Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

9 minutes ago, Krampa said:

jbt. ja da odigram ovo nebi dva dana ispod jorgana izasao. svaka vam cast.

Cini ti se. Kao što kaže Cavalera ovo u kući i par scena pre toga sa Dimitrescu su jedino što je zapravo strašno. A i ovo u kući lutaka samo zato jer ti oduzmu ceo inventory. Sve ostalo si jednostavno prejak i sa dovoljno municije da nema nikakvog straha.

Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Cini ti se. Kao što kaže Cavalera ovo u kući i par scena pre toga sa Dimitrescu su jedino što je zapravo strašno. A i ovo u kući lutaka samo zato jer ti oduzmu ceo inventory. Sve ostalo si jednostavno prejak i sa dovoljno municije da nema nikakvog straha.

e pa ko je tako, onda moze :D 

mada ovo u kuci bi mi bilo dovoljno :(

Link to comment

Izasla je doradjena verzija FF VI (da se tako izrazim). Najprimetnija razlika je u kvalitetu muzike, odnosno zvuka u celini. Borba je fluidnija, uz bolje odradjene menije. Ispolirani original, u svakom pogledu.

Kada bi i sesticu odradili u novom ruhu,(kao i FF VII), gde bi nam bio kraj.

Link to comment

Pošto je ceo svet počeo da igra Elden Ring i ja sam rešio da dam svoj doprinos tako što sam se konačno bacio na Demon Souls koji mi skuplja prašinu od kako sam uzeo PS5. Prešao sam Sekira, Nioha, Bloodbourn i Returnal (računa li se i Jedi Fallen Order?) pa sam otprilike znao šta me očekuje.

 

Što se tiče pravljenja likova tu sam imao Zlatokosa trenutak da sam 1-1 nivo prešao sa Barbarianom da bi shvatio da mi je to nekako suviše golo (pun intended), po preporuci druga resetovao sve i krenuo sa Royal klasom ali sam shvatio da je to (bar na početku) suviše OP i dosadno. Bukvalno je stani na dovoljnu razdaljinu da možeš da lockuješ i onda im spiči Magic Arrow u glavu. Rinse, repeat. Konačno mi je kliknulo sa STR build Temple Knight. Nema mađijanja koje me generalno smara u Solus igrama, samo po koje čudo i to pretežno za heal. Dobar štit i stamina su mi pola borbe a ostalo već dođe samo po sebi osim u retkim trenucima kada mi proradi alavost.

 

Naravno bilo je muka tokom prvog dana dok nisam isprao Sekiro iz sebe, zaboravio da postoji Parry, prežalio izgubljene Souls i najvažnije shvatio da je bolje da idem u polovičnom armoru sa 50% opterećenja nego da budem nepokretni tenk sa 100% opterećenja i malo više AC poena. Za sada sam uprkos obavezama sam dosta brzo prošao kroz sve prve nivoe i bossove pet svetova + Tower knight tj 1-2 svet što mu dođe otprilike 1/3 igre.

 

Nisam igrao DS kada je originalno izašla na PS3 pa ne znam koliko je bilo izmena u samom enginu ali u odnosu na sve ostale Souls igre mi deluje ipak dosta lakša kao i da oprašta i omogućuje igračima neke stvari koje bi u sličnim naslovima bile nezamislive. Tipa odlično oružje koje uporedo dopunjuje HP ili MP, tone healing itema, dosta moćnih ranged opcija čak i ako se ne ulaže u ista itd.

 

Igra očekivano najviše blista kada su boss fights u pitanju jer je svaki vrlo različit i ima svoj fazon koji valja provaliti i u zavisnosti od tipa igrača svako će na nekom od njih d se zaglavi. Npr od svih koje sam do sada susreo sam se najviše namučio sa Tower Knight koji ne bi trebalo da je neki problem. Ostali su manje više padali iz 3 i manje puta. Jedina ozbiljna zamerka je to što kamera ume da bude malo clunky što u određenim nivoima kao što je onaj prokleti otrovni ambis može da dovede do nepotrebnih padova.

 

Tako da ko god je Sekira prešao ili bar daleko stigao neće mu Demon Souls toliko teško pasti.

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, *edited by mod said:

Naravno bilo je muka tokom prvog dana dok nisam isprao Sekiro iz sebe

 

astaghfirullah.jpg

 

Eldeen Ring sam razmišljao da li da probam, a onda video na Twitchu koliko je konfuzan intro i na šta liči combat, pa sam odlučio da ipak neću.

 

Open world ionako nije moj džem, bolje da obrnem još jednom Sekira kad budem imao vremena.

  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

 

astaghfirullah.jpg

 

Mora tako. Inače je kao da pokušavaš da igraš Sekiro tako što ćeš da koristiš roll kao glavni defanzivu. Jednostavno ne ide.

 

Demon Soul update: čini mi se da su bossovi dosta neujednačeno raspoređeni. Zadnja dva u Četvrtom svetu su lakša od dobrog dela prosečnih protivnika. Old Warrior je bukvalno slep i dokle god ne trčiš kao manijak, nema načina da te udari osim potpuno slučajno. Odmah nakon njega ide i leteći Storm King za kog nije bitan ni stats ni oružije ni taktika, već samo trči okolo dok ne nađeš magični mač kojim ga uništiš.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...