Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

stigla je vlaznost (napokon) malo kod nas ....da li je moguce da mi se zbog toga cuje auto ujutru kad ga upalim? svira kao da grebe kais ili tocak....al posle 5min. sve prestaje kad se auto zagreje. 

 

otvarala sam haubu...teska ko zemlja...sve mi deluje normalno tamo

 

Link to comment

I meni se cuje neko krljanje sustanje kad imam hladan start na ovom Golfu petici 1.6 FSI koji vozim trenutno, samo sto traje tipa 3 sekunde i posle sve normalno. Kazu da taj motor ima lanac a ne zupcasti, ko zna sta se to onda cuje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
On 24.5.2019. at 15:27, mustang said:

 

zvuk i dolazi odatle al kais izgleda ko nov. jel moguceda je mozda pomeren? (plavusa pitanje) 

Dobor ti renne kazhe, najvjerovatnije jeste remen.

 

Kad je mijenjan zadnji put? Pogledaj u uputstvu za odrzavanja koji je interval za mijenjanje I ako si znacajno izvan toga, go for it.

Link to comment
On 24.5.2019. at 20:37, mustang said:

kako je to moguce? 

zar vam nisu vozacke sada kao kartice samo treba da se odstampa?

 

Baš je tako (kartice) i neshvatljivo mi je da se dešava.

 

On 25.5.2019. at 1:03, Zli Gli said:

I meni se cuje neko krljanje sustanje kad imam hladan start na ovom Golfu petici 1.6 FSI koji vozim trenutno, samo sto traje tipa 3 sekunde i posle sve normalno. Kazu da taj motor ima lanac a ne zupcasti, ko zna sta se to onda cuje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

 

Probaj da li možeš da dovedeš u vezu sa kvačilom, a ne motorom? Kada se čutaj zvuk izbaci iz brzine, pa pritisni i otpusti pedalu kvačila i poslušaj šta se dešava.

Link to comment

Ne bi stigao to sve da odradim jer se ovo cuje jako kratko i samo nekad kad je hladan motor, definitivno je ili do lanca ili do nekog kaisa, eventualno kao moze alnaser da se cuje pa treba srediti neke cetkice, podmazati ga i slicno.

Link to comment
On 25.5.2019. at 1:03, Zli Gli said:

I meni se cuje neko krljanje sustanje kad imam hladan start na ovom Golfu petici 1.6 FSI koji vozim trenutno, samo sto traje tipa 3 sekunde i posle sve normalno. Kazu da taj motor ima lanac a ne zupcasti, ko zna sta se to onda cuje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

jel bolji golf il astrica?

Link to comment

Ove Astre koje sam ja vozio bejahu njemacka auta tako da je mrtva trka. Generalno bolji utisak mi je ostavila Astra H, pogotovo ova svicarska zadnja, ali Golf mi je klotara pa nisu bas za poredjenje. Ipak, kad poredim samo snagu i agilnost motora, ovaj 1.6 FSI mi je vrh i bas dobro vuce a cini mi se da je potrosnja ista ili bar jako slicna. Oba 1.6 sa 115 ili 116ks ali Astra ubrzava nekako ravnomerno a ovaj je zustriji u nizim obrtajima, takav utisak sam stekao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...