Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Pa jeste. Mislim patetika. Budimo malo realni.Doktor za napuštanje zgrade gubi posao. Jebi ga tako je. Kome se ne sviđa neka piše peticiji TM-u da se to promeni. Inače će ljudi da čuvaju svoje dupe.Bilo je slučajeva kada su ljudi kršili to pravilo i leteli kao kofer. Ponavljam glup sistem, ali za to se ne mogu kriviti lekari...
koliko je samo jadno ovo sto si ti napisao. doktora, koji gleda kako neko umire i ne zeli da pomogne zbog glupih pravila, treba baciti u reku sa zavezanim kamenom oko vrata.
Link to comment
Pa jeste. Mislim patetika. Budimo malo realni.Doktor za napuštanje zgrade gubi posao. Jebi ga tako je. Kome se ne sviđa neka piše peticiji TM-u da se to promeni. Inače će ljudi da čuvaju svoje dupe.Bilo je slučajeva kada su ljudi kršili to pravilo i leteli kao kofer. Ponavljam glup sistem, ali za to se ne mogu kriviti lekari...
Ovo je ipak specifična situacija, nije napuštanje zgrade da bi otišao do trafike da kupi cigarete, teško mi je da poverujem da bi dobio otkaz zato što je pokušao da spasi nečiji život. Neću da tvrdim da ne lekar koji bi pomogao tom čoveku ne bi dobio otkaz, ali mi ne deluje previše verovatno, otprilike kao kada bi ti policajci dobili kazne zato što nisu priveli tog čoveka nakon kršenja saobraćajnih propisa.U svakom slučaju, ne služi im na čast što su gledali kako čovek umire na svega 200 metara od njih, bez obzira na mogućnost dobijanja otkaza.
Link to comment
koliko je samo jadno ovo sto si ti napisao. doktora, koji gleda kako neko umire i ne zeli da pomogne zbog glupih pravila, treba baciti u reku sa zavezanim kamenom oko vrata.
Kako ti samo kenjaš, pa to je neverovatno. Ko je pominjao gledanje kako čovek umire? Pročitaj ponovo članak i priguši osećaj za patetiku...
Link to comment
Kako ti samo kenjaš, pa to je neverovatno. Ko je pominjao gledanje kako čovek umire? Pročitaj ponovo članak i priguši osećaj za patetiku...
zajebi me sa tom glupavom pricom o patetici. doktor je odbio da ode 100m van bolnice zbog glupave procedure. to je toliko debilno da mi je glupo i da komentarisem.
Link to comment
Ovo je ipak specifična situacija, nije napuštanje zgrade da bi otišao do trafike da kupi cigarete, teško mi je da poverujem da bi dobio otkaz zato što je pokušao da spasi nečiji život. Neću da tvrdim da ne lekar koji bi pomogao tom čoveku ne bi dobio otkaz, ali mi ne deluje previše verovatno, otprilike kao kada bi ti policajci dobili kazne zato što nisu priveli tog čoveka nakon kršenja saobraćajnih propisa.U svakom slučaju, ne služi im na čast što su gledali kako čovek umire na svega 200 metara od njih, bez obzira na mogućnost dobijanja otkaza.
Pa na čast im ne služi to nisam ni rekao, već samo kažem da je ministarstvo glavni krivac, a da postoji slučaj otkaza u sličnoj situaciji (mislim da se desio u šapcu, slabo me sećanje služi..).Inače obrazloženje ministarstva je sledeće: Ako bi lekar napustio zgradu da pomogne jednom pacijentu, a u tom trenutku dođe veći broj teško povređenih postoji opasnost da žrtve budu veće. Nešto tako debilno... Da samo da dodam nisam doktor tako da ne branim ovde svoju profesiju, nego čisto istine radi da napomenem, zato i pričam ovako bez nekih detalja...
Link to comment
zajebi me sa tom glupavom pricom o patetici. doktor je odbio da ode 100m van bolnice zbog glupave procedure. to je toliko debilno da mi je glupo i da komentarisem.
