Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Malo zbog novog filma, malo zbog toga što mi stoji na wishlisti jedno 5 godina, odigrah Mad Max igru iz 2015. Open-world fajter/šuter iz trećeg lica, jako sličan po mehanici borbe, a i generalno Shadow of Mordor igrama, s tim što ovde ima dodatak vožnje i to je verovatno i najbolji deo igre. Sklapa se svoj Interceptor, budže motori, konjske snage, oklopi, oružja, a sve zarad borbi u toku jurnjave koje su takođe odlično urađene - u zavisnosti od sklopa šklopocije zavisi i stil kojim treba napadati druga vozila. Npr, auto sa jakim oklopom i udarnim šiljcima je težak, pa samim tim i spor, što znači da mora da se bira ili ćeš jak armor ili brzinu, ili negde između da nit smrdi nit miriše.

 

Priča je baš dobra, onako filmska u Mad Max stilu, likovi živopisni kao u Fury Roadu, wastelands i okruženje su fenomenalni, bukvalno preneti iz filma pa fino začinjeni. Grafiika je sad već zastarela, ali šta je tu je, mada se primećuje samo u cut scenama i ponekad kada Makso pešači, u vožnji je zajedno sa sjajnim pejzažima super.

Imaju neki kampovi lokalnih warlordova, gotivno je kako su neki smešteni u olupini broda, neki u vozu, imaju misije na terminalima aerodroma, a sve naravno ogrezlo u rđi, zakopano peskom i prepuno izobličenih henčmena.

 

Ima dosta da se pika ako se želi izgustirati igra maksimalno, s tim što, kao i kod Mordora (i verovatno Skajrima i drugih sličnih igara), nakon nekog vremena sve postane previše repetitivno i krene više da zamara nego da zabavlja. Za komplecioniste, mislim da nije teško dogurati do 100% jer je lutovanje dosta pojednostavljeno (svetli ono što može da se pokupi) i postoji mapa za sve tipove zadataka, samo mi se čini predosadnim upuštati se u taj poduhvat.

 

Postoje neki mehanizmi oko kritičnih resursa u igri, pre svega benzina, vode i metaka, s tim što niti jednom nisam došao u situaciju da mi manjka bilo čega od ta tri, odnosno jednom kada završiš neke misije postane dosta lako dopuniti ih, što je šteta, možda je moglo bolje to da se iskoristi.

 

Mali minusi još za to što nema pozadinske muzike, pogotovo u vožnji. Jeste to u duhu igre, ali mi nije gušt. Mislim, ispeglao sam ja puštanjem mjuze u Winu uz igru, ali svejedno. Objekti i scena ponekad deluju malo aljkavo, na nekim lokacijama i misijama, dešava se da sa likom ili autom upadneš u procep u koji nije trebalo da može da se upadne, pa se drndaš da bi se nekako izbavio iz toga. Standardno ima objekata po putu koje samo pregaziš ili nestanu, a neki drugi slični tim te odvale i isprevrću ti kola, što je bzvz. 

 

To je to, drago mi da sam je odigrao, ne verujem da ću je paliti više ikada u životu, ima boljih naslova za replay.

  • +1 2
Link to comment

Dobra igra, ali da, repetitivna. Meni se dopalo to što nema muzike, uklapa se, a ni mapa nije prevelika, pa vožnja u tišini nije dosadna.

 

Isto mi nije za replay.

  • +1 1
Link to comment

Pretpostavljam da se barem neko sem mene još seća Little Big Adventure. E, posle tridesetak godina, stiže nam remake:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, Jeremija said:

Pretpostavljam da se barem neko sem mene još seća Little Big Adventure. E, posle tridesetak godina, stiže nam remake:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Igrao sam, ali teško da mogu da kažem da se baš sećam. Ta izometrija ima neku posebnu draž, skoro sam odigrao Tunic, predobro. Mislim da je u istom broju SK uz LBA opisana i Ečstatica, koju ne mogu da zaboravim zbog č. A i bila je dobra igra.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...