Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

ТУРИСТИ ИЗ РУСИЈЕ И ШВАЈЦАРСКЕ У БЕОГРАДУ ОБИЛАЗЕ СТАН, КАФАНЕ И ПРОДАВНИЦЕ У КОЈЕ ЈЕ СВРАЋАО РАДОВАН КАРАЏИЋТуристи на Радовановом трагу

За седам евра, туристи из целе Европе обилазе локације које је посећивао бивши председник Републике СрпскеНема Руса ни Швајцарца који су свратили у Радованову омиљену палачинкарницу, а да нису пробали специјалитет пуњен шунком, куленом, печуркама и ајваром....Гостима из Европе посебно је занимљива вожња ?седамдесеттројком" аутобусом у којем је ухапшен Караџић...За седам евра колико кошта тура, посетиоци из Русије, Швајцарске, Кипра обилазе и продавнице у којим је доктор Дабић куповао храну, а обилазак се завршава испред зграде Специјалног суда одакле је Караџић пребачен у Хаг.
Link to comment

Рамбо Амадеус: Док неком не морталитет, другом не наталитет

...Mи нисмо друштво социјалне правде, ми смо немилосрдна тржишна џунгла јужноамеричког типа. Социјалне разлике су међу највећим у свијету.Бруталност се прелила у породицу. Дјеца родитељима желе смрт не би ли се докопали крова над главом. Родитељи дјеци желе да се никада не снађу, не би ли их имали као слуге до краја живота....
Rambo objasnio.Ceo tekst

Зашто одавде најспособнији и најпоштенији кадрови бјеже?Зашто 90 посто младих машта да оде у иностранство?Зашто одбијају да овдје раде у струци, а тамо негдје хоће да раде било шта?Једноставно. Завршиш факс и запослиш се овдје, али од тих пара не можеш да плаћаш најам стана и да преживиш. Плата је премала. Ако је најам гарсонијере мјесечно 250 евра, и треба ти за голо преживљавање још 400 евра, дакле, минимална плата би морала бити 650 евра. А да ли је? Цијене су европске, трошкови живота европски, плата то једноставно не покрива. Шкртост велепосједника и газда увијек је била иста, само је радничка одлучност могла да се избори за веће наднице.Млади кадрови су принуђени да чаме по становима са остарелим родитељима.Родитељи, стасали у социјализму, без икаквог слуха са потребе дјеце и неумитне тржишне механизме, себични и бандоглави, уз дужну част ријетким изузецима, ни не помишљају да замјене стан за два мања, мислећи да је сада исто као некада.Дјеца, без пара да живе сами, стијешњени под родитељским кровом, прво потајно, а онда и наглас прижељкују да им родитељи умру што прије, не би ли најзад постали домаћини.Та перверзна симбиоза у којој родитељи сладострасно уживају у чињеници да њихова дјеца ?не могу да се снађу?, док дјеца, заправо већ остарели људи, чуче код родитеља јер једноставно немају довољно пара дубински руинира друштво и директно производи пад наталитета.Ријетки се одваже да се ожене и доведу ?снају? кући на милост и немилост ?свекрве?.Дјеца се у том амбијенту нерадо рађају. А и кад се роде, атмосфера у кући није ружичаста.Београд је пун четрдесетогодишњака који још мисле да су дјеца, јер живе са родитељима.Сједе кући, гледају у оца и старамајку, мјеркајући квадрате прижељкују им скору смрт.Али, не лези враже, старине су живјеле у безбрижном социјализму, без стреса и јурњаве за парама, не би ме чудило да у својој себичности надживе сопствену дјецу.?Дјеца? која су мало амбициознија, свјеснија, самосталнија, бјеже у иностранство.Јасно им је да било гдје, ако раде било шта, могу да плаћају себи стан и да преживе.Можда је рјешење да се за тржиште почну правити гарсонијере, мали станчићи који би били јефтини за изнајмљивање, уз наравно неопходно повећање плата, да би финансијска конструкција могла некако да се затвори.Ипак, новопечени капиталисти, због чињенице да не постоји никаква синдикална свијест и способност организовања у циљу заштите радничких интереса, дијеле радничкој класи ситниш и, наравно, скупљају кајмак.Шта мислите, како је могуће да неко постане толико богат за тако кратко вријеме? Способност? Ма ?ајте молим вас.Држава прогања бурекџинице, обућарске и браварске радње за неиздат фискални рачун, али највећи тешкаши, тешки стотине милиона евра, ником не полажу рачуне, њихово царство је неприкосновено, а благо се гомила без блама и страха.Да ли је држава свјесна да се управо у сламарицама најбогатијих крије новац намјењен социјалним програмима?У супротном, ми нисмо друштво социјалне правде, ми смо немилосрдна тржишна џунгла јужноамеричког типа. Социјалне разлике су међу највећим у свијету.Бруталност се прелила у породицу. Дјеца родитељима желе смрт не би ли се докопали крова над главом. Родитељи дјеци желе да се никада не снађу, не би ли их имали као слуге до краја живота.Цвјета само индустрија абортуса.Рамбо Амадеус[објављено: 25/09/2008.]