Hajde još jednom da ti dam hint. Pročitaj ponovo članak.Primeti da je tu bilo nekoliko stotina metara, da su se panduri odvezli do urgentnog. Iskreno ako ne bih mogao tog povredjenog da vidim sa ulaza zgrade ne bi ni meni palo napamet da odem, a tebi?
Link to comment

naravno da bih otisao. ajde zamisli situaciju, covek lezi povredjen 100m od bolnice, panduri ulecu i deru se da bi neki doktor morao da podje sa njima i da pomogne, a ti odgovaras da pozovu hitnu pomoc, odnosno da nema ambulantnih kola. branis neodbranjivo i svaki zdravorazumski odgovor smatras patetikom.

Link to comment
naravno da bih otisao. ajde zamisli situaciju, covek lezi povredjen 100m od bolnice, panduri ulecu i deru se da bi neki doktor morao da podje sa njima i da pomogne, a ti odgovaras da pozovu hitnu pomoc, odnosno da nema ambulantnih kola. branis neodbranjivo i svaki zdravorazumski odgovor smatras patetikom.
Pa ovo ti je prvi zdravorazumski odgovor. Inače ja uopšte ne branim pravilnik o radu i ljude koji su ga doneli, već samo one koji po njemu moraju da igraju, jer pazi čak i da su hteli da mu pomognu on ih sputava. Da on nije tako strog mislio bih isto što i ti. Ali nije tako, kazne za nepoštovanje su drakonske, ljudi gube ne samo posao nego i licence za rad što je mnogo gore.Da da dodam, ja ne kažem da njih nije boleo tuki za tog lika možda i jeste bilo tako, ali i one koje u principu ne boli, idiotska pravila sprečavaju da normalno reaguju.I da o kakvih ti 100m govoriš? U članku se spekuliše od nekoliko stotina do 200m (što navodi izvor poznat redakciji...) realno gledano bez uvida u teren teško je doneti sud koliko je to bilo daleko, ali principski to nije bitno, pošto oni ne smeju ni tih 100m da predju... Edited by Hefeweizen
Link to comment
Pa ovo ti je prvi zdravorazumski odgovor. Inače ja uopšte ne branim pravilnik o radu i ljude koji su ga doneli, već samo one koji po njemu moraju da igraju, jer pazi čak i da su hteli da mu pomognu on ih sputava. Da on nije tako strog mislio bih isto što i ti. Ali nije tako, kazne za nepoštovanje su drakonske, ljudi gube ne samo posao nego i licence za rad što je mnogo gore.Da da dodam, ja ne kažem da njih nije boleo tuki za tog lika možda i jeste bilo tako, ali i one koje u principu ne boli, idiotska pravila sprečavaju da normalno reaguju.I da o kakvih ti 100m govoriš? U članku se spekuliše od nekoliko stotina do 200m (što navodi izvor poznat redakciji...) realno gledano bez uvida u teren teško je doneti sud koliko je to bilo daleko, ali principski to nije bitno, pošto oni ne smeju ni tih 100m da predju...
neka je i 400m, policajci su ponudili prevoz. pravilnik je potpuno nebitan kada je u pitanju ljudski zivot (o kako sam samo fucking patetican). ja ti GARANTUJEM da niko ne bi bio otpusten. taj pravilnik se, verovatno, odnosi na situacije u kojoj doktori napustaju bolnicu zbog nekih nebeitnih stvari.p.s. kada bi se ovako nesto, ne daj boze, desilo nekom ko je tebi blizak, verujem da bi pevao drugu pesmu. Edited by kojot
Link to comment
neka je i 400m, policajci su ponudili prevoz. pravilnik je potpuno nebitan kada je u pitanju ljudski zivot (o kako sam samo fucking patetican). ja ti GARANTUJEM da niko ne bi bio otpusten. taj pravilnik se, verovatno, odnosi na situacije u kojoj doktori napustaju bolnicu zbog nekih nebeitnih stvari.p.s. kada bi se ovako nesto, ne daj boze, desilo nekom ko je tebi blizak, verujem da bi pevao drugu pesmu.
