Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Upravo tako. Renking je posledica a ne uzrok. Ionako nema neke velike razlike izmedju broja 9 i broja 16 ako svi igraci iz prvih 16 dodju na turnir. Tek kad bi se dokopao osmog mesta to bi mu nesto znacilo u zrebu.
mislio sam da zavrsim s ovim, ali moram da odgovorim. kao 13. u osmini ides na novaka, nadala, federera ili mareja, a kao 12. ides na soderlinga, melcera, berdiha ili ferera. znacajna razlika, zar ne?
Ne. Do pre par meseci si mogao na veliku trojku + Soderlinga, a Marej je isao sa ovim ostalima, do osmog mesta. U ovom trenutku je jedina razlika u statistici, buduci da u prvoj varijanti naleces 75% na tri igraca koji su od ostalih prilicno odskocili. Ali to niti je pravilo u tenisu (to da ce postojati takva tri igraca) niti dalje od toga nesto mnogo znaci. Uostalom, evo ti i prvog posta od koje je krenula ta rasprava. Velika razlika je tek kad se dokopas osmog mesta prosto zato sto citavo jedno kolo igras sa igracima slabije rangiranim od sebe a ne sa igracima koji su svi bolje rangirani samo su im pozicije ispred tebe trenutno razlicite. To je velika razlika. Nije velika razlika kad svejedno naletis na boljeg igraca od sebe pa sad kako je koji od njih u formi.Cak i da je tacno ovo sto pisete da se zreb kida na grupe od po cetiri igraca, sto verujem da jeste. Ne znam jer se nikad time nisam bavio.
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Cak i da je tacno ovo sto pisete da se zreb kida na grupe od po cetiri igraca, sto verujem da jeste. Ne znam jer se nikad time nisam bavio.
ovo je sigurno tacno i cim se tako zreba (postoje te grupe) razlog za to postoji. to sto trenutno, obzirom na raspored kvaliteta igraca i njihovih mesta ne atp listi, ovakav nacin zreba mozda ima nesto manji znacaj (sto ti pokusavas da objasnis) u odredjenim primerima, to je trenutna stvar. Ocigledno je da se rasprava vodi sa razlicitih tacaka gledista, pa se mozemo sloziti da je njen nastavak bespotreban... i da nije isto dal si 12. ili 13. :P
Link to comment

pazi, ja bas smatram da je u ovom trenutku, sa ova cetiri igraca na prve cetiri pozicije, to znacajna razlika, jer je razlika izmedju njih cetvorice i ostatka atp-a ogromna. naravno da je bitno do kog ces kola igrati sa slabije rangiranim od sebe, ali je po meni bitnije s kakvim sansama ulazis u hipoteticku osminu finala, jer se drasticno mijenjaju ako ulazis u mec s nekim nadalom ili nekim berdihom. postoji dodatni problem tu, ti si ga cak naveo kad si rekao da viktor nije imao srece sto je svaku osminu finala igrao s djokovicem (slazes da bi slicno prosao i da je igrao protiv ostale trojice), a to je da ako se pojave svi najbolji igraci na turniru ti svaki put ides na najbolje i nikako ne mozes da napredujes i da maknes od te pozicije, samim tim i dalje od osmine.i sigurno je tacno ovo sto govorimo :Di da, rasprava je poprilicno bezvezna, al nek se pise :)

Edited by Timmi
Link to comment
pazi, ja bas smatram da je u ovom trenutku, sa ova cetiri igraca na prve cetiri pozicije, to znacajna razlika, jer je razlika izmedju njih cetvorice i ostatka atp-a ogromna. naravno da je bitno do kog ces kola igrati sa slabije rangiranim od sebe, ali je po meni bitnije s kakvim sansama ulazis u hipoteticku osminu finala, jer se drasticno mijenjaju ako ulazis u mec s nekim nadalom ili nekim berdihom. postoji dodatni problem tu, ti si ga cak naveo kad si rekao da viktor nije imao srece sto je svaku osminu finala igrao s djokovicem (slazes da bi slicno prosao i da je igrao protiv ostale trojice), a to je da ako se pojave svi najbolji igraci na turniru ti svaki put ides na najbolje i nikako ne mozes da napredujes i da maknes od te pozicije, samim tim i dalje od osmine.i sigurno je tacno ovo sto govorimo :Di da, rasprava je poprilicno bezvezna, al nek se pise :)
Covece, do pre par nedelja Soderling je bio na cetvrtom mestu a Marej se raspadao za sve pare. O kakvoj znacajnoj, da ne pricam ogromnoj, razlici izmedju cetvrtog i petog govoris? :D Uzgred, kako odmice mec Federer - Monfils u mojoj glavi rastu li rastu Novakovi procenti da dobije to polufinale. Iako Monfils igra kao da nista nije jeo tri dana ni Federer ne pokazuje Bog zna kakav tenis. Bas krenuo Vilander epove da peva o njemu brejknu ga Monf kao nista. Tezak baksuz taj Vilander, sreca da mrzi Novaka. :lol:
Link to comment
Uzgred, kako odmice mec Federer - Monfils u mojoj glavi rastu li rastu Novakovi procenti da dobije to polufinale.
