Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Ustvari je TLS, a ne SSL. To ima manje veze sa SEO-om a više sa sigurnošću, sa mog aspekta.
I ne samo prodavnice, već bilo koja (tj. sve i jedna) posting forme će da garantuje da confedential values nisu poslana u plain text formatu.

Garantovaće faktički neprobojnu 2048-bitnu enkripciju, a ne da zaovin mali u Provajderu™ može da vidi koji su ti mejl/username i šifra npr. - najbanalniji primjer.

Vidim da ovi Kinezi na Sign In stranici ne misle nešto pretjerano o (niti čine sve da bi zaštitili) korisničke povjerljive podatke. 

Link to comment

Ustvari je TLS, a ne SSL. To ima manje veze sa SEO-om a više sa sigurnošću, sa mog aspekta.

I ne samo prodavnice, već bilo koja (tj. sve i jedna) posting forme će da garantuje da confedential values nisu poslana u plain text formatu.

Garantovaće faktički neprobojnu 2048-bitnu enkripciju, a ne da zaovin mali u Provajderu™ može da vidi koji su ti mejl/username i šifra npr. - najbanalniji primjer.

Vidim da ovi Kinezi na Sign In stranici ne misle nešto pretjerano o (niti čine sve da bi zaštitili) korisničke povjerljive podatke. 

 

Ma znam, ali je potrebno par komandi da aktiviraš Let's encrypt-ov sertifikat i to je to, bez ostavljanja podataka izdavaocu sertifikata.

Hoću da kažem da postojanje enkripcije ne garantuje ništa što se tiče pouzdanosti prodavnice u drugim aspektima (kvalitet proizvoda i usluge), posebno danas kada praktično svi prelaze na ssl/tls zbog rankiranja.

Link to comment

Ostaje trag u vidu IP-a / hosting provajdera i DNS-a / registrara, tako da nije tajan u tom smislu. 

Ovo što pričam je moje shvatanje sigurnosti prometa podataka, ne i same radnje.
A to što nemaju HTTPS bilo od 3 klika bilo od $700 je samo potvrda njihove inkopatibilnosti prema internet poslovanju.

Apsolutne ne čine sve što je u njihovoj moći da bi zaštitili klijenta. 

Nego, ni to nije najgori slučaj s kojim sam se susreo u posljednjih par mjeseci. Nova banka ovde elektronski posluje na isti takav način.  :ph34r:

Mislim da bi ih se moglo i tužiti za to, pravnici bi bolje znali. 

Link to comment

Možda nisu napravili skriptu da im obnavlja cert. svaka 3 mjeseca...

Izadji im na sajt, klikni na elektronsko poslovanje, odaberi prvu opciju pa vidi i sam. 

Prije banke sam zvao tu firmu u Sa da vidim da l' su normalni (ispostavilo se da su daleko od tog): neko ko je primio poziv nije im'o pojma o čemu pričam,

tehničar mi je bezuspješno tražio da se konektuje na moj kompjuter preko TW-a a onda me je prebacio već iznerviranoj trećoj osobi koja, usput se predstavivši k'o direktor :isuse: ,

bez problema random liku sa telefona objašnjav'o kako im banka nije platila nekih 70e. 
Potom sam zvao banku i ljubazna djevojka sa podrške mi je rekla da programeri /sys admini (bankovni valjda) znaju za to ali da oni (Banka) prebacuju nove klijente da koriste drugi način elektronskog plaćanja i da ovaj gorepomenuti više ne nude novim klijentima. A, i dalje je uredno aktuelan i vjerovatno ga koristi pola klijentele. Show.

 

Edit: tu sam odust'o i posl'o gdju na salter #sudo aj_na_shalter :D

Edited by Tpojka
Link to comment

Ma da. IE 2 bi ih sigurno preporučio. 

 

Internet_Explorer_2.PNG

 

Ma ima i drugih nekih sajtova koji ne koriste TLS a ne bi' pomislio na prvu. 

U slučaju da se registrujem tamo (jedan od je dbforums) koristim nešto poput "sjoshfoiahosfnoiwehfo849fhlenfvjaenfkhse" za šifru pa kad zatreba logujem se preko Forgot Password. Ali ovi rade sa lovom...

Edited by Tpojka
Link to comment

Kupio na Ebay neke drustvene igre (cca 100e), iz UK. Platio, oni poslali, sve uredno stiglo, nista carina, nista porez. Nedelju dana kasnije, stize ponovo paket od njih, sve poslali duplo. Meni bezveze pa im posaljem mail. Dalji razgovor je tekao otprilike ovako (preko emaila, pa je potrajalo nekoliko dana):

 

JA: Poslali ste mi duplo moju porudzbinu.

ONI: Mi imamo dve narudzbine u evidenciji.

JA: Meni na Ebay, Paypal i izvodu iz banke stoji samo jedna.

ONI: Aha, koliko bi kostalo da nam posaljes nazad za London?

JA: Proverio na sajtu poste, oko 40 evra.

ONI: Aha, jedino resenje je da ti vratimo novac.

JA: Ama, ne dugujete vi meni nista, nisam ostecen, jednom sam narucio i jednom platio, vi ste dva puta poslali.

ONI: Aha, onda zadrzi duplikat, ne isplati se da nam saljes nazad.

 

Kakvi carevi, poslali mi duplo i jos hoce da mi vrate pare.  :0.6:

Link to comment

Kupio na Ebay neke drustvene igre (cca 100e), iz UK. Platio, oni poslali, sve uredno stiglo, nista carina, nista porez. Nedelju dana kasnije, stize ponovo paket od njih, sve poslali duplo. Meni bezveze pa im posaljem mail. Dalji razgovor je tekao otprilike ovako (preko emaila, pa je potrajalo nekoliko dana):

 

JA: Poslali ste mi duplo moju porudzbinu.

ONI: Mi imamo dve narudzbine u evidenciji.

JA: Meni na Ebay, Paypal i izvodu iz banke stoji samo jedna.

ONI: Aha, koliko bi kostalo da nam posaljes nazad za London?

JA: Proverio na sajtu poste, oko 40 evra.

ONI: Aha, jedino resenje je da ti vratimo novac.

JA: Ama, ne dugujete vi meni nista, nisam ostecen, jednom sam narucio i jednom platio, vi ste dva puta poslali.

ONI: Aha, onda zadrzi duplikat, ne isplati se da nam saljes nazad.

 

Kakvi carevi, poslali mi duplo i jos hoce da mi vrate pare.  :0.6:

 

:lol:

 

inače javi koje su društvene igre u pitanju jer ti možda imam kupca, ako ih već nema u kolekciji

Link to comment

T.I.M.E Stories i dve ekspanzije: The Marcy Case i Under the Mask

 

Mnogo su velika navlakusa drustvene igre, btw. Ode, i slobodno vreme, i pare. Ko se nije do sada upecao, ni ne pokusavajte.  :lolol:

Link to comment

Meni zadnji paket na SD što sam naručio da stigne u Rumuniju bio zagubljen negde. Pa sam pisao Sd-u oni javili da je paket nažalost izgubljen i da će vratiti pare, kad za par dana eto paketa a par dana posle toga vratiše pare na račun.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel narucivao skoro neko knjige? Znam da je pre bilo za sve knjige bez pdv i carine a sad cujem da su nekim ljudima stizale sa dodatnim troskovima? Narucio bih par komada sa amazona pa da se pripremim i za dodatni trosak ako ga ima :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...