Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

16 hours ago, Svarog said:

IT TAKES TWO je free na Xbox store već duže vreme.

kontam da ima neko ograničenje, neki mod koji ne može da se igra, ali ne vidim ga.

malena i ja igramo već par meseci. svake 2-3 nedelje se setimo pa igramo po možda sat vremena :D

 

jeste lepo vizuelno i slatka je priča.

ali ne vidim da je nešto posebno zahtevno.

tj nije zahtevno kad skontaš šta treba da uradiš :D mi smo trenutno zaglavljeni na delu kad prvi put koristite one alate (pištolj sa ekserima i čekić), pojma nemamo šta da radimo :D

 

onaj sa ekserima puca eksere u one zute krugove a ovaj drugi sa cekicem koristi cekic da bi se ljuljao u onim ekserima :D

 

 

 

 

12 hours ago, Svarog said:

nema veze sa pass-om.

 

al jbg, izgleda samo prva celina.

https://www.xbox.com/en-US/games/store/it-takes-two-friends-pass/9NMG7ZJ9XK0H/0010

 

 

ne znam za pc ali u konzoli sa game pass dobijas full igru. btw ako hocete da igrate sa decom co-op bolja od ove ne postoji

Link to comment

Slegli se utisci posle trocifrenog broja ti uloženog u Persona 5 igra je stvarno odlična, rekao bih i remek delo u svom žanru.

Da krenem prvo od dobrih stvari, priča je fenomenalna i ona me je najviše i vukla da završim igru što pre iako generalno ne igram te JRPG igre ako nisu FF.
Sve je kao jako dobar Anime (pri tom ne mislim samo na bukvalno anime cutscenes), likovi su raznovrsni, iako je peti nastavak, sama igra je prilično standalone, pa je i meni koji i dalje apsoltuno ništa ne znam ni o jednom prethodnom delu bilo sasvim lako da ispratim priču i ceo taj svet. Fusion i generalni način na koji se koriste Persone je jedna od boljih mehanika te vrste. Isto važi i za odnose sa ostalim članovima i levelovanje tih odnosa. Škola i testovi su prilično zabavni i ključni za immersion. 

Dungeon crawling deo vrlo dobar, smislen, ni malo naporan i veoma koristan.

 

E sad ima tu i mana, npr jedno 5-10 posto igre ide na onaj nepotrebni outro posle SVAKE borbe. Ok, kul je jedno prvih 30 puta, posle bi već za to morala da postoji opcija disable. Određeni dani tj nedelje su prepune praznog hoda ili se jednostavno nađeš u nizu linearnih stvari koje moraš da odradiš hteo to ili ne. 
Ima podosta nepotrebne komunikacije sa nekim kvazi izborima sta da se kaže. Nema nekog osećaja razlike ako u sred priče sa nekim dobiješ ponuđene odogovore "Are you sure?" ili "Maybe you should think about that."

Deo oko samih Persona koji mi se nije svideo je onaj kada ih verbalno vabiš na svoju stranu. Jednostavno niti u jednom trenutku niam video neki patern u tome, već je  manje više bilo random. Pa tako isti odogovr na isto pitanje može da bude i žut i crven.
Part time poslovi su prilično zbudženi i osim kao reqirements za spuštanje u Mementos, igrač koji iole istražuje van glavnog puta, neće imati potrebu da se bavi tim poslovima.

Fight je dosta basic urađen i tu mi je možda i najviše zafalilo mesa. Dosta lako sve to bude, posebno kada Joker dobije opciju da u sred borbe menja članove.

 

Sve u svemu  rekao bih da je reputacija Persone 5 i više nego opravdana.

  • +1 1
Link to comment

@*edited by mod

meni su ti nejasni pregovori s personama isto malo smetali kad sam onomad igrao, ali mislim da je to i poenta, neočekivani odgovori unose malo morbidnog humora. smt v je bio dosta bolji u ovom pogledu, tamo pregovori deluju još manje logični, tačno vidiš da demoni gledaju kako da te zajebu :D

 

verovatno si igrao na normalu ako ti je borba bila lagana, mada je istina da menjanje kolega usred borbe dosta pomaže. naravno, bolje to nego ko u persona 5 strikersima, povedeš pogrešnog lika u bosfajt i onda možeš samo odmah da restartuješ igru jer je potpuno beskoristan protiv tog i tog bosa.

