Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Sumnjivo mi ovo, na svetu ima hiljade i hiljade sklekova akumulatora kojima se svaki dan spajaju kleme, i varniči makar malo skoro uvek prilikom stavljanja klema (zatvaranja strujnog kola). Po zakonu velikih brojeva, leteli bi akumulatori u vazduh svako malo kada bi opasnost od eksplozije vodonika(*) bila tolika...  (kao što se na primer svako malo neko uguši od ugljen monoksida, zato što je palio neki SUS motor u zatvorenoj prostoriji)

Dotični davalac saveta sa reddita bi mogao za promenu da se zapita zbog čega je eksplodirao taj akumulator u njegovom prisustvu... da li je baš zbog "paljenja zapaljivih isparenja" ili na primer zbog hermetički zatvorenog akumulatora i natpritiska u njemu prilikom punjenja? Ja tipujem na ovo drugo.

 

 

(*) vodonik se oslobađa prilikom punjenja akumulatora. Da bi se zapalio/eksplodirao, njegova koncentracija treba da bude dovoljno velika. Ako akumulator koji se puni stavim u sanduk koji dobro dihtuje, e onda bih vodio računa da ne držim sveću u ruci kada otvaram sanduk na kraju punjenja. A ovako, dok spajam kabl dok je otvorena hauba - nemojte zezati.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20.12.2022. at 22:26, Valkyrie said:

Nešto je počelo da mi krči tako da zvuk čujem da dolazi od prednjeg desnog točka. Ne čuje se sve vreme nego kad oduzimam gas, usporavam, samo počne da klopara i tandrče kao da lupa i struže o nešto. Da li bi to mogao biti amortizer?

Ovo sam zaboravila da vam kažem šta je bilo: nosači motora su se razlabavili. Bukvalno mi to ne bi palo na pamet nikad.

  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, Behemoth said:

Ima li neko preporuku za Sitroenov servis u BG?

 

Ništa nije hitno, treba ćaletu neko pouzdan da mu održava auto.

jel bataja daleko?

:fantom:

 

Link to comment
2 hours ago, Behemoth said:

Može i Bataja, nije problem, samo da bude pouzdan majstor.

 

Rakovica je OK s obzirom da je ćale na Banovom brdu.

goran, citroen batajnica

+381 65 8428126

  • Hvala 1
Link to comment
On 26.1.2023. at 17:43, Serena said:

Jel imao neko problem sa nezvanim gostima u autu? MIŠ nam se uselio u prostor ispod menjaca :ohmy: Navukao tamo kojecega, sto je uspeo da izvuce iz kasete ispred suvozaca. Izgrickao centralu koja kontrolise klimu tako da nismo mogli da upalimo grejanje i zbog toga smo ga odvezli kod majstora i saznali divnu vest. Da nije to riknulo ko zna dokle bi taj stigao. 

 

 

Nisam vam javila da je taj mali zlotvor izgrizao kojesta po autu, jedva su nam ga pokrpili i za 500€ olaksali budjelar. 

Sad smo u strahu da opet, privucen mirisom koji je ostavio prethodni, ne dodje novi... 

Dodje mi da zavezem macku za branik da cuva strazu :lolol:

@nisam ja nemoj da se smejes, samo kazem, zbog malera 🤪

Edited by Serena
  • Haha 1
Link to comment

Opravdano sumnjam da sam vozio brže od dozvoljenog i da me je radar usnimio (bez zaustavljanja). Postoji li neka onlajn provera, ili da očekujem poruku u imboks?

Link to comment

Moraš da čekaš čestitku. Elektronski se vidi tek nakon što istekne onih 8 dana za plaćanje.

 

Quote

Podaci građana unose se u Registar novčanih kazni po isteku roka za dobrovoljno plaćanje, koji mahom iznosi osam dana.

Ukoliko platite kaznu u ovom roku nećete se naći u Registru za dužnike.

Ako je kazna plaćena, ali građanin nije otišao sa uplatnicom u prekršajni sud, a s obzirom na brzinu platnog prometa, vidljivost izmirenja obaveze trajaće od jednog do sedam dana.

Tako, ukoliko građanin plati kaznu u nekoj od filijala Trezora Narodne banke Srbije, to će dan kasnije biti vidljivo državnim organima, odnosno u Registru neplaćenih novčanih kazni, ali i na Portalu Ministarstva pravde preko kojeg građani mogu da provere da li su i dalje u Registru.

Uplata u poslovnoj banci ili pošti biće vidljiva u roku od pet do sedam dana.

https://paragraflex.rs/dnevne-vesti/040716/040716-vest8.html

 

Spomenuti registar:
https://rnk.sipres.sud.rs/?lang=sr-latn

  • Hvala 1
Link to comment
On 1. 2. 2023. at 20:27, kud u maglu Simoviću said:

jel valjaju, i koji, oni flomasteri za sitne ogrebotine

 

neko me je ogrebao na parkingu, linija od 3, 4 cm polir pastom sam skinuo sve sem te linije

 

crna boja je u pitanju

 

Dodjoh da okačim ovo pitanje al da ne dupliram. Uradi li šta na kraju? Vidim da se po oglasima i radnjama vrte neki Michelinov marker i izvesni "Fix it Pro"...

Link to comment

ne, kako sam površno guglao to je uglavnom za vraćanje laka

 

našao neki renaultov koji ima i boju i lak, al mi bi mrsko da se akam sa poružbinama, carinama, a izašlo bi kao da sam otišao kod farbara

 

ovo kod mene je bukvalno linija od 3-4 cm

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

doživljaj sa mojom astrom g 2004g 1,7cdti.

gubi antifriz. kantica se iparazni na 150 km. odem u najbliži meni renomirani servis preporučen mi.

pošto nema barice izpod auta, verovatno je probio dihtung glave motora. ispitaćemo.

jeste, to je to. platite 2000 za dijagnostiku i zakažite termin. kostaće 500 možda i nešto više €

 

zovem mog opel mehaničara u aranđelovcu (u Banji kod "knjaza"). kaže, može biti ali, doteraj ti auto ovde. doteram, posle par dana zove da uzmem auto. vozi, proveravaj da ne pregreva i kontroliši antifriz. odem danas kod njega. nije ni kap iscurela posle 300 km. kaže da ima još nešto da doradi, reče da je zamenio kućište "egera" (štagod to značilo) i naplati 7000. isprati me uz "deru u beogradu".

 

inače, servis je samo za "opel", unutra, apoteka.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...