BR. 1:Robert Nemeček nikada nije radio na pet televizija, bar ne do današnjeg dana. Gorenavedeni nikada nije "ostao bez angažmana", već je svaku televiziju napuštao svojom voljom, pa se to odnosi i na Javni medijski servis Srbije. Postoji zvaničan zahtev za prekid radnog odnosa, koji postoji i u arhivi RTS, i isključiva inicijativa bila je na strani gorepomenutog.LAž BR. 2:"Nije želeo da finansijskim organima RTS-a omogući kontrolu finansijskog poslovanja redakcije" - teško je komentarisati koliko je to bez osnova. Svaki sklopljen ugovor se nalazi na više mesta i dostupan je bilo kome koga to zanima za bilo koju vrstu inspekcije, a ukupna vrednost ugovora se zaključivala u visini godišnjeg budžeta za taj program, koji se utvrđivao početkom kalendarske godine. šta sam ja imao da želim i ne želim kada je to moglo da se uradi i bez mene u svako doba. Na stranu što su dolazile i inspekcije iz ministarstava koje su bez problema imale uvid u sve i nisu našle nikakvu nepravilnost.LAž BR. 3:"Mogao je, a nije emitovao filmove.....": "Bili Eliot" je emitovan dva puta u udarnim terminima, "Obični ljudi" takođe u terminu u 14:00 na 2. programu, "Visoke potpetice" su toliko puta emitovane po svim televizijama, da sam smatrao kako je bolje da prođe neko vreme pre sledećeg emitovanja. Moj omiljeni film "O brate gde si" je čekao bolji termin, pošto nije film velikog komercijalnog potencijala, bar nije bio u vreme kada se za svaki film u udarnim terminima očekivala gledanost od desetak posto, "život je lep" i "Petparačke priče" nisu mogli da budu emitovani zato što RTS nije platio licencu dobijenu od firme Pro Vision, bar nije dok sam ja bio tamo.Odakle ideja da je "Neuspela mućka" preteča svih treševa, nije mi poznato, ali taj film je nabavljen kompenzacijom preko marketinga RTS i praktično je dobijen besplatno, pa pošto je premijerno prikazan na srpskoj televiziji dobio je pažnju koju zavređuje, ni veću ni manju. Istina je da nikada nisam gledao informativni program HRT, kao ni RTS, jer me generalno ne zanima, a kada gledam, gledam ga na TV B92, danas, kao i uvek.LAžI BR. 4 i 5:"HRT nije ni za epizodu ispred RTS-a" i "jer su nam sve dostupne istovremeno". Ovo je moglo da izađe ili iz neke totalne neznalice ili konvulzivnog lažova. HRT emituje SVE relevantne strane serije, koje nešto znače u svetu, RTS takoreći ništa, pa i ono što sam ja doneo pred ekrane. Ako su HRT i RTS po serijama isto, molio bih da mi se objasni kada će se na RTS-u emitovati serije: "Lost" (najgledanija serija na svetu) "Fringe" (nova serija J.J.Abramsa), "Dexter", "Closer", "Weeds", "Men On The Trees", kao i nove epizode serija koje su u moje doba išle na RTS: "Zločinačke namere", "Specijalne žrtve", "Monk" i druge koje HRT uredno prikazuje. Spisak bi bio predug, ako bi se sve nabrojalo. Odgovorno tvrdim da RTS-u nije dostupna nijedna serija najvećih svetskih kompanija, kao što su: Warner, Columbia, Universal i mnoge druge. HRT-u su sve ove serije dostupne.LAž BR. 6:Početak licence za "Bekstvo iz zatvora" je bio četiri meseca pre mog odlaska, a ne godinu dana. Pošto sam bio uveren da gledaoci više vole da seriju u nastavcima gledaju svaki dan, a ne jednom nedeljno kako sada ide na RTS, imao sam nameru da prošlog leta emitujem tu seriju onako kako bi gledaocima više odgovaralo, ali sam napustio RTS krajem aprila.Za podsećanje, serije "CSI / Las Vegas, Njujork, Majami" ja sam preneo na RTS sa B92 koji je pre toga emitovao ove serije. Ne znam čemu isticanje nečega što je ostalo za mnom.LAž BR. 7:Slatko me je nasmejala glupost da je filmski program RTS "unapredio svoj rejting", pošto su dnevna istraživanja dostupna svakome koga to zanima, a ona pokazuju drugačije. Naglašavam da su pred moj odlazak, u prva četiri meseca prošle godine, strani filmovi imali gledanost koja je išla i preko 18%, pa ne bi bilo loše da se vidi deset najgledanijih stranih filmova godinu dana kasnije na RTS. Ja to znam, ali zbog onih kojima je upućena ova laž ne bi bilo loše da se vidi.LAž BR. 8:"Nemeček je puštao horore na verske praznike!" Bilo bi dobro to potkrepiti golim činjenicama: koji film i na koji praznik. Makar jedan! Pod moralnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da to nije tačno, mada bih napravio jednu digresiju. U većini evropskih zemalja se na verske praznike u noćnim terminima emituju i filmovi koji demostriraju pobedu dobra nad zlom, bez obzira što bi neki mogli da se podvedu pod horor. Na primer, 2006. godine je u Engleskoj na Božić emitovan film "Isterivač đavola" uz obrazloženje da "snaga krsta pobeđuje đavola i svako drugo zlo" i da je to potpuno prigodan film za tu priliku, za razliku od filmova kao što su "Predskazanja" ili "Rozmerina beba" u kojima đavolje sile nisu pobeđene, pa ne bi bile zgodne za taj dan. Ovo nije moj stav, samo komentar.Za kraj, nije loše da se neko potpiše ispod saopštenja RTS za slučaj da se ova gomila laži iznese pred sud, koji bi lako procenio koje su zakonske konsekvence ovakvog obmanjivanja javnosti i pokušaja omalovažavanja mog rada.

