Jump to content
IGNORED

(Ne)završetak radova na Gazeli zbog povlačenja EIB kredita


Recommended Posts

Harpere ti programi o kojima govoris su uvek pocinjali iznova.Nigde tu nije bilo dugorocne vizije.Svake godine nova strategija novi program ono hajde da otaljamo i da uzmemo lovu,cast izuzecima.Slazem se u potpunostu sa ovom sto si dosad rekao.Imas obaveze onda ih izvrsi i nemoj nam prodavati m... za bubrege.

Link to comment
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    32

  • hazard

    28

  • harper

    22

  • kim_philby

    21

Kako to da Romi u karton naseljima imaju vise prava na pomoc drzave od Roma ukoji placaju podstanarske kirije u Orlovskom naselju, Marinkovoj bari ili Zemunu? Zasto oni imaju pravo na stanove, a ova sirotinja iz Gradske cistoce ili GSP nema? Hoces da ti kazem zasto? Zato sto Evropu boli patka za one koji je ne ugrozavaju. Prosecan perac autobusa nece otici u Holandiju kao lazni azilant, a ovi iz karton naselja hoce, prisilno ili ne, to je vec druga tema i ne treba je mesati ovde.I da, Rome iz karton naselja smatram za nomade, jer nece da udju u sistem. Kada bi se ovima koji su vec u sistemu pruzila sansa, mozda bi se i veci broj iz karton naselja opredelio da ide tim putem.
Sta bese na ciganskoj zastavi? Tocak kola (drveni, sa paocima), kao simbolika da su nomadi.Drzava Srbija, koja ima 600 hiljada Roma, nikada nije brinula o njima, prepustila ih opstem javnom mnjenju koje ih, ako bas i ne mrzi, onda ih bar ne voli.Sve sto vi pricate ovde, drzava mora da uradi nesto.
Link to comment
a moj stav jeste beskonacno superioran u odnosu na Aprilov, u kakvoj god kategoriji hoces.
Pa baš i nije. Više je, nekako, isključiv nego što je superioran. Grešiš jer posmatraš sve Rome kao jedinstvenu celinu gde su svi u istom košu. Ali nisu. Jer kao što mnoge Srbe ne možeš ubediti da svakodnevno pranje zuba nije mentalni poremećaj ili da smeće treba bacati u kontejnere, tako postoje i neki Romi koje naprosto ne možeš skrasiti na jednom mestu jer nisu u stanju da iz korena promene život koji se čitav sastoji od pomeranja kartonske nastambe sa jedne livade na drugu, od jednog do drugog mosta. Većina Roma je dovoljno odmakla u asimilaciji da nikada ne bi prihvatila da živi u takvim uslovima. Međutim, postoji jedan deo populacije koji to prihvata, verovatno jer ne znaju za bolje i još verovatnije jer njima manipuliše neka opasna mafija koja ubire keš od prosjačenja, krade pare sa projekata i grantova, i ciljano im premešta te naseobine po važnim infrastrukturnim čvorištima. Bilo kakva ozbiljna pomoć Romima iz tih naselja morala bi da obuhvati i obračun sa tom mafijom, drugačije neće ići. Inače, imao sam priliku da uđem u mnoge "belačke" stanove u poređenju sa kojima prosečna kartonska nastamba izgleda kao Kempinski hotel. Užasavajuće veliki procenat ljudi svih rasa i nacija, po sopstvenom izboru žive kao svinje i ne vide ništa loše u tome. Zašto je to tako, komplikovana je priča kojoj nije mesto na ovom topiku. Hoću samo da ti ukažem na to da u ovoj priči ne postoje univerzalna pravila i da je April veoma jasno naznačio da se Rom u Srbiji može biti na najmanje dva, drastično različita načina. Po meni ih ima i više, ali svakako nije u pitanju generalna odrednica kako je ti tumačiš.
Link to comment
Yoyogi izbacuje jednolinijske mudrosti ka da je Konfucije licno
Nego sta, a ostali, koje u stvari boli racika, nemaju sta da kazu osim patetike koja nikome ne pomaze.Jooj, sto volimo Cigane. Ja sam rekao za australijske Aboridzine, ko je ovde rekao vise od toga, osim soap opere?.Gde je drzava koja mora da omoguci integraciju i eliminaciju problema? Neko pitao za to?Ostalo je, zvaka, ne kartoni i ne kontejneri, sto oni pre nas, gde su nasi stanovi, sto ne meni a njima. To vraca na sustinu problema koji, ovako, nikada nece biti resen.
Link to comment
...
