Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

4-5 wow.. ja ni toliko 

 

Mozda i 6 ako vise niko ne uleti. 2 na mestu. Ali meni nista ispod 8 ne donosi nikakvo poboljsanje rezultata, a ni 8 mi nije dovoljno ako niko nije na mestu.

Link to comment

Kako nije poboljsanje, dva najbolja se racunaju...

 

Ja se izvukoh za sad. Trenutno 5 u 10 (tj, u prvih 8, pa imam jos prostora) i cak 3 na mestu. Jansrud, Reichelt na trecem i Otmar na 8. Ostao mi je jos Nyman. na 5. 

Edited by Timmy
Link to comment

Kako nije poboljsanje, dva najbolja se racunaju...

 

Ma ne gledam ja ovu nasu ligu, to mi je sporedno. Bitan mi je generalni plasman (i plasman liga, naravno), tu se racuna 5 najboljih rezultata, a meni je trenutno 45 poena (8 pogodaka) 5. rezultat. 

Link to comment

#fantasy

 

Glup je ovo sistem racunanja za plasman u pogadjalici. Meni se ponovo desava da imam odlican plasman u kolu, 20. mesto u danasnjem SG. Ali je to samo 34.5 boda, sto je mnogo losije od npr. slaloma u Aspenu gde sam imao 45 bodova. sto je tada bilo tek 160 i neko mesto... I tako ima vise primera. A nikako da bljesnem u nekom kolu sa ocekivanim rezultatima.

Link to comment

Meni se svidja sistem racunanja, jer ovako moras konstantno da nadmasujes samog sebe ako hoces poboljsanje rezultata i napredak na tabeli, a ne samo da cekas da drugi podbace, i zato sto ne dozvoljava mesto u vrhu za nekoga sa osrednjim rezultatima, sto bi prosek svih rezultata dozvoljavao.

Link to comment

Ja o jednom, ti o drugom. :)

 

Zamisli da se npr. u WC racunaju samo 5 najbrzih trka u svakoj disciplini. Nije bitno sto je neka staza duza, neka kraca. Nek se meri samo broj sekundi za koje skijas odvezao stazu... kako bi to bilo debilno, zar ne?

 

Ni u jednom sportu ni fantaziju ne znam da se tako sabiraju babe i zabe, osim ovde. Al sta da se radi, tako je kako je.

Edited by Timmy
Link to comment

U spoileru je odgovor, da ne smorim ljude. 

 

 

Skok u dalj. Racuna se samo jedan skok, najduzi, nema veze da li je pobednik prestupio preostalih 5 puta, a svi ostali po 6 puta skocili samo centimetar krace od njega. Troskok, bilo koja atletska bacacka disciplina, a sigurno ima jos sportova koji funkcionisu po istom principu. E, razlika u ovome je samo u tome sto od 70-ak trka racunaju 5, umesto od 6 skokova 1.

 

Ako stavis da ce Vonn da pobedi, dobijas isti broj poena bez obzira da li je pobedila sa 3 sekunde ili 3 stotinke prednosti. Isto kao sto ce ona dobiti 100 poena u svakom slucaju. Isto kao sto u kosarci dobijas isti broj bodova ako pobedis sa 120-40 i sa 73-72 trojkom s pola terena uz zvuk sirene. Zato ovo sa duzinom staze sto si pisao nema nikakvog smisla i nikakve veze s ovim principom obracunavanja.
 

Imali su ili mogucnost da ovako odrade ili da stave prosek svih trka ili saberu poene iz svih trka, sto se svodi na isto. Ovako je zanimljivije, jer mediokritetskim rezultatima ne dobijas nista, samo nadprosecnim, kao u gore navedenim sportovima, i ako hoces vise, ne moras da budes bolji samo od protivnika, nego i od samog sebe.

 

Edited by Tolaa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...