Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Uhapšen Gadafijev sinSin libijskog lidera Moamera Gadafija uhapšen je u švajcarskoj zato što je tukao hotelsko osoblje pa mu je određen pritvor. Hanibal Gadafi (32) uhapšen je u utorak u jednom luksuznom ženevskom hotelu nakon žalbe hotelskog osoblja da ih je tukao, javio je švajcarski radio. Potvrda o tom incidentu nije mogla da se dobije od pravosudnih organa niti od ministarstva inostranih poslova. Prema listu ?Maten?, četvrti sin libijskog lidera optužen je za nanošenje lakih telesnih povreda i pretnje, kao i njegova supruga koje nije, međutim, zadržana u policiji. Pritvoren su i dvojica Gadafijevih telohranitelja koji su pružili otpor policiji. Bern nastoji da izbegne diplomatski skandal pošto je Libija glavni snabdevač zemlje naftom.Hanibal Gadafi je već gonjen 2005. u Parizu zbog nasilja nad svojom saputnicom. Postao je poznat 2004. godine kada je centralnom pariskom avenijom, Jelisejska polja, projurio automobilom sa 140 kilometara na sat zbog čega je priveden. (Blic)

Link to comment

Ukucao sam na googlu Dr. Miodrag V. Vuković, stručnjaka iz teksta o duhovima, i našao samo jednog pod tim imenom.Napisao je ovaj tekst (must read) i pokrenuo peticiju za promenu imena palate Albanija u palata Metohija.Nisam 100% siguran da se radi o istoj osobi, ali i ovaj je zreo za posmatranje.

Edited by Bane_V
Link to comment

Лубеница као афродизијакСочни плод садржи природне састојке (фитонутриенти) који могу подићи полни нагон (либидо), а несумњиво су корисни за здравље. Зар ова посластица не би требало да буде заштитни знак Дана заљубљених?Учинак сличан ?вијагри?АГРОНОМИЈАХладна кришка лубенице одавно је главна посластица на прослави Четвртог јула у САД, а према најсвежијим истраживањима, сочни би плод, можда, више пристајао Дану заљубљених. Зато што, како тврде научници, садржи састојке који у крвним судовима изазивају учинак сличан ?вијагри?, чак могу подићи полни нагон (либидо).?Што их више проучавамо, све нам је јасније како овај необични плод природно подстиче људско тело?, каже др Биму Патил, директор Центра за воће и поврће на Универзитету Еј-енд-Ем (А&М) у Тексасу. ?Одувек смо знали да је лубеница корисна за здравље, али је списак веома важних лековитих дејстава са сваким новим изучавањем већи?.Делотворни састојци у лубеници и другом воћу и поврћу познати су као фитонутриенти, биоактивна једињења која се јављају у природи, а у људском телу изазивају повољне одзиве е по здравље. У лубеницама то су ликопен, бетакаротин и звезда у успону међу фитонутриентима ? цитрулин, чија се благотворна својства сада откривају. Међу осталима је способност опуштања крвних судова, што веома наликује начину на који делује ?вијагра?.Научници знају да када се једе лубеница, цитрулин се преображава у аргинин посредством одређених ензима. Аргинин је аминокиселина која чини чуда за срце и крвоток и одржава имуни систем у добром стању.?Спој цитрулина и аргинина побољшава здравље срца, имуни систем, а можда ће се показати веома корисном за људе који пате од гојазности и шећерне болести типа 2?, објашњава Биму Патил. Аргинин подиже азотни оксид који опушта крвне судове, исти основни учинак има ?вијагра?, лечећи еректилну дисфункцију, а можда је предупређујући.Иако мноштво психолошких и физиолошких тешкоћа може узроковати импотенцију, додатак азотног оксида могао би помоћи појединцима којима је потребно повећати проток крви. То би, такође, потпомогло у лечењу ангине, високог крвног притиска и других кардиоваскуларних невоља.Лубеница, можда, не делује само на један орган, али је одлична у опуштању крвних судова без ма каквих споредних појава које лекови имају. Користи од се ту не заршавају. Аргинин, исто тако, подстиче проток мокраће уклањањем амонијака и других отровних једињења из нашег тела.Цитрулин, претходник аргинина, у већим количинама налази се у кори. Пошто се она обично не једе, двојица сарадника Биму Патила, Стив Кинг и Хае Јин Банг, посветили су се узгајању нових врста с више износа дотичног састојка у самом месу.Осим на Тексаском, фитонутриенти лубенице проучавају се и на Универзитету у Оклахоми. Оба истраживања су показала да су јакоцрвене подврсте истиснуле парадајз са места краља ликопена. Готово 92 одсто лубенице чини вода, али преосталих осам пребогато је ликопеном, антиоксидансом који штити људско срце, простату и кожу.?За ликопен, којег има и у црвеном грејпфруту, сматрало се да се налази само у парадајзу?, додаје Биму Патил наглашавајући да ?сада знамо да се у већим количинама среће у црвеним подврстама лубенице?. Ликопен је, међутим, растворљив у масти, што значи да су неопходне извесне масноће у крви да би се боље упио у телу.Претходне провере показале су да се знатно боље уноси из парадајза помешаног у салати са уљастим поврћем, попут авокада или спанаћа. Исто би се односило и на ликопен у лубеници, иако мешање са спанаћем или авокадом тешко може проћи.Нису обављена никаква проучавања да би се утврдио временски распоред једења уљастог поврћа којим се поспешује апсорпција ликопена.Последњи савет у вези с лубеницама које купите: кудикамо је боље чувати их неисечене на собној температури. Износ ликопена може се одржати чак и ако она лежи на поду кухиње. Али када је исечете, ставите је у хладњак и уживајте!Стефан Вукашин[објављено: 19/07/2008]

