Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Dobro bi bilo da nam onaj kolega forumaš konačno malo objasni kako to funkcioniše. :)

Izgleda da se "tamo" tako radi, ali mislim/nadam se da je u ovom delu sveta ipak drugačije.

Link to comment

Dobro bi bilo da nam onaj kolega forumaš konačno malo objasni kako to funkcioniše. :)

Izgleda da se "tamo" tako radi, ali mislim/nadam se da je u ovom delu sveta ipak drugačije.

Funcionise i tamo i ovamo i onamo, uglavnom kako treba, praksom dokazano i u praksi potvrdjeno, i - kao i svaka ljudska tvorevina - nesavrseno.

Problem je u tome sto se ovde odavno ne radi o prici o avionskoj katastrofi, nego o prici o funkcionisanju i ulozi medija u modernom svetu.

Link to comment

Izgleda da se "tamo" tako radi, ali mislim/nadam se da je u ovom delu sveta ipak drugačije.

 

Ne bih ja tako olako cenio kako se tamo stvari rade. Zemlje sa ozbiljnim terorističkim pretnjama i booming vazdušnim saobraćajem koji prevozi desetine miliona putnika godišnje, da nemaju pojma da je preko njih preleteo rogue aircraft? Možda je i moguće ali sigurno nije više moguće od varijante da neko nešto zataškava a mediji koriste prazan prostor za svoje orgije.

 

Bilo kako bilo, Indonezija, Tajland i Mjanmar su se najzad oglasili (preko zvaničnih lica, za promenu) i potvrdili da njihovi radari nisu videli ništa što bi ličilo na MH370.

Link to comment

Meni je ipak priča o nestanku aviona primarna.

Svima je, ali jedno je traziti avion, a drugo popunjavati minutazu na TV ili filovati naslovne strane.

Znam sigurno da ljudi sada rade iz sve snage da problem rese, samo sto problem vise nije spasavanje, nego trazenje koje moze da potraje i kod koga se - za razliku od spasavanja - vec postavlja pitanje cene.

Naci ce se vec, ne sumnjam.

Ali je problem u nacinu na koji funkcionisu moderni mediji: neka Malezija ima najsavremeniju i najorganizovanu sluzbu zaduzenu za ovakve stvari, princip je takav da se niko zivi ne bi zadovoljio izlaskom nekog portparola koji bi jednom dnevno izasao da kaze da - nema nista novo.

U medjuvremenu, spekulacije se mnoze, izmisljaju, razni CNN eksperti komentarisu, mi gledamo i jebi ga.

Vec sam pomenuo: profesionalci se ne oglasavaju, a i neposredno zainteresovani - Boeing, RR i par proizvodjaca opreme - su rekli samo onoliko koliko su morali.

Link to comment

Ne bih ja tako olako cenio kako se tamo stvari rade. Zemlje sa ozbiljnim terorističkim pretnjama i booming vazdušnim saobraćajem koji prevozi desetine miliona putnika godišnje, da nemaju pojma da je preko njih preleteo rogue aircraft? Možda je i moguće ali sigurno nije više moguće od varijante da neko nešto zataškava a mediji koriste prazan prostor za svoje orgije.

 

Bilo kako bilo, Indonezija, Tajland i Mjanmar su se najzad oglasili (preko zvaničnih lica, za promenu) i potvrdili da njihovi radari nisu videli ništa što bi ličilo na MH370.

Ne bih ni ja.

Ali ne znam šta da mislim na osnovu informacija da eto gledaju nebo ali ne baš uvek i ne sa svom opremom koju imaju

Link to comment

Ne bih ni ja.

Ali ne znam šta da mislim na osnovu informacija da eto gledaju nebo ali ne baš uvek i ne sa svom opremom koju imaju

Gledaju ga onoliko koliko mogu, znaju i koliko cene da im treba i sa cime od opreme raspolazu..

I to je, otprilike, jedini nacin razmisljanja koji ima smisla na osnovu infomacija pokupljenih/pristiglih iz medija, kakve su da su.

