Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ima li još neko problem sa mučninom/vrtoglavicom kad gleda let's play videos, svejedno da li twitch illi youtube ili bilo kakve druge? :unsure: Uglavnom sa 1st person igrama ali nekad i 3rd person, kad god ih vidim kako se bacakaju i kruže pogledom okolo a ja to ne mogu da kontrolišem, posle izvesnog vremena krene stomak da mi se okreće...

 

ima moja prijateljica kad gleda muža kako igra FPS. možda dioptrija ili nisi bio u vojsci?

Link to comment

Ima li još neko problem sa mučninom/vrtoglavicom kad gleda let's play videos, svejedno da li twitch illi youtube ili bilo kakve druge? :unsure: Uglavnom sa 1st person igrama ali nekad i 3rd person, kad god ih vidim kako se bacakaju i kruže pogledom okolo a ja to ne mogu da kontrolišem, posle izvesnog vremena krene stomak da mi se okreće...

 

Ja sam imao sličan problem pre jedno 16-17 godina igrajući hokej na Segi. Na kraju se ispostavilo da imam spondilozu vrata i da nije uopšte u vezi sa igranjem, frejmovima i slično, jednostavno kad me stisne uvek imam blagu mučninu i/ili glavobolju.

Možda ti je samo motion sickness ili što reče tičer, ako imaš dioptriju, pa se zamoriš

Link to comment

Ide kod majstora™ svakih 3-6 meseci iz drugih razloga, a iako ofrlje proveravaju dioptriju (mogao bih zatvorenih očiju da izdeklamujem one brojeve) čini mi se da nije u tome stvar. Kad ja igram, takvih problema nikad nije bilo. Kad neko drugi igra a pravo je ispred mene u full screen, skoro uvek osetim mučninu. 

Link to comment

... Kad ja igram, takvih problema nikad nije bilo. Kad neko drugi igra a pravo je ispred mene u full screen, skoro uvek osetim mučninu.

 

blago tebi, skoro sam instalirao Bioshock (rekoh ajd da probam kad ga toliko hvale) ... posle 15tak minuta toliko mi je bilo muka da sam morao da prekinem. Nisam igrao nijedan FPS godinama, secam se i pre mi je bilo muka, ali kad igram konstantno danima ono prestane (organizam se valjda navikne).

 

Inace nista neobicno da ti se slosi kad gledas u ekran koji se drmusa. Secam se kad je Cloverfield bio aktuelan, pisano je dosta o ljudima koji su "bezali" iz bioskopa da ne povrate i sl.

Link to comment

Ima li još neko problem sa mučninom/vrtoglavicom kad gleda let's play videos, svejedno da li twitch illi youtube ili bilo kakve druge? :unsure: Uglavnom sa 1st person igrama ali nekad i 3rd person, kad god ih vidim kako se bacakaju i kruže pogledom okolo a ja to ne mogu da kontrolišem, posle izvesnog vremena krene stomak da mi se okreće...

 

To ti je FoV sickness. 

Link to comment

Ja sam zadnji put te simptome osetio negde u cetvrtom-petom razredu, samo meni nije bilo muka, nego sam redovno peglao posle par sati igranja pucacina. Mislio sam da sam jedini :D . Srecom sa godinama je nestalo.

Link to comment

Ja apsolutno nikad nisam imao takve probleme, zato me ovo i iznenađuje. Možda su godine u pitanju, mada opet, i dalje problema nema kad ja kontrolišem kretanje.

 

FoV problemi su obicno vezani za konzole. Vidno polje je na konzolama po pravilu uze, a to znaci i da je kretanje na ekranu izrazenije. To ti je kao kad sedis u autobusu, pa ono ako kroz prozor gledas blizu muka ti je, a ako gledas u daljinu sve je ok. Na daljini je kretanje manje izrazeno.

 

Ti si pretpostavljam PC igrac, pa nemas problema dok igras. Medjutim, gomilu gejming klipova danas rade preko konzola i tu se verovatno krije osnova problema. 

Edited by Verterdegete
Link to comment

Ti si pretpostavljam PC igrac, pa nemas problema dok igras. Medjutim, gomilu gejming klipova danas rade preko konzola i tu se verovatno krije osnova problema. 

 

ovaj video sto sam ja postavio je igrano na pc-u.

Link to comment

Skinuo emulator za PSP i mogu reci da to funkcionise besprekorno, sudeci po uzorku od 3 igre koje sam do sad testirao. Cekam vikend da kupim™ jos par naslova koji me odavno mame.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...