Link to comment
Претходне провере показале су да се знатно боље уноси из парадајза помешаног у салати са уљастим поврћем, попут авокада или спанаћа. Исто би се односило и на ликопен у лубеници, иако мешање са спанаћем или авокадом тешко може проћи.
Sto, ja sam x puta jeo "slane" salate koje u sebi imaju lubenicu (uopste ne ide lose, uostalom lubenica je povrce).BTW. glede efekta vijagre, sad se setih eksperimenta sa hibridizacijom koje su provodile koleze iz instituta u Smed. Palanci svojevremeno, pa im je trebalo puno semenki lubenice. Nisu znali kako da dodju do semenki (radilo se o ogromnim kolicinama lubenica iz koje je trebalo povaditi seme) dok se neko nije dosetio i dozvao u pomoc narodnu armiju. Tako su vojnici jeli i jeli lubenice, do pucanja, samo su bili obavezni da pljuckaju kostice na predvidjeno mesto. Gde se i kako posle vojska naoruzana hardon-ima zaputila, nije poznato. :lol:
Link to comment
sablasni doktor
To: Vlada Republike Srbije PETICIJA ZA PROMENU NAZIVA PALATE ALBANIJA U PALATA METOHIJA Ideja potice jos iz 1986. god, a njen tvorac, dr. Miodrag V. Vukovic, ponovio je u emisiji "Biseri" Vanje Bulica, na BK TV (maj 1999. god.) u toku same agresije zdruzenih zemalja Zapadne Evrope i NATO-a na jednu malu pravoslavnu zemlju, jer je branila svoju Svetu zemlju Kosovo i Metohiju od siptarskih terorista, potpomognutih svojim zapadnim mentorima i najekstremnijim muslimanskim teroristima iz celog sveta.
Link to comment

Iz svoje bogate zbirke Kurir objavljuje transkript razgovora Mileta Lukovića Kuma i Džulijusa Ričardsona, razgovora za koji upućeni kažu da je možda došao glave Kumu i njegovom šefu Dušanu Spasojeviću šiptaru.Luković: Avganistan živi od droge. Koka je tamo jeftina... Isto je i u Pakistanu... i kod nas na Kosovu. Tu u svakom selu ima po jedna laboratorija.Ričardson: Kako stojite sa vlastima? Da li vam prave probleme? Jesu li spremni da vam progledaju kroz prste?Luković (kroz smeh): Pola vlade je naša klijentela. Svratite ovde posle 10 uveče da vidite kako je, ko će sve doći i kakve će ribe biti tu. Sve sam vrh. Pa, nas su Francuzi uhapsili da bi nas vratili i izvukli nas iz zatvora jer smo im trebali. Mi smo tu da odradimo škakljive poslove.---Kokain (jeftin) u Avganistanu? :rolf: Na Kososvu u kucnoj radinosti prave koku? Siguran sam da Siptar nikada ne bi izrekao ovakve gluposti ali kururski glupsoni su neprevazidjeni.