Link to comment

Penzioneri u borbi za seks šopPenzioneri u Poljskoj potpisali su peticiju protiv zatvaranja jednog lokalnog seks šopa. Građani Raćiboža, na jugu Poljske, koji vode kampanju za zatvaranje te radnje bili su poprilično iznenađeni reakcijom grupice penzionera, koja je podigla glas protiv njihove namere. Nekoliko penzionera steklo je naviku da odlazi u prodavnicu koja se nalazi pored jedne piljarnice. Mušterije su im uglavnom stariji muškarci od preko 60 godina, a najčešće kupuju afrodizijake ili vibromasere za svoje supruge. žene, tačnije bakice, više vole seksi rublje.

Link to comment

Robija zbog seks injekcijeJ. D. Lj, 01.10.2008 18:55:19 [Oceni] Komentara: 32 [Postojeći komentari]U BEOGRADSKOM Drugom sudu u sredu je, na četiri godine zatvora osuđen Dragan Jovanović (34) iz sela nadomak Beograda zbog lažnog predstavljanja i nadrilekarstva. Utvrđeno je da je lažni doktor od marta 1997. do juna 1999. godine "lečio i izlečio" blizu 20 nerotkinja, od kojih je svaka rodila zdravu bebu.Sve bi bilo u redu da trojica muževa nisu posumnjali u Jovanovićev metod lečenja. Iz dana u dan, pristizale su u "ordinaciju" žene iz Beograda, Niša, Kragujevca...- Dolazile su mi žene iz svih krajeva Srbije i tražile isto: da im omogućim da rode dete - branio s Jovanović. - Bilo ih je lepih i mladih, ali i starijih i ružnih. Ali, svakoj sam udovoljio i pomogao da dobije dete.Jovanovića su trojica očeva "prozrela" i jedne noći, pijani, upali u njegovu kuću. Prvo su ga pretukli, a potom i prijavili policiji.- Tražili su da priznam čime sam lečio njihove žene. Uplašen,ali i besan, rekao sam im da nisu njihove žene jalove, nego oni. Kazao sam i da nikada ne bi imali decu da nije bilo mene i moje injekcije - priznao je Jovanović.Jovanović se nijednog trenutka nije pokajao.- Nikoga nisam ubio, nego sam darivao život. žene su same pristajale na moje "lečenje". Ne može se zatrudneti od čajeva i trava, nego samo od dobre injekcije. Svaka, koja ju je primila, dobila je porod - objasnio je Jovanović.NEžANODBRANU lažnog doktora na sudu su potvrdili gotovo svi svedoci - žene.- U braku sa mužem bila sam 10 godina i nismo imali dece - ispričala je jedna od novopečenih majki. - Čula sam za Jovanovića, otišla kod njega i kada mi je rekao da se svučem sve mi je bilo jasno. Nisam se opirala, a i doktor je delovao fino. Rodila sam divnu devojčicu, koja je pljunuti doktor. Jovanović je bio nežniji i bolji od mog živote!

