Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Imas neki lokalni junkyard da potrazis polovni deo (npr. najbolja opcija u Srbiji)? Ili da zamolis majstora da on to nabavi (nema rezona da te zezne, smaraces ga). 

Za info i detalje, najbolja fora ti je da priupitas na forumu xy-club tamo kod tebe. 

Novi ECU je uvek preskup. 

 

Link to comment

zvacu ponovo lokalne. zvala sam ih i pre pa nisu imali

 

nov je skuplji od vrednosti auta sad. $3000 mi dealrship trazi

Edited by mustang
Link to comment

Mozda moze da se popravi ECU? Npr znam da su neki ljudi ovde u Srbiji redovono servisirali kompjutere za neke fiate.

Kompjuter ko kompjuter, ako nije izgoreo potpuno, uvek postoji varijanta da se zamenom nekog čipa itd. dotera da radi. Za to je naravno potreban specijalista, to moja serviser da ti predlozi.

Jeste cimanje ali ako ti je auto toliko prirastao srcu (svi znaju taj osecaj), registrujes se na community za taj model (u USA je to dosta razvijeno znam za mog CIVICa gde ima dosta aktivan club samo za 8th generation) i pitas. Ako je tipican kvar za taj model (sto jeste najcesce) dobices brdo informacija kroz nekoliko dana.

 

Bas me zanima epilog, javljaj.

 

PS Kako bi vole da ima vise ovakvih servisera na svetu. Covek je olicenje strpljenja, elokventnosti i znanja...

(mozda ti je negde blizu) :)

 

https://www.youtube.com/channel/UC0FtRlq9gUQ5ZrRqrLmMSRA

 

Link to comment

Da li je neko imao iskustva sa ovim državnim subvencijama za elektro/hibridne pogone?

 

Interesuje me konkretno za Suzuki Ignis, jer prema malo informacija koje sam uspeo po netu da nađem, i on se kandiduje za te subvencije?

Link to comment

Juce hteo da upalim, mrtav. Nista. Farovi kao rade, podizaci, ali nema struje da pokrene motor. To sam zakljucio po tome sto se komsija ponudio da povezemo sa njegovim preko kablova, upalio odmah.

 

E sad, pomislio bih da je crko akumulator (star je) ali da li crkavaju akumulatori u letnje vreme i tako odjednom? Opet, ako ga upalim odmah posle gasenja, radi (dakle puni se) ali kada sam probao danas, caktao nesto, pokusao i da vregla par koraka - i kraj.

 

Ne znam sta da radim, da koupim nov akumulator a nije do njega onda jebi ga. I potpitanje - kada se kupi nov akumulator, jel on ima struje u sebi? Jer nemam gde da ga punim

Link to comment

Tnx!

 

jedino me buni sto je leto, kako na leto da crkne (odjednom bukvalno, nikada nije verglao ni mucio)...

 

Odnecu stari svakako na proveru u akumulator servis.

Link to comment

hoće leti da ishlapi tekućina iz akumulatora, može da se dopuni destilovanom vodom. ako upališ na kablove trebao bi da radi motor min 45 min da se kako tako dopuni

 

a moguće je i da se ne puni dovoljno dobro pa će tako i novi akumulator da se sjebe

 

 

idi do majstora to da proveri, pa onda kupi novi, ako su ostale stvari ok

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30.7.2020. at 23:18, DragiButrose said:

Mozda moze da se popravi ECU? Npr znam da su neki ljudi ovde u Srbiji redovono servisirali kompjutere za neke fiate.

Kompjuter ko kompjuter, ako nije izgoreo potpuno, uvek postoji varijanta da se zamenom nekog čipa itd. dotera da radi. Za to je naravno potreban specijalista, to moja serviser da ti predlozi.

Jeste cimanje ali ako ti je auto toliko prirastao srcu (svi znaju taj osecaj), registrujes se na community za taj model (u USA je to dosta razvijeno znam za mog CIVICa gde ima dosta aktivan club samo za 8th generation) i pitas. Ako je tipican kvar za taj model (sto jeste najcesce) dobices brdo informacija kroz nekoliko dana.

 

Bas me zanima epilog, javljaj.

 

PS Kako bi vole da ima vise ovakvih servisera na svetu. Covek je olicenje strpljenja, elokventnosti i znanja...

(mozda ti je negde blizu) :)

 

https://www.youtube.com/channel/UC0FtRlq9gUQ5ZrRqrLmMSRA

 

 hvala!!!

 

nista jos. nasli jos jedan ECU ali i taj nije hteo da upali. Sad cekam od druga dva izvora, pa koji prvi stigne. dosta ljudi mi pomaze, imam i tog specijalistu ...navodno u ponedeljak mi stize “nov” ECU....produzila rentakar za jos nedelju dana. 

sad je vec “ne jebe lep nego uporan”

american express pune ruke posla sa zalbe moje da mi vrate pare za skart robu. 

najgore mi od svega sto me u RL apsolutno niko ne razume. svi hoce da uzmem nov auto ili noviji. kao auto je samo stvar, razumem sta pricaju, al ko da mi kidaju srce. 

Link to comment
On 4.8.2020. at 7:00, Caligula said:

Tnx!

 

jedino me buni sto je leto, kako na leto da crkne (odjednom bukvalno, nikada nije verglao ni mucio)...

 

Odnecu stari svakako na proveru u akumulator servis.

 

fyi, sto je vise auto na suncu, kraci je vek akumulatora. kod mene je prosek 2 godine dok u cikagu bio 5-6

Edited by mustang
Link to comment

Meni su dva akumulatora otišla usred leta, i to odjednom, bez bilo kakve najave. Ništa ono da slabije vergla, pa da očekujem. Sve u redu i odjednom kvrc, neće. 

Link to comment
On 2.8.2020. at 14:25, Ian Mancunian said:

Da li je neko imao iskustva sa ovim državnim subvencijama za elektro/hibridne pogone?

 

Interesuje me konkretno za Suzuki Ignis, jer prema malo informacija koje sam uspeo po netu da nađem, i on se kandiduje za te subvencije?

Nisam znao da ima takav i hibrid, ali u svakom slučaju varijanta da prvo platiš sve, pa onda čekaš povraćaj. Tako bar rekoše mom drugaru koji je hteo Tojotu hibrid. Odustao je. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...