Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ali ako posle skorašnjeg sranja fr službe rade na nivou da im se može sjebati avion, onda to ima veze sa službama i organizacijom, pre nego sa bilo čim drugim

 

 

 
Focus on security at Charles de Gaulle

Hugh Schofield

BBC News, Paris

Posted at 08:54
Reuters

A journalist reports from the EgyptAir desk at Charles de Gaulle airport

If this turns out to be a terrorist attack, then eyes will turn first of all to Charles de Gaulle airport, from where Flight MS804 took off on Wednesday night. Could there have been a breach of security allowing a device to be smuggled on board?

Security at Charles de Gaulle, already tight, has been tightened even further in recent months, after the Paris attacks in January and November. There is the visible security – soldiers on patrol – but more important is what is not seen: monitoring of passengers and staff.

One weak point identified in recent years has been the large number of flight-side workers who come from high-immigrant areas of the Paris suburbs. Last year there was a security review of the 86,000 workers with authorisation to go flight-side. More than 60 had their authorisation withdrawn because of fears of Islamic radicalisation.

Of course investigation will also look at other possibilities: that the device (if there was one) was smuggled on elsewhere.

 

 

 

l94XPhs.png

Link to comment

Ja bih sada mozda obratio paznju na to kada je i odakle ovaj avion doleteo u Pariz da preuzme putnike za Kairo, i kakve su mere bezbednosti na tom aerodromu.

Link to comment

Ja bih sada mozda obratio paznju na to kada je i odakle ovaj avion doleteo u Pariz da preuzme putnike za Kairo, i kakve su mere bezbednosti na tom aerodromu.

 

Doleteo je iz Kaira.

 

Ovo su svi letovi u prethodnih 24h.

 

4ea488c9-6aa7-4e6b-8c86-95ff67dd70f5.png

Link to comment
 
Plane movements 'suggest incident in cockpit'
Posted at 12:28

What this does suggest is that it is more of an incident in the cockpit itself of that aircraft. It does suggest it wasn't necessarily blown out of the sky by a missile potentially... it wasn't necessarily a device on board. It would suggest that the pilot has been involved in some way in an incident in the cockpit."

Paul CharlesAviation analyst

 

 

 

aMHi6is.png

Link to comment

Doleteo je iz Kaira.

 

Ovo su svi letovi u prethodnih 24h.

 

4ea488c9-6aa7-4e6b-8c86-95ff67dd70f5.png

 

U 14:30h u Kairu, dok je avion na platformi neko od aerodromskog osoblja postavi bombu sa tajmerom na deset sati. U 00:30 eksploziv detonira nad Sredozemnim morem, u trenutku dok je avion pun stranaca koji dolaze u Egipat. A znamo da je borba protiv dolaska stranaca u Egipat jedan od "stubova" islamističkog terora u toj zemlji...

 

Nagadjam samo, naravno, ali može da bude...

Link to comment

U 14:30h u Kairu, dok je avion na platformi neko od aerodromskog osoblja postavi bombu sa tajmerom na deset sati. U 00:30 eksploziv detonira nad Sredozemnim morem, u trenutku dok je avion pun stranaca koji dolaze u Egipat. A znamo da je borba protiv dolaska stranaca u Egipat jedan od "stubova" islamističkog terora u toj zemlji...

 

Nagadjam samo, naravno, ali može da bude...

 

21.09Z je kasnjenje aviona u polasku od 24 minuta - da je krenuo na vreme, mogao je da sleti do 00.30Z - ne stima bas.

 

Pogotovo posle ovih izvestaja o naglim pokretima pri padu :(

Link to comment

Greek state-run TV is confirming that debris from the missing EgyptAir plane has been found 230 nautical miles west of the Mediterranean island of Crete, writes Helena Smith.

 

Officials are expressing alarm and surprise that the wreckage -as yet officially unidentified - has been sited so far away from the site where the Airbus is believed to have come down, more than 100 nautical miles away off the southeastern island of Karpathos.

Winds in the area are southerly and would not precipitate such movement. The debris was identified by an Egyptian C-295 aircraft. Greek media is reporting that the debris could be life jackets.

Earlier Greece’s civil aviation authority issued a statement saying that the pilot of the fated EgyptAir plane was “in good spirits” when the country’s air traffic controllers made contact with crew.