Link to comment
U BEOGRADSKOM Drugom sudu u sredu je, na četiri godine zatvora osuđen Dragan Jovanović...
Dosla zena i rekla - "Ja zelim dete" i on joj napravi dete. Bas veliki zlocinac...
Link to comment
Odbili da pomognu pacijentu na samrtiAutor: Ana Lalić | Foto:S.Vojnović | 04.10.2008. - 09:34Odbili da pomognu pacijentu na samrtiNOVI SAD - Đoka Dimitrov (31) iz Kaća preminuo preksinoć nakon što je prvo izboden nožem, a zatim i povređen u saobraćajnoj nesreći u krugu Kliničkog centra. Iako se udes dogodio blizu zgrade Urgentne hirurgije, niko od lekara nije izašao da pomogne povređenom, pravdajući se da im pravila ne dozvoljavaju da napuste zgradu.Drama se odigrala oko 18 sati, kada je policija primetila i počela da prati plavu „zastavu“ koja je velikom brzinom prošla kroz crveno svetlo, jureći ka Kliničkom centru. Umesto da se zaustavi, automobil je projurio kroz bolničku rampu, silovito udario u portirnicu, a zatim nastavio ka Urgentnom. Stotinak metara dalje, u blizini zgrade psihijatrije, automobil je stao. U tom trenutku ih je pristigla i policijska patrola.- Kada su videli da se u kolima nalazi teško povređen čovek, koji je obilno krvario, policajci su se odvezli do Urgentne hirurgije, nekoliko stotina metara dalje. Ušli su u zgradu i tražili nekog od lekara kako bi ga dovezli do povređenog čoveka. Međutim, tamo im je rečeno da lekari ne smeju da napuštaju zgradu. Čak su rekli policajcima da pozovu Hitnu pomoć - kaže očevidac ovog događaja koji je želeo da ostane anoniman.Mada je Dimitrov, usled više uboda nožem i povreda u udesu, već bio na samrti, naš sagovornik je i dalje šokiran činjenicom da niko od lekara nije izašao da barem pokuša da mu pomogne.- Čovek im je umirao na 200 metara od ulaza u Urgentnu, a oni su čekali Hitnu pomoć. Ovde je pitanje etike i čovečnosti i sasvim je nebitno šta lekarski pravilnik kaže o napuštanju zgrade - kaže naš ogorčeni sagovornik čije je ime poznato redakciji.U zvaničnom saopštenju Kliničkog centra navodi se da pacijentu nije mogla biti ukazana pomoć na licu mesta jer „vozilo Hitne pomoći nije bilo u mogućnosti da stigne“.- Vozilo se nakon udarca zaustavilo nedaleko od rampe, a policijska patrola u poteri za navedenim vozilom, obavestila je dežurno osoblje Urgentnog centra. S obzirom na to da kola Zavoda za hitnu medicinsku pomoć nisu bila u mogućnosti da u tom trenutku stignu u što kraćem vremenu, dežurni lekar i pratilac bolesnika su kolima Hitne pomoći iz drugog mesta, koja su se zatekla ispred Urgentnog centra, povezla teško povređenu mušku osobu bez znakova života. Odmah su započete sve mere oživljavanja, ali, nažalost, bez rezultata - navodi se u saopštenju Kliničkog centra.Uprkos saopštenju, ostalo je nejasno zašto niko od lekara nije prihvatio predlog policajaca da ga dovezu na mesto nesreće, udaljeno par stotina metara.- Činjenica je da je čovek u autu bio smrtno povređen i da bi ishod svakako bio fatalan, ali lekari to nisu mogli da znaju pre no što ga pregledaju - kaže naš sagovornik, napominjući da ne bi trebalo da je birokratija u ovakvim slučajevima važnija od Hipokratove zakletve.Sam Klinički centar ne poseduje nijedno ambulantno vozilo, već se za sve slučajeve kada je potrebno, moraju obratiti Zavodu za hitnu medicinsku pomoć koji se nalazi na Limanu. Sve ovo ipak ne objašnjava zašto lekari ne mogu da pređu pešice par stotina metara u krugu bolnice i pruže neophodnu pomoć.
http://www.blic.co.rs/vojvodina.php?id=59555Znam za dosta slučajeva lošeg odnosa lekara prema pacijentima, ali ovo je nešto najjadnije što sam čuo pa... ikad. Da je ljudima koji su položili Hipkratovu zakletvu važnije šta pravilnik kaže o napuštanju zgrade od ljudskog života.... jedini komentar koji imam na to je jedan ogroman :puke: Edited by Dionysos
Link to comment
http://www.blic.co.rs/vojvodina.php?id=59555Znam za dosta slučajeva lošeg odnosa lekara prema pacijentima, ali ovo je nešto najjadnije što sam čuo pa... ikad. Da je ljudima koji su položili Hipkratovu zakletvu važnije šta pravilnik kaže o napuštanju zgrade od ljudskog života.... jedini komentar koji imam na to je jedan ogroman :puke:
Lupaš gluposti.Doktori u Srbiji su zaista postali pokvareni do srži, ali ova patetika sa Hipokratovom zakletvom je onako baš jaka.
Link to comment
Lupaš gluposti.Doktori u Srbiji su zaista postali pokvareni do srži, ali ova patetika sa Hipokratovom zakletvom je onako baš jaka.
To nije patetika - biraš između pravilnika o napuštanju zgrade i pomaganja čoveku koji umire i izabereš da pustiš čoveka da umre, ako ti smeta Hipokratova zakletva u tome šta sam rekao slobodno je izbaci, ona je tu najmanje bitna.
Link to comment
To nije patetika - biraš između pravilnika o napuštanju zgrade i pomaganja čoveku koji umire i izabereš da pustiš čoveka da umre, ako ti smeta Hipokratova zakletva u tome šta sam rekao slobodno je izbaci, ona je tu najmanje bitna.
Pa jeste. Mislim patetika. Budimo malo realni.Doktor za napuštanje zgrade gubi posao. Jebi ga tako je. Kome se ne sviđa neka piše peticiji TM-u da se to promeni. Inače će ljudi da čuvaju svoje dupe.Bilo je slučajeva kada su ljudi kršili to pravilo i leteli kao kofer. Ponavljam glup sistem, ali za to se ne mogu kriviti lekari...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...