Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

da, na sjever, ali ne tako daleko. Pouzdanja od demantirovaca nemam samo u ove Aung San Suu Kyjine zatornike, oni su previše zaokupljeni pješadijom i okupacijom vlastitog stanovništva da bi ih jako zanimao airspace - dakle, Karen, Shan, Mandalay?

Link to comment

Osim onog leta KL638, vidim da se pominje i SQ68 kao pokrivajuci let za izbegavanje radara [i slaze se sa severnim koridorom].

svaka opcija je već pomenuta :D

 

jedna od luđih teorija je da je mh370 te večeri otet od strane pilota, da je skrenuo na zapad i uradio tiho praćenje leta sq68 (koji je tada leteo na liniji singapur - barselona) kako bi se stopio sa radarskim odrazom i izbegao pvo tj ušao na azijsko kopno i završio ko zna gde.

 

sećam se da je u trenutku prebacivanja potrage na andamansko more pominjana trasa mh370 ali je odbačeno kao neverovatno i radarski odraz pripisan sq68.

 

a? m? jel ludo?

 

edit: dodati možda i kl836

Link to comment

in any case ako je ova zadnja pozicija po vojnom radaru od 2:15 am tacna, apsolutno nema smisla da je pravio jos jedan u-turn i isao na jug, kruzeci po medjunarodnim vodama samo da bi izbegao jindale, da bi isplivao na onoj longitudi u 8:11am negde na putu za niemalsland. sa zadnje pozicije u moluckom tesancu je mnogo logicnije da je isao na sever i da su ovi svi vojni radari svih ovih zemalja jednostavno - a freakin joke.

Ako je zadnja pozicija po malezijskom vojnom radaru tačna, onda apsolutno nema smisla da se vraćao na bilo koju tačku na ovoj Inmarsatovoj osi. On je do te zadnje radarske pozicije došao tako što je precizno pratio jedan po jedan waypoint na komercijalnom koridoru koji ide ka Bliskom Istoku. Ne mogu nikako da povežem kako je u 8 ujutro uspeo da pošalje satcom ping sa bilo koje pozicije na Inmarsat ruti.

 

image.jpg

Edited by beowl
Link to comment

Toliko kontradiktornih informacija.

Mada, čini se da su sve dostupne na stolu, poslednja je da se kopilot oprostio od malezijske kontrole, što je jedno veliko ništa, ali novih informacija više nema...

Link to comment

Osim onog leta KL638, vidim da se pominje i SQ68 kao pokrivajuci let za izbegavanje radara [i slaze se sa severnim koridorom].

Ne znam kojim naucno-fantasticnim scenariom je pilot mogao da tempira da pronadje na nebu neki od pominjanih letova iza kojih se toboze sakrio, i to sve po mraku. Mislim ovo je po meni u rangu one slicice sa mesecom. Imaju li bar nekakav radar u kokpitu?

Link to comment

Tačan trenutak nestanka sa ekrana i tačna količina goriva u avionu (+ kargo manifest i još dosta toga) jesu ozbiljni propusti ali aviona nema pa nema, kako god da okreneš. A traže ga u 20 zemalja trenutno, ne samo u Maleziji.

 

Moguće je da Malezijci jednostavno ne znaju gde udaraju, moguće je i da nešto kriju od javnosti, ali jako je teško proceniti o čemu se tačno radi dok sa svih strana pljušte medijske budalaštine iz "anonimnih izvora bliskih istrazi".

E, vidiš, baš ta gomila "propusta" ne može da ostane nejasna da bi istraga mogla da se nastavi sa kakvim-takvim smislom.

Da hoće da kažu koliko goriva je natankano bilo bi lakše utvrditi dokle je avion mogao da doleti, sa maksimalnom uštedom goriva (sa tačnim brojem putnika i posade i težinom tereta).

 

Poslednja stvarno poznata pozicija bi trebalo da bude poslednja zabeležena na FR24 (trenutak kada je transporder prestao da emituje). Od te tačke je trebalo opisati kružnicu maksimalnog doleta i pretražiti to parče planete.

 

Nadalje, pored ovolike neozbiljnosti Malezije, jako me čudi to što ne videh neko bitnije angažovanje Kine (kad izuzmemo angažman satelita).

Edited by CTale
Link to comment

Poslednja stvarno poznata pozicija bi trebalo da bude poslednja zabeležena na FR24 (trenutak kada je transporder prestao da emituje). Od te tačke je trebalo opisati kružnicu maksimalnog doleta i pretražiti to parče planete.