 

nego, sad kad si probio led s megatenom, pauziraj malo pa nastavi dalje s personom 4, eno je na steamu za smešne pare :sleep: ajde, imaš i te strikerse za malo drugačije iskustvo...

Edited by Calavera
Link to comment

Ma nema tu šta da se posebno kaže. Igra kao takva je vrhunska, nije to nikada bilo u pitanju. Ima zamerki naravno, najveća je vezanost za nivoe (npr. da je Drowner 40. nivoa mnogo ozbiljniji protivnik nego npr. vampir ili Leshen 25. nivoa, a i da Geralt ne može da ga ubije na npr. 32. nivou, a da ne može da pogine na npr. 45. nivou), kao i relativna repetativnost većine kvestova (što je pak ispeglano činjenicom da su neki drugi kvestovi među najboljim koje sam ikad igrao), ali celokupan paket je bez sumnje izvrstan, izuzetna story driven priča sa izuzetno karakterizovanim protagonistima.

 

Ipak, moram da kažem nešto što možda nije u skladu sa opštim narativom - mislim da je Hearts of Stone bolja ekspanzija od Blood and Wine, iako je ova druga neuporedivo obimnija i dodala je novi aspekt igri, tj. de fakto celu novu zonu pored zona iz originalne igre. Cela ta priča sa Olgierd von Everecom i Gaunter O'Dimom je verovatno najbolje napisan deo cele igre, i nosi najupečatljivije emocije - Olgierd je tragičniji lik od sestara iz BaW (koje mi se u stvari i nisu posebno dojmile kao likovi, ni Syanna ni Anarietta, čak su obe iritantne na svoj način) a sam GOD je znatno složeniji i živopisniji karakter i od Wild Hunta i od Dettlaffa, koga skoro da i nema u ekspanziji. Štaviše, i sam epilog BaW mi je prilično čudan, jer se ispostavi da ekspanzija ima "najbolji" kraj ako najebu oni koji su izmanipulisani i izigrani, pa čak i oni koji su sticajem okolnosti uvučeni u priču, a manipulatori prosperiraju i budu srećni, ali OK - ne mora valjda sve da ima holivudski kraj. 

 

Takođe, rekao bih da je iz kraja BaW jasno da je ovo kraj Geraltove priče, ne samo u igrama, već uopšte - počeli smo sa Curse of the Black Sun i Renfri, završavamo sa Curse of the Black Sun i Syannom, dakle zatvoren je pun krug. Videćemo da li CDPR ima nameru da se bavi svetom Sapkovskog u nekoj budućnosti, ali sumnjam da će se vraćati Geraltu - i kad bolje razmislim, možda bi to bila i najmudrija odluka, jer je priča zaokružena.

  • +1 4
Link to comment

Pomozite metuzalemu - hocu nasledniku da kupim neke v-bucks $$ za Fortnite, ali izgleda da to ne moze direktno u igri da se kupi, nego mora da se kupi gift kartica, pa da se unese kod? Odakle najbolje uzeti?

Link to comment
Just now, goofs said:

Pomozite metuzalemu - hocu nasledniku da kupim neke v-bucks $$ za Fortnite, ali izgleda da to ne moze direktno u igri da se kupi, nego mora da se kupi gift kartica, pa da se unese kod? Odakle najbolje uzeti?