Sumnje nema u jedno: da ga je bilo ko 'video' do danas bi objavio, mozda malo sacekavsi ili zamazati podatke, tek da ne ofira svoje procedure, nedostatke, rupe, itd, itd...

Ovako ce neko, negde, danas ili za mesec dana, da naleti negde na ostatke i - to ce biti to.

Po svoj prilici negde izmedju Malezije i Vijetnama.

Link to comment

Beowle, evo nesto konkretnije u prilog otmice.

 

Citiram te ponovo jer su Malezijci razjasnili par stvari na presici, kako izgleda.

 

1) Co-pilot was the one who said "Alright, Good night" at 1.19am (transponder switched off at 1.22am)

2) ACARS last transmission was at 1.07am but it was NOT switched off at that time. Exact time of switchoff is not known, it was due to transmit again in 30 mins (1.37am) and didn't do so.

 

 

Znači, ACARS im je podešen da šalje pakete na 30 minuta što znači da je mogao biti isključen bilo kada između 1:07 i 1:37. Poslednja glasovna poruka je stigla od kopilota.

 

Sad, ako sam dobro shvatio, priča o nepoznatoj osobi koja je prvo isključila ACARS pa onda rekla goodnight je takođe stigla od malezijskih zvaničnika. Lud zbunjenog.

Link to comment

Ne volim ovakve tekstove, ali ovaj ima poentu ovde:

 

 

So where does this leave us? In a heap of danger, that’s where. Until we actually KNOW what happened to MH370, we need to BE PREPARED for what can happen next. It seems that there is a lot of speculation and hindsight in the media, and not enough looking ahead. When that 777 re-appears on radar or a satellite display, there won’t be much time to think about what to do. Either the world’s military acts immediately, or terrorists have an opportunity to ratchet up their level of destruction to previously unimagined levels. This is not a time for wishful thinking; this is a time for preparation for immediate action. There as a Boeing 777 at large, and very possibly it is in flyable condition and in the hands of terrorists. Do we as a peace-loving people have the foresight and will to actively shoot down an airliner when it re-appears? It won’t take to the sky again with innocent intentions. That is my worst fear, and I wrote this hypothesis with the hope of preventing it from becoming reality. Maybe I’m wrong, but if I am right, can we afford to wait and see? At the bare minimum, we should be on high alert until that aircraft is found—either intact, or in pieces as a result of a tragedy other than this hijacking scenario.

 

 

http://marklberry.com/2014/03/16/high-alert-mh370-found/

Link to comment

Jedino čime ovakva medijska histerija može da rezultira je trigger-happy obaranje nekog nesrećnika koji na kratko zaboravi da odgovori na pozive ili iz nekog razloga izgubi kontakt (što ponekad može da se desi).

 

Da ne pominjem što trenutno nema nijednog dokaza koji potvrđuje da je avion netaknut u rukama terorista.

Link to comment

Jbg.. Ni odgovorni se nisu preterano potrudili da dokažu da je avion negde u delovima, na nekakvoj planinčugi ili u dubinama okeana.

 

Naprotiv, sve su učinili da dođe upravo do histerije.

Link to comment

Dok ga ne nađu ne mogu isključiti mogućnost da je čitav... a i ne deluje mi previše logično da je neko sve to preduzeo i leteo još 8 sati samo da se zabio u omiljeni deo okeana

Link to comment

Jbg.. Ni odgovorni se nisu preterano potrudili da dokažu da je avion negde u delovima, na nekakvoj planinčugi ili u dubinama okeana.

 

Osim ako nešto ne zataškavaju, učinili su koliko su mogli ali ne mogu sad da izmisle ostatke ako ih nema. Glad javnosti za instant odgovorima neće ubrzati ovu istragu, može samo da je iskomplikuje.

Link to comment

Nisu pružili ni minimum osnovnih informacija o, recimo, količini goriva koja je natankovana. Dakle, stvar koja se negde vrlo lako mogla proveriti.

 

Takođe, nisu u početku znali ni kada je tačno nestao sa ekrana.

 

Teško mi je da razlučim da li je na delu zataškavanje ili ometanje istrage.

Edited by CTale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...