Edited by melankolic
Link to comment
Predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić izjavio je da je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije ?simbol zlih namera? i da mu je, kao ?propagatoru zločina i bratoubilaštva?, mesto u Hagu.
Najzanimljiviji je deo u kojem DSS objašnjava.

U intervjuu sarajevskom nedeljniku Dani predsednik Skupštine Crne Gore je rekao da ta zemlja mora biti srećna što će Amfilohije konačno napustiti ?cetinski tron?, navodeći da ?Amfilohije oseća da se primiče evropska pravda, kako smo bliže EU?.Mitropolit Amfilohije, kao najstariji po rukopoloženju, zamenjuje Patrijarha srpskog Pavla od jeseni prošle godine, od kada se poglavar Srpske pravoslavne crkve nalazi na lečenju na Vojno-medicinskoj akademiji. Krivokapić je ocenio da je velika šteta što sud u Hagu nikoga od verskih propagatora rata nije izveo pred lice pravde, piše sarajevski nedeljnik u tekstu pod naslovom ?Amfilohije treba odgovarati u Hagu?.?Nisam ni sudija ni tužilac, ali mislim da niko od propagatora rata, bez obzira na to gde je sedeo, ne sme biti izuzet. Sakriveni iza božjih reči i đavoljih dela, veliki broj njih je zaslužio da im bude suđeno?, rekao je Krivokapić. On je, kako su preneli podgorički mediji, rekao i da je ?Amfilohije nesreća koja, kao odraz naše državne slabosti, živi u Crnoj Gori?.?Satisfakcija nam je da je Risto Radović (mitropolitovo krsno ime) u socijaldemokratama dobro prepoznao snagu koja ugroža sve ono što on predstavlja: nacional-šovinizam, zaštitu zločinaca, propagiranje zločina, bratoubilaštva...?, kazao je Krivokopić, predsednik Socijaldemokratske partije, članice vladajuće koalicije.Na intervju su odmah reagovale političke partije u Crnoj Gori pa i sama Mitropolija crnogorsko-primorska koja je izdala zvanično saopštenje. Kako prenose podgoričke Vijesti, šef kabineta Amfilohija Radovića, Radomir Nikčević rekao je da predsednik crnogorske skupštine ne razume glavno načelo Evropske unije, a to je odvojenost crkve od države.?Nažalost, Krivokapić to godinama čini isključivo sa željom da podstiče mržnju u pravoslavnom narodu u Crnoj Gori, kako bi za svoju satelitsku partiju i sebe lično prikupljao jeftine političke poenePošto je uvidio da na koalicionom brodu, na kome parazitski opstaje već deset godina, za njega više nema mjesta, pokušava da, vrijeđajući mitropolita, sveštenstvo, monaštvo i vjerni narod MCP, od dijela biračkog tijela obezbijedi sebi određeni broj glasova i tako opstane na političkoj sceni Crne Gore?, rekao je šef Amfilohijevog kabineta Radomir Nikčević.U Mitropoliji se, kažu, iskreno nadaju da će ?narod na prvim narednim izborima ovo i ovakvo zastiđe sankcionisati i poslati u političku prošlost?.Krivokapićevu izjavu osudile su Narodna stranka i Demokratska srpska stranka. U izjavi za Vijesti portparol NS Slaviša Gubernić rekao je da je uvreda Krivokapića na račun Mitropolita crnogorsko-primorskog ?najflagrantniji je primjer govora mržnje koji bi u svakoj pravnoj državi povukao za sobom i političke konsekvence.? On smatra da se nikada u istoriji Crne Gore nije dešavalo da visoki državni funkcioner po inostranstvu na ovakav način govori o mitropolitu crnogorsko-primorskom.za DSS je pored izjave Krivokapića sramotna i činjenica da je to odlučio da kaže ?za tuđe novine, i da velokodostojnike iz svoje države blati u drugoj?.?Krivokapić, na žalost predsjednik Skupštine Crne Gore, očigledno se odavno ne diči hrišćanskim i crnogorskim vrijednostima i zaboravlja, a prije vjerujemo da nije ni pročitao, šta su istaknuti crnogorci u takvim situacijama činili kada su u gostima trebali da pričaju o svojima", rekli su izvori iz DSS za Vijesti.

Link to comment

Krivokapić je 1 Bog. Zbog takvih bi opet trebalo izmisliti Savez komunista. A DSS (to ti je Demokratska srpska stranka) su opet klovnovi svoje vrste. Ovom prilikom hoću da uputim zvaničan demarš RTCG što su ukinuli prenose Skupštine preko RTCG SAT. :mad:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...