Jump to content
IGNORED

(Ne)završetak radova na Gazeli zbog povlačenja EIB kredita


Recommended Posts

nego, pitam ozbiljno opet, da li neko moze da nam iskopa kompletan tekst ugovora sa EIB u vezi Gazele?
Čuo sam da je isti prilično obiman pa se na netu mogu pronaći samo sažeci. Isti izvor mi je rekao da u srpskoj verziji ugovora stoji nešto što se zove "solidna gradnja" kada je u pitanju nov smeštaj za raseljene Rome.
Link to comment
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    32

  • hazard

    28

  • harper

    22

  • kim_philby

    21

ako ništa drugo, ugovor se može dobiti po osnovu dostupnosti informacija od javnog značaja.da ne pominjem da bi bilo sasvim normalno da su ga već prezentovali putem sajta nadležne institucije.

Link to comment
Čuo sam da je isti prilično obiman pa se na netu mogu pronaći samo sažeci. Isti izvor mi je rekao da u srpskoj verziji ugovora stoji nešto što se zove "solidna gradnja" kada je u pitanju nov smeštaj za raseljene Rome.
da ali solidna gradnja nije nuzno stan. zar to ne moze biti, recimo, montazna kuca? To je bolje od kontejnera, a postojeca kontejner naselja bi se lako konvertovala u naselja sa montaznim kucama, jer je infrastruktura vec tu.
Link to comment

Onda bi to bilo super. Samo da ima domaće pameti koja bi to izvela, lepo se dogovorila s kim treba i eto. Čekamo izvlačenje za kvalifikacije za LŠ, kao i za to da li će Đilas da krene očekivanim putem domaćinluka.

Link to comment
da ali solidna gradnja nije nuzno stan. zar to ne moze biti, recimo, montazna kuca? To je bolje od kontejnera, a postojeca kontejner naselja bi se lako konvertovala u naselja sa montaznim kucama, jer je infrastruktura vec tu.
Svakako, ali to zavisi od onoga što piše u engleskoj verziji. Jer ako je neki lukavi Srbin lukavo preveo "solid material" u "solidnu gradnju"...Zbog toga bi bilo dobro kada bi obe verzije bile dostupne javnosti.
Link to comment

ima u delu do onih stepenica, posle toga je jako uzak neki mikro-trotoar kojim može, čini mi se, samo 1 pešak da ide. pogledaću malo bolje popodne u povratku.

Link to comment
A jel' tačno da je dorađena pešačka traka celom dužinom mosta pa da se most može prelaziti peške/bajsom?
Ja sam gledao ovaj deo nbg ka sajmu i napravili su prosirenje ali koje je prakticno na metalnom delu mosta i koje se suzava tj. prekida i ostaje samo jedna stazica, koja se ne moze smatrati pesackom jer pesaci nisu ogradjeni bankinom od saobracaja, koja je samo za nuzdu valjda.Ne vidim smisao tog prosirenja kad nije povezano sa stazama "na kopnu"....
Link to comment

Sad sam gledala, ta staza se sa obe strane završava nekim, kako mi se čini, stepenicama i to negde u ravni sa obalama. kao da je moguće uspentrati se sa jednog keja na Gazelu pa tim proširenjem stići do stepenica na drugom keju.Ostatak Gazele ima neki ''ivičnjak'' kuda jedva može da ide pešak (mada videh juče jednog cara koji je krenuo da savlada Gazelu na taj način) i koji u suštini više služi za kišne odvode.

Link to comment

Pa Gazela je autoput, naravno da nije predvidjena za bilo sta osim automobilski saobracaj. Postoji ta mala pesacka staza koja sluzi iskljucivo za nuzdu (npr. evakuacija mosta ako saobracaj stane, ako treba da sidju putnici iz nekog vozila koje je stalo na mostu a ne postoji drugi nacin da odu, itd.) i za osoblje koje odrzava most (i sta li vec drugo radi). Gazela zapravo po zakonu ne sme da se prelazi peske, pa ni koristeci tu pesacku stazicu koja postoji.

Link to comment
Čekajte, ja živim u ovom gradu 29 godina i tek sada čujem da se Gazela ne može preći pešice . :blink:
Moglo je i pre samo nije bilo baš preporučivo kad idu automobili. Znam jednog koji je za vreme jednog od brojnih štrajkova GSP-a hrabro krenuo, pa se pokajao. Koji je to bio košmar. :ph34r:Iznad reke nije loše, može da se ide. Iznad kopna, ne d'o dragi Bog nikome. Široko je ok 30cm, ograda je tek malo viša, srećom na 50 m ispod vas nije voda već čvrsto tlo. :evil:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...