At 02.48 AM, just before MS804 exited Greek airspace. “The pilot was in good spirits and thanked [us] in Greek,” the civil aviation authority said.

At 03:27 despite “repeated” efforts to make contact with crew again, “the pilot did not answer,” the authority added.

“At 03:29 the plane’s signal vanished from the radar approximately 7 nautical miles south/southeast of the point of Kumbi, in Cairo FIR,” the statement said.

Greek sources have told the Guardian that the possibility of a suicide bomber or explosive being the cuase of the crash “is very real.” Greece has mounted a search and rescue operation off the southeastern Aegean island of Karpathos where the Airbus is believed to come down.

Link to comment

Ok, mogli su da bombu postave i u 14:00 u Kairu, govorim o vremenu okvirno, poenta je da sam uveren da je avion u Pariz već stigao sa podmetnutom bombom koja je imala tajmer setovan tako da sigurno eksplodira nad morem.

 

Što se tih izveštaja o naglim pokretima pri padu tiče, o tom potom. Da su se piloti otimali oko džojstika to ne bi prošlo u tišini... Nagli pokreti su mogli da nastanu i od dela trupa koji je ostao celovit nakon što je eksploziv napravio naglu dekompersiju i otkinuo deo kokpita usled čega niko od pilota nije mogao više ni "a" da izusti. Pa je onda trup padao u nekoj vrsti spirale dok se nije dezintegrisao na manje komade usled sila pri padu. Isto kao i ruski avion na Sinaju.

Edited by Topola
Link to comment

Ovo je jos nagadjanje jer se jos ne zna koji je uzrok pada (barem za nas raju).

 

Sto se tice CDG aerodroma, imali su nekoliko radnika (ne mali broj) koji su bili radikalizovani kao na onom briselskom aerodromu. 

 

Edit: prosle godine su otpustili 70 osoba koji su radili direktno dole na pistama. (ima ukupno 85000 zaposlenih na aerodromu)

Edited by borris_
Link to comment

Ja sam mislio na nešto drugo...

 

Marina da trlja ruke, pizda joj materina...

 

Ne trlja ruke, kao što nije trljala ruke ni posle Pariza.

 

I šta god da je u pitanju, FN za to nije kriv.

 

Ako se ispostavi da je terorizam, to je dokaz da francuska država nije sposobna da se odbrani. 

Link to comment

Evo moje najsvezije iskustvo, koje me pre mesec dana podstaklo na razmisljanje i na zakljucak da, cak i na evropskim aerodromima, nije nemoguce uneti zabranjene supstance/naprave u avion, cak I od strane obicnih putnika...

Leteo sam iz BGD za Manchester, presedanje u Amsterdamu. Zbog kasnjenja iz BGD-a, pobegne mi avion za MAN, pa mi KLM plati prenociste u Amsterdamu i daju mi novi boarding pass za sledeci dan + 250 evra kompenzaciju.

U Beogradu sam kupio neku Viljamovku prijatelju Englezu, koju su mi uredno spakovali u one free-shop zapecacene kese. Kada sam shvatio da cu ostati u Amsterdamu te noci, vec sam se bio oprostio od Viljamovke, jer nije dozvoljeno uneti vise od 100 ml tecnosti, pogotovo ne zapaljive tecnosti. Ipak, odlucim da se pravim lud i da pokusam, u glavi sam vec imao smisljenu pricu da je kesa zapecacena u free-shopu, pa sam mislio da se zabrana ne odnosi na nju... Pogadjate vec da sam prosao bez ikakvih problema, niko me nista nije pitao, samo sam izvadio comp, a rakiju sam ostavio u rancu, koji je uredno prosao skener. Covek koji gleda ekran nije reagovao, sto verovatno znaci da nije ni video sta je proslo, a morao je da reaguje.

Eto, cak I na takvom mestu gde izgleda nemoguce da se nesto prosvercuje, ipak nije bas toliko nemoguce, a mogu misliti koliko je to lakse uraditi aerodromskom osoblju...

Link to comment

To je verovatno bio trenutni nemar operatera, teroristi ne bi igrali na tu kartu jer nikada ne znaju ko će biti na skeneru. I za onaj ruski čarter iz Sharma i za ovaj let se može reći da ako je u pitanju bomba, nije je uneo putnik-samoubica kroz gejt već neko iz zemaljskog opsluživanja ko je imao pristup avionu.

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...