 

ja sam za mog Bughu kupovao 2-3 puta direktno u igrici.

imaš nekoliko opcija. možeš za 12 dolara da kupiš fortnite crew. to je kao neki subscription koji traje mesec dana, i tu dobiješ 2 skina (jedan za februar, drugi na početku marta) i 1000 v-bucks (ili čak 2.000, ako se dobija za svaki mesec po 1k, ne sećam se baš kako to ide). to je u item shopu pa skroz dole na dnu

a možeš i da kupiš samo v-bucks. imaš kad si u lobiju one tabove gore (play, battle pass, compete, locker, item shop...) i tu imaš skroz desno tab v-bucks pa vidi da li ti tu neki paket odgovara.  1000 v-bucks košta oko 7-8 dolara, pa mislim da je taj crew bolja opcija. samo ta 2 skina vrede bar 3000 v-bucks, plus dobiješ i v-bucks

  • Hvala 1
Link to comment

Jel probao neko Sifu od vas što ste Sekirali? (@*edited by mod, @Calavera, et al)

 

 

Vrlo sličan combat sistem, Posture (Balance) + Health (Stature), komplikacije sa umiranjem i vraćanjem u život, kao da je nekakav spiritual successor.

 

Iako mi se vizualno ne sviđa, prilično je zarazno. Kad sam seo da probam, odmah sam odigrao do prvog bosa i nekako ga ubio, mada sam zaginuo toliko puta da mi sad lik ima 35 godina :isuse: (Svaki put kad umreš, vraćaš se stariji - broj godina ide valjda po Fibonačijevom nizu a krećeš od dvadesete. Znači prvi put se vraćaš sa 21 godinom, sledeći sa 22, pa 25, pa 30 pa 38... a svaka decenija ti smanjuje health. Mestimično imaš priliku da spustiš ili čak resetuješ taj death counter, ali ako doguraš do 70, game over.

 

(Edit: Ispravka, counter ti se povećava za po +1 kad god zagineš, ali onda se ceo total dodaje kad zagineš sledeći put.)

 

Ideja je da se stimuliše replay istih nivoa zato što najbolji skor (najviše XP, najmanje godina) uvek prenosiš na sledeći nivo. Ali nivoa izgleda ima samo pet, ne znam koliki će biti slog prelaziti ih bezbroj puta. 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment

Video sam, dosta su me bombardovali tine

44 minutes ago, Weenie Pooh said:

Jel probao neko Sifu od vas što ste Sekirali? (@*edited by mod, @Calavera, et al)

 

 

Vrlo sličan combat sistem, Posture (Balance) + Health (Stature), komplikacije sa umiranjem i vraćanjem u život, kao da je nekakav spiritual successor.

 

Iako mi se vizualno ne sviđa, prilično je zarazno. Kad sam seo da probam, odmah sam odigrao do prvog bosa i nekako ga ubio, mada sam zaginuo toliko puta da mi sad lik ima 35 godina :isuse: (Svaki put kad umreš, vraćaš se stariji - broj godina ide valjda po Fibonačijevom nizu a krećeš od dvadesete. Znači prvi put se vraćaš sa 21 godinom, sledeći sa 22, pa 25, pa 30 pa 38... a svaka decenija ti smanjuje health. Mestimično imaš priliku da spustiš ili čak resetuješ taj death counter, ali ako doguraš do 70, game over.

 

(Edit: Ispravka, counter ti se povećava za po +1 kad god zagineš, ali onda se ceo total dodaje kad zagineš sledeći put.)

 

Ideja je da se stimuliše replay istih nivoa zato što najbolji skor (najviše XP, najmanje godina) uvek prenosiš na sledeći nivo. Ali nivoa izgleda ima samo pet, ne znam koliki će biti slog prelaziti ih bezbroj puta. 

Video sam, dosta su me bombardovali SiFuom ali ću pustiti da malo prodje jer me njihov Absolver nije nešto kupio iako je stigao uz PS Plus.

 

Završio sam Evil within 2 skroz dobra kombinacija old school Resident Evil i Silent Hill. Bolji gameplay nego prvi deo, malo manje je horor, malo više ima pucanja i municije ali najbolje je to što su dodali polu otvoren svet i side misije koje su zapravo zabavne. Prva polovina igre je odličan i originalan negativac, posle u drugoj polovini se to menja pa malo gubi na kvalitetu i deluje skarabudženo ali se ipak da završiti.

 

Sad lagani palate cleanser™ u vidu Lego DC Villains pa da vidim da li da serijski ginem sa vatrenim (Deathloop) ili hladnim (Demon Souls) oružijem u ruci.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...