Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Славуј се јавио и једнима и другима, а "Блиц" није тврдио да су баш они пронашли главу, већ Мањови:

Na Bulevaru kralja Aleksandra, kod broja 318, pojavila se ekipa iz još jedne beogradske redakcije kojoj se takođe javio nepoznat muškarac sa istom pričom. Posle pola sata zajedničkog traganja po okolini kolega iz tih novina je našao svezanu crnu plastičnu kesu ispred broja 318, pored panja između ?juga? i ?pežoa?. Otvorio ju je i ugledao krvavu glavu muškarca smeđe kose.
Edited by Hella
Link to comment

kurir u epizodi...

Sergej nam ga zavuceRuski ministar inostranih poslova Lavrov, pravdajući intervenciju svoje zemlje u Južnoj Osetiji, rekao da Rusija nije počinila genocid sličan onom u Srebrenici 1995. godine! BEOGRAD - Sergej Lavrov, ruski ministar spoljnih poslova, objašnjavajući razloge ruske intervencije u Južnoj Osetiji napisao je u autorskom tekstu za Volstrit žurnal da mirovnjaci nisu mogli da gledaju kako se pred njihovim očima čine akti genocida, kao što se to desilo u bosanskom gradu Srebrenici 1995. godine! Na ovaj način Lavrov je direktno ukazao da su u toj bosanskoj varošici muslimani uništavani i da je počinjen genocid, što država Srbija ne priznaje i protiv čega se bori u Haškom tribunalu, opovrgavajući navode hrvatske i bosanske tužbe.Da li je moguće da se iskusnom diplomati ovakva procena omakla ili su njegove reči ipak dobro promišljene, gotovo niko od domaćih političara juče nije bio spreman da komentariše. Jedan od retkih koji se odvažio bio je funkcioner DSS Dragan Šormaz.- Ne zvuči mi kao da je Lavrov mislio da je u Srebrenici bilo genocida, već zločina. Ako pogledate, zločina je bilo i u Južnoj Osetiji i u Srebrenici, ali i u Bratuncu, i na sva tri mesta su bili mirovnjaci - kratko je prokomentarisao Šormaz.Ni Srđan Milivojević iz DS nije bio raspoložen da komentariše tvrdnju ruskog šefa diplomatiji dok se, kako je sam rekao, lično ne uveri šta je rekao.- Rusi su uvek bili pragmatični u politici. Ipak, ne bih to nešto dublje komentarisao jer nisam pročitao tekst - poručio je Milivojević.Funkcioner SRS Milorad Mirčić malo je drugačije razumeo autorski tekst Lavrova. On smatra da je ruski ministar spoljnih poslova zapravo želeo da ukaže kakav je položaj njegove zemlje danas, a kakav je bio mirovnih snaga u Srebrenici.- Njegova namera nije bila da optuži Srbe za genocid u Srebrenici 1995. On je mislio na međunarodne snage, koje nisu radile svoj posao u Srebrenici, jer da jesu, ne bi došlo do takve reakcije srpskih snaga. Uloga tih mirovnih trupa bila je da budu pokriće za snabdevanje muslimana oružjem - smatra Mirčić.Dušan Lazić iz Foruma za međunarodne odnose kaže da je Međunarodni sud pravde potvrdio da je u Srebrenici bilo zločina, ali da izjava ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova nije imala za cilj da kaže tu istinu.- Mislim da se tu zapravo radi o pokušaju da se opravda akcija ruske vojske u Osetiji, koja je u ovoj pokrajini bila u ulozi mirovne misije. Takođe, Lavrov je ovom izjavom naglasio da za Srebrenicu nije odgovorna samo srpska strana već i oni koju su bili u mogućnosti da to spreče, a nisu - objašnjava Lazić.FILIPOVSKI: MOŽDA JE MISLIO NA HOLANĐANE(?!)Potpredsednica NS Dubravka Filipovski kaže da je Sergej Lavrov sigurno mislio na holandske mirovne snage, odnosno Kfor, koje su bile u Srebrenici, a iz nepoznatih razloga nisu ništa učinile.- Srbija ne treba da zaboravi na veliko zalaganje i podršku Rusije kada je reč o rešavanju problema na Kosovu i Metohiji. Kada samo bili sami, upravo oni su nam svojim zalaganjem u SB pomogli i stopirali neke odluke, i to ne treba zaboraviti - podseća Filipovski i dodaje da bi uvek kada se pominje Srebrenica trebalo pomenuti i Bratunac.
:lol:
Link to comment