Вероватно да бих другачије причао да се то мени деси, али није, па се трудим да будем објективан. Повика: "Уа покварени доктори" неће ништа решити докле год принцип рада остане исти. Као што рекох раније, докторима у Србији се пуно пуно тога може узети за зло и многи од њих треба да добију вишегодишње робије, али овде ниси у праву. Кривци нису тако јасно видљиви као што ти мислиш.
Link to comment
Вероватно да бих другачије причао да се то мени деси, али није, па се трудим да будем објективан. Повика: "Уа покварени доктори" неће ништа решити докле год принцип рада остане исти. Као што рекох раније, докторима у Србији се пуно пуно тога може узети за зло и многи од њих треба да добију вишегодишње робије, али овде ниси у праву. Кривци нису тако јасно видљиви као што ти мислиш.
ja ovde pricam o konkretnom slucaju. ako mislis da trebam da pomenem i tomicu, onda se slazem. on jeste krivac zbog debilnog propisa, ali stvarno trebas biti ljudska krpa, pa ne otici da pomognes nekom zbog glupavog propisa. ponavljam, niko ne bi bio otpusten da je otisao da pomogne.
Link to comment
Повика: "Уа покварени доктори" неће ништа решити докле год принцип рада остане исти. Као што рекох раније, докторима у Србији се пуно пуно тога може узети за зло и многи од њих треба да добију вишегодишње робије, али овде ниси у праву. Кривци нису тако јасно видљиви као што ти мислиш.
Ne verujem šta pričaš! :blink: Od svih mogućih "strogih" pravilnika u našoj medicini, doktori najviše cvikaju od napuštanja objekta, jerbo ih to može čak i licence koštati! Za mito ih bole patka, za ljubaznost i odnos prema pacijentu takođe... Ali da slučajno ode po cigare do trafike, aaaaa, pa to ne može, tu leti glava! Čoveče, da radim bilo koji posao na bilo kom mestu, pod bilo kakvom pretnjom sankcijama ukoliko prekršim neko pravilo, i da mi u tom trenutku uleće čovek sa izjavom da na dvesta metara neko umire i da mu ja mogu pomoći.... misliš da bi pomislio na pravila, sankcije..? Ne verujem ni da bi ti. Zato ne kapiram šta ovde pokušavaš da dokažeš?
Link to comment
Ne verujem šta pričaš! :blink: Od svih mogućih "strogih" pravilnika u našoj medicini, doktori najviše cvikaju od napuštanja objekta, jerbo ih to može čak i licence koštati! Za mito ih bole patka, za ljubaznost i odnos prema pacijentu takođe... Ali da slučajno ode po cigare do trafike, aaaaa, pa to ne može, tu leti glava! Čoveče, da radim bilo koji posao na bilo kom mestu, pod bilo kakvom pretnjom sankcijama ukoliko prekršim neko pravilo, i da mi u tom trenutku uleće čovek sa izjavom da na dvesta metara neko umire i da mu ja mogu pomoći.... misliš da bi pomislio na pravila, sankcije..? Ne verujem ni da bi ti. Zato ne kapiram šta ovde pokušavaš da dokažeš?
Ne pokušavam ništa da dokažem, sem da ukažem da stvari nisu crno-bele, kako ih vi posmatrate. O ljubaznosti i odnosu prema pacijentu grešiš prilično i tu je pritisak jak (što je OK da se razumemo), e a za mito...Tebi je umirući pacijent izuzetak njima se češće dešava, tj. to im je posao, načelnik bolnice (odeljenja nebitno) daje naredbe i uputstva o ponašanju u takvim situacijama. Ko ih ne poštuje najebaće, pa sad...Svako procenjuje i radi kako misli da treba. Čuo sam, čitao sam, nisam siguran gde, na googletu mi ne daje ništa, o slučaju lika koji je baš tako uradio baš kao što ti i kojot tvrdite da je trebalo i fasovao otkaz.
Link to comment

hefe čoveče, šta je tebi, nije Srbija Amerika....doktori zaboravljaju švajs mašine u pacijentima pa ne gube zbog toga dozvolu za rad...meni je najsimpatičniji od tih lenština i nadrilekara ipak lik koji je na graničnom prelazu Srbija-Crna gora, zamoljen da da detetu aspirin, rekao "Nemam ja ništa za đecu".troll off

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...