Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Za Mariu znam,nije bas bili ocekivano,za Marlis sam se setio kada sam postavio post  :isuse:Mozda Gergl odveze ponovo dobru sezonu,ako pre toga ne ode u penziju :lol:  Inace mislim da su,osim srecnika sa Gutovom i Feninger,timovi izjednaceni.

Link to comment

Za Mariu znam,nije bas bili ocekivano,za Marlis sam se setio kada sam postavio post  :isuse:Mozda Gergl odveze ponovo dobru sezonu,ako pre toga ne ode u penziju :lol:  Inace mislim da su,osim srecnika sa Gutovom i Feninger,timovi izjednaceni.

 

Timovi mogu da se menjaju. Mozes da izbacujes i ubacujes po potrebi one koji stoje u Free Agents. Npr. ja sam za ovo kolo uzela uglavnom specijaliste za GS, pred Levi cu da izbacim nekog od njih u uzmem nekog od preostalih slalomasa... I tako stalno. Samo one za koje ne zelis da nekom das sansu da ih pokupi nikad ne izbacujes. Kao sto ja necu nijednu od Tina, osim u slucaju neke povrede, pupupu! 

 

Umalo da zaboravim,Tolaa zasluzila si pice od mene,za iscrpna objasnjenja.

 

Moze li Pietilä-Holmner umesto pica? :D Imam samo jednu Svedjanku :cry: , a prosle sezone mi je u nekim momentima osim Gut ceo tim bio skandinavski.

Link to comment

Ako ima neko ko prati ovaj topik radi skijanja, a ne igrica, jbg.  :fantom: Bicemo bolji od subote. 

 

Da. Da se izvinimo stotinama forumasa koji prate sto trolujemo topic sa fantazijem :lol:

Link to comment

Moze,mada teska srca.Skandinavci su mi omiljeni :D Kada ces da izvrsimo trampu?Viktoriju sam uzeo zbog GS.Ne volim da menjam prvobitnu postavu.

 

Ma salim se, zadrzi MPH i neka ti pokupi gomilu bodova. :happy: Sto zelim i Timiju za Fridu i kome god ko je pokupio Jesiku Lindel Vikarbi. Ja cu da se zadovoljim Kajsom Kling, bas sam danas citala da svedski novinari mnogo ocekuju od nje ove sezone. Sto verovatno znaci da nema nista od nje. :D

 

Da. Da se izvinimo stotinama forumasa koji prate sto trolujemo topic sa fantazijem :lol:

 

:D Samo gledaj kad nas splituju po necijem riportu. 

 

Mauci, sta ocekuju Slovenci? Kakvo je stanje u Tininom timu, kakvi su odnosi s novim trenerom, je l' se neko nadurio, uvredio, naljutio? Daj neke informacije, znas da ne razumem slovenacki. :D

 

Edit: I sto mi niko nije rekao da nam se liga zove PPP... 2013/2014, a ovo nije 2013. godina i nije ta sezona? :isuse: Bar to moze da se promeni.

Edited by Tolaa
Link to comment

Ma salim se, zadrzi MPH i neka ti pokupi gomilu bodova. :happy: Sto zelim i Timiju za Fridu i kome god ko je pokupio Jesiku Lindel Vikarbi. Ja cu da se zadovoljim Kajsom Kling, bas sam danas citala da svedski novinari mnogo ocekuju od nje ove sezone. Sto verovatno znaci da nema nista od nje. :D

 

 

:D Samo gledaj kad nas splituju po necijem riportu. 

 

Mauci, sta ocekuju Slovenci? Kakvo je stanje u Tininom timu, kakvi su odnosi s novim trenerom, je l' se neko nadurio, uvredio, naljutio? Daj neke informacije, znas da ne razumem slovenacki. :D

 

Edit: I sto mi niko nije rekao da nam se liga zove PPP... 2013/2014, a ovo nije 2013. godina i nije ta sezona? :isuse: Bar to moze da se promeni.

 

Dobro,lepo od tebe  :D Takodje sto se tice bodova.Mozda novinari i pogode.Samo neka probaju,nadrljli su u startu :mad:

 

Mislio sam da tako treba iz razloga poznatog tebi.Izgleda kao fora  ;)

Link to comment

Mauci, sta ocekuju Slovenci? Kakvo je stanje u Tininom timu, kakvi su odnosi s novim trenerom, je l' se neko nadurio, uvredio, naljutio? Daj neke informacije, znas da ne razumem slovenacki. :D

 

Edit: I sto mi niko nije rekao da nam se liga zove PPP... 2013/2014, a ovo nije 2013. godina i nije ta sezona? :isuse: Bar to moze da se promeni.

