Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Meni je to potpuno razumljivo, ljudi se u tim pay-to-win igrama nadmeću protiv drugih živih protivnika, to daje drugu dimenziju igranja u odnosu na klasične stand alone PC igre.

Link to comment

kad smo već kod toga, treba obratiti pažnju na Unreal Editor for Fortnite (UEFN) aka fortnite creative 2.0

besplatan editor gde svako može da kreire svoje mape za fortnite u unreal engine.

startovalo je pre nedelju dana i deluje mi da je Epic opet ubo zlatnu koku i da će ovo da grmiTM narednih godina.

biznis model je odličan. Klinci prave mape da bi drugi klinci igrali , Epic u zavisnosti koliko je mapa igrana kreatoru plaća $$$. kombinuje se a) ogromna igračka baza, b) stvarno moćan editor koji se dodatno usavrašava na dnevnom nivou i c) mnogo ljudi koji će biti odlično motivisani da naprave nešto dobro, zanimljivo i originalno.

već pravog dana su izbacivali mape koje uopšte ne liče na fortnite već su više u counter strike fazonu, call of duty ili bilo koja druga igra bilo kog žanra. kapiram da će posle nekog vremena početi da izmišljaju i nove žanrove igara.

otprilike nešto kao roblox samo sa unreal 5 engine. i za zaradu ne moraš da ubacuješ pay to win sranja i scamuješ klince, nego je tvoje samo da napraviš nešto štoće da privuče ljude, a Epic će da se postara za ostalo.

Link to comment
17 hours ago, goofs said:

Brate, daju pare na odelo i plašt druge boje, skin koji nema baš nikakav uticaj na gameplay.

Evo igram Evony, ljudi bukvalno plaćaju hiljade dolara az gemse i resurse. Skinove, dekoracije i plaštove kupuju žene uglavnom :fantom:

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Koga zanima, a nemam drugu temu gde bih:

 

Xbox PC game pass je 110 dinara za 3 meseca efektivno a ukljucene su i EA play igre. Ne mora da se canceluje nakon tri meseca, samo se ugasi recurring billing u microsoft nalogu. Ne treba joystick jer se igre downloaduju na pc pa se igra misem i tastaturom. Mislim, ko voli joystick verovatno moze. (edit: mislim da je cena oko evra za 3 meseca i za EU gradjane u svojim nativ microsoft radnjama.)

 

Capture.JPG

Edited by Zlurad
  • Hvala 2
Link to comment

Uzeo sam da igram Curse of the Dead Gods, mnogo zarazna stvar. 

 

Darkest Dungeon + Diablo + Sekiro, ne može da ne valja.

 

Za tri dana igranja sam uspeo da ubijem jednog bosa, tj. da završim čitavu jednu mapu.

Link to comment
36 minutes ago, Weenie Pooh said:

Uzeo sam da igram Curse of the Dead Gods, mnogo zarazna stvar. 

 

Darkest Dungeon + Diablo + Sekiro, ne može da ne valja.

 

Za tri dana igranja sam uspeo da ubijem jednog bosa, tj. da završim čitavu jednu mapu.

 

 

op, najzad si provalio roguelikeove, čekaj samo da se navučeš na neki koji je zapravo kvalitet a ne suvi prosek ko curse :happy:

 

Link to comment

Nisam ljubitelj roguelike igara uopšte, posebno onih koje su baš htele da mi uvale 8-bit estetiku po svaku cenu, ali mora se nešto nekad na mučeni Switch instalirati.

 

Ova konkretno mi je baš svidela zbog combat sistema, skinuo sam je za PC i sad lepo, kao čovek, miš i tastatura :nobles:

Link to comment

Ajde da mi pomogne neko ko se razume u konzole - oću klincu da pazarim Doom Eternal za Nintendo Switch - i ima na Gejmsu ali piše nešto Code in a box

Jel zna ko da mi objasni šta je to? 

Kontao sam da je to neki kod koji se koristi kad skineš igru odnekle, ali je problem što naš region ne može da se uloguje na onaj sajt za Switch tako da nemam ideju kako bi to moglo da ide sa tim kodom? 

 

Svako iskustvo je dobrodošlo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam solidno odmakao sa Pillars of Eternity 2, i premda ne mogu da kažem da je u pitanju loša ili dosadna igra, isto tako mogu da kažem da u mnogim aspektima baš i ne briljira, i da mi je jasno što nije postigla neki veći uspeh. Iako ideja plovidbe brodom po arhipelagu i upadanja u različite avanture deluje kao RPG ideja koja ne može da podbaci, te je kombinacija izometrijske avanture i bitnijih događaja koji se rešavaju u narativu zavisno od sposobnosti meni vrlo legla i mislim da je udobna i zanimljiva za igranje, u izvedbi same igre mnogo toga škripi. Da pođemo redom:

 

- Dosta čudna glavna priča sa bogom koji zaposedne džinovsku adra statuu i šeta arhipelagom, i glavnim junakom koga drugi bogovi vraćaju iz mrtvih da bi uhvatio tu statuu. Nije baš jasno zbog čega bogovi vraćaju baš Watchera, a ne nekog drugog, sem činjenice da mu je kip srušio zamak i ubio ga. Uz to, da bi se priča shvatila na pravi način, potrebno je biti upoznat sa lorom iz prethodne igre, pri čemu je i sam lore sa veštačkim bogovima i njihovim odnosima, iščezlim i postojećim civilizacijama, te metafizikom duša i Wheelom relativno kompleksan. Nije baš svačiji cup od tea.