Politika ostavlja bez daha u danasnjem broju.(post je namenjen onima koji ili ne citaju ili ih mrzi da citaju Politiku)Na naslovnoj strani je uocljiva zabrinutost novinara tog lista glede politike koju vode opozicione DSS i SRS. Tekst pod naslovom "Avgust bez opozicije" je ceo u duhu zabrinutosti za sudbinu tih partija. Spominju se nekakvi napisi u pojedinim medijima gde se "pretresa" DSS, spominju "unutrasnje razmirice" u SRS- u, razlaz "Velje i Voje" i gde su s druge strane, vesto zapaza "novinar" ovog lista, "tek sporadicni i prilicno tihi demanti". Govori se o nesnalazenju DSS- a i SRS- a u opozicionoj ulozi, navodi se i stav (a koga drugog) Djordjija Vukadinovica da je jedan od razloga ove "anemije" (Politici nikad dosta srbskog ulicarenja) opozicije nalazi u tome da su "jos u fazi aklimatizacije na opozicioni status, pogotovo kad je rec o DSS- u i NS- u"; jos navodi da nije u istoj situaciji ni SRS jer jedno je biti opozicija (kao prethodne 4 godine) Vojislavu Kostunici ("kome su vise bili konstruktivna opozicija") a drugo Borisu Tadicui DS- u, pa kaze:- I u DSS- NS- u i u SRS- u kao da jos nisu svesni sta im se dogodilo. Kako im je, zapravo, iz ruku ispala vlast za koju su mislili da je obezbedjena.Djordjije kao njihov medijski savetnik dodaje da bi oni morali da nadju i utvrde strategiju delovanja pa tek onda odrede i taktiku. Na 1. strani jos imamo prilike da se upoznamo s Politikinim pogledom na svet: da je "Rusija potrebnija clanicama NATO- a nego one njoj" (s likom i delom dopisnice Politike iz Moskve smo se nedavno upoznali preko RTS- a, tokom ruske invazije na Gruziju, pa smo se tom prilikom s razlogom zapitali da li se radi o Ruskom servisu Srbije); moze se iscitati jadikovka dss novinara da "otkako su ruski tenkovi prvi put posle pada Berlinskog zida izasli van ruskih granica, Zapadu nije nista prece od Gruzije, pa se srpsko pozivanje na princip suvereniteta i teritorijalnog integriteta, koji brani u Tbilisiju, vise ne smatra tako provokativnim". Ipak, pravi biser danasnjeg izdanja radikalsko/ narodnjackog glasila se nalazi na 5. strani gde se preko cele strane u "temi dana" analizira "pripitomljavanje LDP- a". Na toj strani gde ispod slike I. Dacica pise "proracunat", Tadiceve "trezven" a CJ "cistunac", se analizira kontradiktornost politike LDP- a spram partija kojima daje podrsku u Beogradu. Procitajte i sami clanak. Ko iz najboljih dana "Polikite".

Link to comment
kurir u epizodi...
Potpredsednica NS Dubravka Filipovski kaže da je Sergej Lavrov sigurno mislio na holandske mirovne snage, odnosno Kfor, koje su bile u Srebrenici, a iz nepoznatih razloga nisu ništa učinile.
:lol:
Kfor? :blink: To se i tad tako zvalo? U Bosni?Anyway, ako je nesto dobro izaslo iz ovog sukoba Rusije i Gruzije (znam da zvuci grozno, ali shvatite ovo kao stilsku figuru) onda je to potpuna pogubljenost i konfuzija u redovima nasih naZionalnih radenika, kao i nastavljaca "jedinstvene drzavne politike vezane za Kosmet i Metohiju", koji ne znaju na ciju stranu da se stave, pa beze od tog pitanja kao da je kopriva.
Link to comment
Ipak, pravi biser danasnjeg izdanja radikalsko/ narodnjackog glasila se nalazi na 5. strani gde se preko cele strane u "temi dana" analizira "pripitomljavanje LDP- a". Na toj strani gde ispod slike I. Dacica pise "proracunat", Tadiceve "trezven" a CJ "cistunac", se analizira kontradiktornost politike LDP- a spram partija kojima daje podrsku u Beogradu. Procitajte i sami clanak. Ko iz najboljih dana "Polikite".
Prokić u današnjem izdanju e- novina o "fenomenu LDP".
Link to comment

