Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pa dobro, i nije pravljena za LoL klince. Eno Eve-a, zivog i zdravog, sa svojih 30k subscribera. Mene vise zanima ono sto je pricao u jednom razgovoru, da planira i spustanje na planete i sirenje igre u first person mod. Al' kao jednog dana.

Link to comment

skupa zanimacija, ali je to najmanji problem. veći problem je kako naći vreme da se igra ovo, preko 30 miliona planeta jbt...izgleda da sletanje na stanicu nije bilo dovoljno teško, sad su uveli i sletanje na landing pad unutar stanice. plus, drugi brodovi koji ulaze/izlaze iz stanice nisu duhovi tj može da dođe do sudara. mogu da zamislim kad 20k igrača krene da igra pa svi kreću sa iste stanice, to će biti ludnica od sudara.

u original elite, meni je trebalo 7 dana da savladam ulaženje u stanicu :D

Proceduralno generisani sadržaj, u ovom slučaju milioni planeta, teško da je nešto čime bi developeri trebalo da se hvale. Nema takav pristup kvalitativnu prednost u odnosu na tesno™, ručno dizajnirane sisteme. Dovodi samo do bloata i repeticije. Iz istog razloga sam skeptičan i prema No Man's Sky.

 

Imate ovde utiske domaćeg igrača, Ukratko, nije vredno plaćanja bete u ovom trenutku.

 

 

Star Citizen će biti mnogo bolja igra od ED ako ispune velike ambicije i predstavljaće ogroman skok napred za koncept masivnog multiplejera (kakav je trebao da bude od početka) ukoliko ostvare opisano ovde i ovde. Plus će imati odvojeno perzistentan univerzum, SP kampanju, co-op, privatne servere za dogfight, modove.

Link to comment

Proceduralno generisani sadržaj, u ovom slučaju milioni planeta, teško da je nešto čime bi developeri trebalo da se hvale. Nema takav pristup kvalitativnu prednost u odnosu na tesno™, ručno dizajnirane sisteme. Dovodi samo do bloata i repeticije. Iz istog razloga sam skeptičan i prema No Man's Sky.

 

Elita je oduvek imala generisane planetarne sisteme i nikad to nije bio njen problem. Ručno dizajnirati čitavu Galaksiju je blago rečeno teško moguće. Niko motkom neće terati igrače da obiđu sve te milione planeta, u prvoj eliti je takođe bilo previše planeta, ja ih nikad nisam bio sve obišao, a bio sam elitan (na C-64, a u to se ulagalo najmanje godinu dana aktivnog igranja). E, gde mi je nestala ta kaseta sa snimljenim statusom.

 

edit: taj domaći igrač opako lupeta (na moje neviđeno povodom nove Elite), sramota me je bila da čitam ono.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ručno dizajnirati čitavu Galaksiju je blago rečeno teško moguće 

Pa šta? Zašto bi uopšte trebali da imaju milione planeta koje nemaju svrhu sem kao još jedan check-the-box feature? Umesto njih stotinjak gde je svaka dizajnirana sa mnogo više pažnje što će dovesti do mnogo veće imerzije. Izgleda da ne razumeš koje to posledice ima po igračevo iskustvo. Ili ti je generalno svejedno,  koliko god bloatovane igre bile, ti ćeš ih igrati. Tebi je više nečega samo po sebi bolje.

 

Niko ne sme da priča o Eliti, samo fanboji imaju pravo izgleda.

Edited by miki.bg
Link to comment

Da li je probao neko Divinity-Original Sin?

Imao sam utisak da me Larian vise ne moze iznenaditi nekom igrom, no ova je mozda najbolja u celoj seriji. ^_^

Ako volis taj tip igara bices veoma zadovoljan. Ali ako nisi spreman da prvih 3-4 sata igranja provedes setajuci po gradu uz par borbi, onda ces biti razocaran :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...