Pišeš ko da je to kao prevrnuti sobu. :lol:

Link to comment

Ne zezaj, pa ovo što rade izgleda diletantskije od ovoga kako ja zamišljam ozbiljnu potragu kojom neko rukovodi na osnovu bar nekih činjenica.

 

Ovi nemaju početne tačke ni činjenice jer se i ne trude da bar neke ustanove.

Link to comment

Ne znam kojim naucno-fantasticnim scenariom je pilot mogao da tempira da pronadje na nebu neki od pominjanih letova iza kojih se toboze sakrio, i to sve po mraku. Mislim ovo je po meni u rangu one slicice sa mesecom. Imaju li bar nekakav radar u kokpitu?

Ne. Imaju meteorološki radar i TCAS sistem za izbegavanje sudara (kojem je potreban transponder da bi radio). To prišunjavanje i štekanje uz neki drugi avion bi i po danu bilo praktično nemoguće, a po mraku je čist SF i to u B produkciji.

Link to comment

Ne znam kojim naucno-fantasticnim scenariom je pilot mogao da tempira da pronadje na nebu neki od pominjanih letova iza kojih se toboze sakrio, i to sve po mraku. Mislim ovo je po meni u rangu one slicice sa mesecom. Imaju li bar nekakav radar u kokpitu?

radar u avionu je namenjen za vreme, oluje, kišne oblake itd, obično po ARINC 708 standardu

 

ne lete avioni kud koji mili moji nego po utvrđenim rutama, koje nije teško naći ni običnim guglanjem a kamoli sa nekim insajderskim znanjem. rizik "promašaja" postoji, ali je on više u domenu kašnjenja leta nego omašaja samog po sebi.

 

drugo, na malim razdaljinama avioni "vide" jedan drugog preko sistema koji se zove TCAS, a koji funkcioniše na bazi transpondera, istog onog koji je isključen u mh370. to bi u praksi moglo da znači da je mh370 sa male udaljenosti (mada to može biti i preko 10NM) "video" neki od ovih aviona (sq68/kl836 npr) ali nije mogao biti viđen, te da je iskoristio TCAS da zadrži manju vertikalnu separaciju i nada se da neće biti uočen od zemaljskog primarnog radara kao poseban blip.

 

ovo je naravno vrlo zajebano izvesti, rizici su ogromni (sudar usled obične turbulencije npr), ali nije nemoguće, bar ne u teoriji :) ili na FS2004 :D

Link to comment

I opet pitanje, jel' ima vesti šta je pilot kod kuće vežbao? Jel' neko pregledao te diskove? Jel' pogledao da li ima brisanih podataka?

 

Meni je neverovatno da pilot ima u kući trenažer koji verno odslikava b777. Zar to isto nema i na poslu, pa koji će mu kurac kući?

Link to comment

radar u avionu je namenjen za vreme, oluje, kišne oblake itd, obično po ARINC 708 standardu

 

ne lete avioni kud koji mili moji nego po utvrđenim rutama, koje nije teško naći ni običnim guglanjem a kamoli sa nekim insajderskim znanjem. rizik "promašaja" postoji, ali je on više u domenu kašnjenja leta nego omašaja samog po sebi.

 

drugo, na malim razdaljinama avioni "vide" jedan drugog preko sistema koji se zove TCAS, a koji funkcioniše na bazi transpondera, istog onog koji je isključen u mh370. to bi u praksi moglo da znači da je mh370 sa male udaljenosti (mada to može biti i preko 10NM) "video" neki od ovih aviona (sq68/kl836 npr) ali nije mogao biti viđen, te da je iskoristio TCAS da zadrži manju vertikalnu separaciju i nada se da neće biti uočen od zemaljskog primarnog radara kao poseban blip.

 

ovo je naravno vrlo zajebano izvesti, rizici su ogromni (sudar usled obične turbulencije npr), ali nije nemoguće, bar ne u teoriji :) ili na FS2004 :D

 

mozda je dosao do neke od tih komercijalnih ruta i krenuo da se vrti u krug dok se ne pojavi taj sq68/kl836 i onda mu udje u rep :D

Link to comment

I opet pitanje, jel' ima vesti šta je pilot kod kuće vežbao? Jel' neko pregledao te diskove? Jel' pogledao da li ima brisanih podataka?

 

Meni je neverovatno da pilot ima u kući trenažer koji verno odslikava b777. Zar to isto nema i na poslu, pa koji će mu kurac kući?

Kažu da je bio letački fanatik.

I gospođa isto.

Ili medijsko laprdanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...