Slovenci ne ocekuju nista. Jedva su nasli 5 ljudi koji su pristali da sami plate deo putovanja i hotele, a uz to znaju da skijaju... koliko toliko. Kod muskaraca je u penziju otisao Mitja Valencic tako da je slovo u tehnickim disciplinama spalo na Zana Kranjeca. Matic Skube jos nije odustao, ali sam zato ja digao ruke od njega. Ko ne zna, decko je u mladjim kategorijama redovno dobijao Hirschera, a ovaj ima sad malko bolje rezultate. Videcemo sta mogu brzasi, kazu da su dobro trenirali ali to je vec ustaljena prica i svake godine su sve gori i gori.

Kod zena je jos gora situacija. Osim Ilke Stuhec nijedna vredna spomena. Samo neka su mi zivi i zdravi.

 

Tina i njezin tim su super zadovoljni sa pripremama. Massi je ostao kao kondicioni trener, novi trener je Valerio Ghirardi i svi su srecni... za sad. Massi kaze da Tina ni u onoj sezoni nije bila fizicki tako spremna, dosta dobro su trenirali i na snegu. Poslednju nedelju dana su vec bili u Austriji, trenirali su vsl, sl i super g. Trenirala je na ledenoj stazi, sad je navodno palo puno snega na Soeldenu i to moze biti problem jer bolje skija na tvrdim stazama.

Uglavnom, cilj je globus, povratak medju najbolje u slalomu i zlata medalja na SP.

 

E da, Tina je najavila da sledece sezone sigurno nece skijati ali da to ne znaci da je kraj karijere. Kao, razmislja da napravi pauzu od godinu dana i ako se uzeli skijanja da se ponovo aktivira. Videcemo. Samo da ostane zdrava a posle zasluzena penzija.

Link to comment
 

Omaz sezoni u kojoj smo bili sampioni  :fantom:

 

Omaz sezoni u kojoj smo bili sampioni ce biti ova sezona u kojoj cemo da odbranimo titulu.  :fantom:

 

Nego, sta ko radi u 3 nocu, ja radim domaci:

 

 

In a significant step, Shiffrin expects to compete in some super-G events this season, beginning with lower-level races in November to qualify for World Cup super-G races in January.

But as is typical of Shiffrin’s renowned thirst for perfection, she does not plan to enter her first super-G race until she feels she has a chance to win.

“I’m not necessarily saying that I should win, but for that first speed race, whether people are expecting it or not, when I get in the start gate I’m going for the podium,” she said. “Definitely don’t write me off there.

 

Ja ovo jedva cekam. I kad je vidim na startnoj listi za Super-G, stavljam je u svoje pikove na pogadjalici. Ceo clanak: http://mobile.nytimes.com/2014/10/23/sports/skiing/history-making-medal-for-mikaela-shiffrin-its-a-start.html?smid=tw-nytimes&_r=1&referrer= Za one koje mrzi da citaju, cilj je veliki globus u narednih nekoliko sezona, a u ovoj ce mozda pored slalomskog, napasti i mali veleslalomski, pokusava da adaptira Ligetijevu tehniku za sebe. Konkurencija u veleslalomu je mozda i najjaca od svih disciplina (Fenninger, obe Tine, Gut, Rebensburg, Worley, JLV, MPH), ali meni uopste ne bi bilo iznenadjenje da im Shiffrin pokvari planove. Jedva cekam da vec u subotu vidimo kako stoje stvari. 

 

Imam 2 puta "jedva cekam" u istom pasusu.  :isuse: Da, meni ce sutrasnji (u stvari, odavno vec danasnji) dan bas sporo da prodje. 

 

P.S. Ante Kostelic postavlja slalom stazu na finalu sezone u Meribelu.  :jerry:

 

Edit: Vau, od nas 5 na topiku, bar dvoje se bave skijanjem u sred noci.

 

Sto se mene tice, Tina je uradila sve sto je trebalo da uradi, penzija ce sad biti zasluzena kad god da ode. :) Sto naravno ne znaci da se necu nervirati i ove sezone ako ne bude kao ona pretprosla. :D Jedino sto sam preko leta uspela par puta da uhvatim po netu je da je bila zadovoljna kako su pripreme tekle tada, posle vise nisam imala vremena. Super sto sve deluje OK.

 

A sto se ostalih Slovenaca tice...  :mellow: Pa dobro je sto se odavno ne nadam vise nicemu od njih, jedino mozda da Ilka nekad ubode neki podijum. Zato su tu skokovi. :)

Edited by Tolaa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...