moj post je pre svega napisan kao odgovor na bizarnu zamisao da su paljevine u karton naseljima posledica nekakve organske i visceralne samoodbrane društva. imam strašno kratak fitilj na takve teze.a što se tiče shvatanja Roma kao homogene grupe, mogu da kažem samo jedno: mali Dušan Jovanović nije živeo u kartonskoj kući, a glumac Dragan Maksimović čak nije ni bio Rom. ne posmatram ja Rome kao homogenu grupu, nego neko drugi.voljnog nomadizma među Romima - nema. postoji samo mukotrpno seljakanje, poneki put i pod pretnjom puškama. jedna od najsnažnijih predrasuda o Romima je ta da oni jednostavno vole da se sele. vole, ko što su i Jevreji voleli da se sele iz geta u geto, e isto toliko vole.@yoyogi: aj ne drami, vidis da pet strana pricamo o integraciji i ulozi drzave Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
@yoyogi: aj ne drami, vidis da pet strana pricamo o integraciji i ulozi drzave
Svirate qrcu. Soap opera, brisanje noseva cigancicima. Javnost ih mrzi, nema toga ko bi na izborima dobio poene na neki "ciganski program", cak i da je "side effect".Da se, mozda, upakuje kao harmonija srpske drzave (da implicitno ukljuci i Rome).I to tesko mada bi EU to volela da vidi. Ista ona koja je Rome deportovala, buldozerima im sravnila naselja i nije im nista dala a to od Srbije trazi.Nema kud nego ljudska prava, pa i romska. Oni su drzavljani Srbije.Tu se drzava i vidi kakva je: sta radi sa najnemocnijima i najzapostavljenijima.Osim vasih postova, ne vidim neko uzbudjenje Srbije da nesto promeni.
Link to comment
moj post je pre svega napisan kao odgovor na bizarnu zamisao da su paljevine u karton naseljima posledica nekakve organske i visceralne samoodbrane društva. imam strašno kratak fitilj na takve teze.
300m od mene pocinje da se formira karton zajednica. Usred Vracara doseljavaju se u propali Minelov objekat bez kanalizacije. Na 38 stepeni ulica pocinje da bazdi. Oko njih, prve komsije su dve zgrade, svaka sa po 15-ak spratova, koji sad vise ne mogu da izadju na terasu od smrada.Policija nema ingerencije do prijave vlasnika, koji ne postoji. Komunalnu policiju boli patka, oni sklanjaju zamrzivace iz hodnika i pisu kazne za prljave tende. Socijalna sluzba je na godisnjem odmoru, inace videti pod 'boli patka'. Sve u svemu niko ne reaguje.Sem stanara. Bizarna zamisao odbrane drustva od partibrejkera ovde ce se, verovatno, zavrsiti akcijom lokalnih guzonja da ih ekspresno isele, posto je ipak u pitanju Vracar. Medjutim, sta bi se desilo da su se doselili u Bataju? Alkatraz ima manje suptilne metode.E sad, ko je tu bizaran? Ja koji ukazujem na opasnost, ili ti koji ocekuje da savesne komsije ponude Romima konak i devojke za udaju?
Link to comment
Tebi ne valja kada im daju stanove a ne valja ti ni kada skvotuju, a drugom forumasu ne valja kada se neko trudi da im pomogne u legalizaciji svog statusa, posto je i to arcenje resursa drzave. Pa da ga jebem ako razumem sta se tacno zeli sa tim svetom.
Link to comment
pa ja se slazem s tobom, pobogu laugh.gif
kvaris mu zabavuon pocinje po defaultu od pretpostavke da su svi u krivu, a on jedini u pravu dosao da ih sve prosvetlia sta pisu zapravo ljudi - boze moj, kao da je to bitno86960-102211-silver-samurai_super.jpg
Link to comment
kvaris mu zabavuon pocinje po defaultu od pretpostavke da su svi u krivu, a on jedini u pravu dosao da ih sve prosvetlia sta pisu zapravo ljudi - boze moj, kao da je to bitno86960-102211-silver-samurai_super.jpg
Koji "ljudi"? Oni sa video igara?Pojma nemam sta ti ta kreatura, nikada u zivotu nisam igrao video ili PC igre.Imas neki shvatljiviji nacin da kazes koliko me mrzis?
Link to comment

nego, pitam ozbiljno opet, da li neko moze da nam iskopa kompletan tekst ugovora sa EIB u vezi Gazele?rekoh, ono sto sam ja uspeo da nadjem nigde ne spominje stanove

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...