Link to comment
Kokain (jeftin) u Avganistanu? :rolf: Na Kososvu u kucnoj radinosti prave koku? Siguran sam da Siptar nikada ne bi izrekao ovakve gluposti ali kururski glupsoni su neprevazidjeni.
:Hail: Fakat, ne bijaše li ono talibanski Afganistan poznat po opijumu? Valjda bi onda heroin bio pogodniji za ovu priču. :unsure:
Link to comment

Mozda Talibani imaju dzepne podmornice pa dovlace koku sa Anda? :lol:Erythroxylum-coca02.jpgAlbanke beru koku u okolini Djakovice..

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Evo gde su Lukovic i Spasojevic nabavljali kokain. Prema tome nije moguce da je Lukovic govorio one gluposti u "transkriptu". Valjda onaj ko se bavi trgovinom droge zna odakle droga dolazi. kokadt7.jpg

Edited by Zmitjkoe
Link to comment
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr....mp;sectionId=57
VELIKA LEKCIJA IZ PATRIOTIZMAOlga Petrovna, vodič u Petrhorfu, letnjikovcu imperatora Petra Prvog, održala mi je prošlog četvrtka veliku lekciju iz patriotizma. Objašnjavajući nama gostima iz Srbije simboliku bezbrojnih skulptura i fontana u ogromnom Petrovom parku, ona nam je naširoko pričala o velikoj pobedi Rusije nad švedskim okupatorima. Pričala je to sa takvim žarom, da u jednom trenutku nisam odoleo, a da se ne našalim: „Gospođo, ala ste vi mrzeli Šveđane..."[slika]slikaOlga me je samo prostrelila pogledom i spremno objasnila: „Znate, Šveđani su bili oteli našu zemlju, baš kao što su sada vašu srpsku zemlju oteli Albanci i Hrvati. Mi smo se borili i pobedili. I vi sada morate da se borite!" Na moju konstataciju da je velikoj Rusiji sa velikim Petrom Prvim bilo lako, a da maloj Srbiji sada nije nimalo lako, Olga me je opet pogledala prekorno: „Gospodine, vi grešite! Morate verovati u pobedu. Jer, samo ako budete verovali, možete i pobediti. Nije Srbija mala dok je Rusija sa njom..." Na kraju obilaska, na rastanku, Olga Petrovna se srdačno, bratski oprostila od nas: „Držite se, braćo Srbi, ne dajte se, cela Rusija je uz vas..."Gospođa Olga je samo jedna od mnogih, običnih Rusa koji sa velikom pažnjom prate sve vesti koje stižu iz „bratske Srbije". Vratar u hotelu „Grand Evropa", prodavac sladoleda na Nevskom prospektu, konobar u „Letećem Holanđaninu", slučajni prolaznik na platou ispred „Crkve na prolivenoj krvi", svi oni, dakle, sa ogromnim, neskrivenim simpatijama dočekuju goste iz Srbije, svi znaju da su nam Amerikanci oteli Kosovo i da su Hrvati proterali „milione Srba" iz Krajine, svi oni bukvalno na svakom koraku pružaju iskrenu podršku Srbiji i Srbima. Nema sumnje, to jeste posledica najnovije „medijske, balkanske politike" (skoro da nema vesti na ruskim, nacionalnim televizijama, a da se ne spomenu Srbija i srpsko Kosovo), ali to je i izraz zdravog, ruskog patriotizma i životnog stava koji nikad nije bio opterećen defetizmom.Šta hoću da kažem? Pa, samo to da su mnogi Rusi danas veći Srbi od mnogih Srba. I samo to da od tih običnih Rusa mi ovde danas moramo mnogo toga da naučimo. U pravu je Olga Petrovna. Mi, Srbi, moramo verovati u pobedu, mi ne smemo odustajati, mi ne smemo podleći kolektivnom defetizmu. Jer, istina je, možemo pobediti samo ako verujemo u pobedu, samo ako nikad ne odustanemo.
:cry::Hail::cry::Hail::cry::Hail: Edited by L'arko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...