 

- Ako već vraćaju Watchera, onda nije jasna potpuno idiotska odluka da on/ona krene od prvog levela. No, čak i ako bismo to opravdali ressurection-om, onda je potpuno nejasno zbog čega Eder, Aloth i Pallegina, koji su dovedeni do 20. levela u prošlom delu, takođe kreću od prvog levela. Likovi koji su se tukli sa ultra zajebanim protivnicima u prethodnoj igri na početku ove ne mogu vola da ubodu. Isto važi i za opremu, odjednom svi opet nose najobičnije oružje koje nije čak ni Fine, čak i oni koji su bili daleko od Caed Nue. Glavnog junaka ne možeš da importuješ, to sam već pisao.

 

- Poseban krug pakla za onog ko se setio da pravi družinu od 5 likova, kao i za onog ko se setio da ima članove družine različitih kapaciteta, npr. zašto je Xoti u punom kapacitetu i ima dinamiku odnosa sa ostalim članovima, a Ydwin i Konstanten to recimo nemaju. Verovatno ima veze sa finansijama tokom razvoja, ali opet, bolje da su ove nepotpune izbacili, i tako potencijalnih članova ima duplo više nego mesta. Posle to peglaju DLC-ovima fokusiranim na ove nepotpune, ali to deluje veštački nakalmljeno na originalnu igru, a i lokacije su mi tu malo u neskladu sa ostatkom Deadfire-a.

 

- Ubedljivo najgori deo igre je balans. Opet imamo obrnutu krivu težine gde je prvih 5 nivoa likova dosta teže nego poslednjih 5 nivoa. Da stvar bude gora, strahovito brzo se napreduje kroz levele, tako da igra postaje dosta jednostavna posle kratkog vremena. Ovo je još gore u vezi broda i posade, gde maltene postaneš legendarni kapetan, a tvoji članovi posade masteri i experti posle 4-5 borbi. Još gora situacija je u vezi balansa klasa, jer su neke klase prejake (Mage, Warrior, pa i Chanter i Ranger), a neke su skoro beskorisne (Priest, Rogue, pa i Cipher). Isto važi i za skilove, neki su ekstremno korisni (Stealth npr.), a neki nemaju skoro nikakvu upotrebu (Sleight of Hand), isto važi i za veštine, dok je Weapon Proficiency skoro pa nebitan. To dovodi do debilnih situacija da tri Maga sa Minoletta Missile Storm (moj avatar, Aloth i Fassina) magijom devetog nivoa i visokim Stealthom mogu da one-shotuju masu borbi tako što priđu neprijateljima i napune ih projektilima pre nego što ovi ukapiraju šta se događa (i to im se resetuje kada ih pobiju), a neko i preživi ulete dva Warriora u melee i istrpe batina kao braća Kličko, ili Maia Rua roka arkebuzom i Double Shotom targete sa 200 damage-a, dok Konstanten priziva zmajeve i ogre kao na traci. Sa druge strane, ako kreneš sa Ydwin, Serafenom ili Xoti, uglavnom ćeš bežati naokolo od protivnika, iako je isti nivo.

 

- Da stvar iz prethodne tačke bude još gora, pobrinula se još jedna klasična boljka, a to je da možeš da zaustaviš glavni kvest dok ne završiš sve sporedne. Posledica je da sam nabio celu družinu na 20. nivo, a sa glavnim kvestom sam stigao do Neketake, pa sada šaljem magove da se mačevima i sekirama biju sa protivnicima, dok Eder i ekipa gledaju sa strane i uskoče po potrebi, a potrebe obično nema.

 

- Što se pomorskih bitaka tiče, one su zanimljivo osmišljene, ali mi nije jasno kakav im je praktični značaj, tj. što bi se napucavao uopšte sa drugim brodom iz topova, kada je u 99% slučajeva bolje da se odmah pređe na borbu prsa u prsa - da bi ubio tri člana posade protivnika, koje ćeš i tako da počistiš za 15 sekundi, jer ti u borbi učestvuju svi karakteri, i oni koji jesu članovi grupe, i oni koji nisu.

 

Suma sumarum, iako ovo deluje kao rant, ponavljam da PoE 2 ipak nije loš ili dosadan (ima puno role playinga, različitih načina da se urade kvestovi, zanimljivih kvestova, mogućnosti izbora itd.), ali da je neki generacijski biser, baš i nije.

 

Javim se sa konačnim utiscima kada završim igru. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...