željka Buturović je novi kolumnista ?Politike?. U tekstu ?Jugonostalgija? kroz čudnu (u najmanju ruku) analogiju između SFRJ i EU poziva na oprez u pogledu EU, tj. apeluje za ?енергичну дискусију, а не инстинктивно постројавање? [ako prethodnih 8 godina nismo energično diskutovali o EU, toliko da nam se već smučila tolika diskusija bez konkretnih rezultata, ja ne znam o čemu smo]. linkžurka je, međutim, u Komentarima. :lol: Dana Popović (CLDS) trese kavez i postavlja nezgodna pitanja :Hail:

Volela bih da mi autorka odgovori šta misli o sledećih pet razlika između SFRJ i EU 1. jednopartijska država sa misaonom policijom i UDBOM na čelu 2. član 133 Ustava SFRJ po kome si mogao da ideš u zatvor zbog verbalnog delikta, to jest za bilo šta što vlastima ne odgovara 3. smrtna kazna 4. nemogućnost da kupiš sebi stan, već ga dobijaš po partijskim zaslugama, dakle da se prodaš 5. cenzura štampe uz tako poznatu - autocenzuru. Jednom kada je eliminisana jednopartijska diktatura, nijedna republika osim Srbije nije imala interesa da ostane u federaciji. Da nije bilo Miloševića možda bi se stvar završila bez krvi, a možda i ne bi. Ali analiza u kojoj se poredi jedna diktatura u kojoj je svaki politički protivnik završavao u zatvoru i Evropska unija je stvarno veoma površna analiza. Psihološki, to je kao da kažete, jednom si imala muža koji je bio siromašan, uzimao ti platu iz koverte i tukao te je, a ti hoćeš sada opet da se udaješ, a svi su muškarci (federacije) isti. E pa, nisu. Postoje tri prednosti EU - tamo nema ratova (a neće ih ni biti), životni standard je viši nego bilo gde na svetu, a i dužina trajanja života je najveća. Zar je stvarno brzopleto "srljati" u tom pravcu? I šta vi, uostalom, predlažete osim da se o povoljnosti tog puta dobro razmisli? Imate li bolji predlog? Da vas podsetim ako vam je promaklo, Srbija već sedam godina ima slobodne izbore, i uvek smo većinom glasova na izborima rekli da mislimo da je najbolji put onaj koji vodi ka EU. Ali ne zato što tamo vlada ?viši nivo svesti? kako vi tumačite percepciju federacije, nego zbog para, lakšeg zaposlenja, bolje državne organizacije. Dakle, sve samih ostvarivih, prizemnih, ličnih i samoživih ciljeva, jer običan svet tamo živi bolje. To kaže većina Poljaka, Slovaka, Čeha, Mađara, Bugara? a niko ne priča o višem nivou federalne svesti, zaboga. A koji konkretno vi put predlažete, ali konkretno? I hoću li ja jednom čuti šta mi to gubimo ulaskom u EU, a što sada imamo?
Link to comment

Dobro, ja ne bih bila baš toliko stroga prema željki. Ume ona i bolje. Ali ovo poređenje je preterano nategnuto. A i inače ne cenim psihološke analize političkih pojava. A Dana standardno gađa pravo u metu.Ja nisam znala gde ovo da stavim, na pdf Politici su teme o EU tek na trećoj strani, a da budem iskrena, mrzelo me da nešto dopisujem da bih otvarala novi topik.

Link to comment

Ajde napiši ako te ne mrzi :D Dobro si sažeo kritična mesta, sve se slažem. Mene je najviše iznenadila njena teza o višem nivou federalne svesti kao nekakvom motivu integracije. Toliki idealizam od nje nisam očekivala.

Ali ne zato što tamo vlada ?viši nivo svesti? kako vi tumačite percepciju federacije, nego zbog para, lakšeg zaposlenja, bolje državne organizacije. Dakle, sve samih ostvarivih, prizemnih, ličnih i samoživih ciljeva, jer običan svet tamo živi bolje.
ps: ja sam pogledala komentare samo zato što je željka u pitanju, kad tamo - Dana Popović! Nju baš volim da čitam.
Link to comment

2 BGhostU pravu si. Morala bih ponovo da pročitam željkin tekst da vidim šta je tu njena teza a šta njeno tumačenje motiva evropske integracije .. a drugo čitanje taj tekst već ne zaslužuje. Bar ne večeras, odoh na spavanje. Ali možda željka zaslužuje topik na štampi? Ako ćeš stvarno da "pišeš" njen tekst ( :lol: ), onda možda i nije loša ideja da ovo splituješ.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...