mislis li da djokovic mozda moze da odigra ispod mogucnosti i ocekivanog zbog treme il neceg slicnog? ipak mu je ovo prvi put u karijeri da ga pobeda dovodi na 1. mesto, sto mu je primarni cilj. ja se bojim da se, iako je vec dosta iskusan, ne uplasi eventualnog uspeha , pa da to prepreiskusni federer iskoristi, tj da samo psiha moze da ga eventualno zakopa sutra. Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
mislis li da djokovic mozda moze da odigra ispod mogucnosti i ocekivanog zbog treme il neceg slicnog? ipak mu je ovo prvi put u karijeri da ga pobeda dovodi na 1. mesto, sto mu je primarni cilj. ja se bojim da se, iako je vec dosta iskusan, ne uplasi eventualnog uspeha , pa da to prepreiskusni federer iskoristi, tj da samo psiha moze da ga eventualno zakopa sutra.
ne verujem da moze da mu se desi strah od uspeha, jer kad neko ulozi toliko truda i rada, maltene ceo zivot posveti ostvarenju cilja, onda taj cilj dozivljava kao nesto sto mu zasluzeno sledi i pripada. i kad se naposletku covek nadje u situaciji da je gotovo pred samim ciljem dobija se upravo suprotan efekat od treme i straha od uspeha. znam to i iz licnog iskustva, kad npr rasturim ispit nakon visemesecnog pripremanja i slicno.mislim da djokovicu ne moze da se desi ta trema jer nema u sta kod sebe da sumnja. kao igrac je kompletan i potpuno spreman da postane #1 i toga je svestan.just my 2 cents. Edited by G.G.
Link to comment
mislis li da djokovic mozda moze da odigra ispod mogucnosti i ocekivanog zbog treme il neceg slicnog? ipak mu je ovo prvi put u karijeri da ga pobeda dovodi na 1. mesto, sto mu je primarni cilj. ja se bojim da se, iako je vec dosta iskusan, ne uplasi eventualnog uspeha , pa da to prepreiskusni federer iskoristi, tj da samo psiha moze da ga eventualno zakopa sutra.
Moze biti ali sumnjam. Vec nekoliko puta ovih meseci Novak je pokazao da je u stanju da stavi ad acta stvari koje nikad nije uradio tako sto ce prosto da ih uradi. Pre ove godine nikad nije dobio Nadala u finalu Mastersa, nikad protiv njega nije okrenuo izgubljeni prvi set, nikad ga nije dobio na sljaci, a onda je to uradio, ovo prvo cetiri puta a ova druga dva po dva puta. Naravno, dolazak na br. 1 je psihicki veci zalogaj ali ja mislim da se Novak vec "pomirio" s tim da je ove godine to samo pitanje trenutka i da ga to nece narocito mnogo opterecivati. Sad je i prica sa ovim nizom odlozena zbog predaje Fonjinija pa je i to sklonjeno u stranu, makar do finala.Drugo, Novak je prilicno ekstrovertan tip i ne verujem da je narocito sklon tome da ga trema uvede u podredjeni polozaj na terenu. On moze da preda, da drami, da se najebava majke svima i svakome ali da se povuce u sebe i skine gace to bih se zaista zaprepastio da vidim. Narocito u izdanju u kakvom je sada.Sve u svemu, rekao bih da je jedini nacin da Fed to dobije je da jednostavno bolje odigra od Novaka, to jest, da iznese na teren nesto sto nismo do sada videli a radi protiv Novaka. To su igraci koji su u karijeri prosli kroz razna sita i reseta i emotivne rolerkostere i ne verujem da ih polufinale jednog GS turnira moze bas toliko impresionirati. Pa makar ulog bio i prvo mesto na Turu.
Link to comment
mislis li da djokovic mozda moze da odigra ispod mogucnosti i ocekivanog zbog treme il neceg slicnog? ipak mu je ovo prvi put u karijeri da ga pobeda dovodi na 1. mesto, sto mu je primarni cilj. ja se bojim da se, iako je vec dosta iskusan, ne uplasi eventualnog uspeha , pa da to prepreiskusni federer iskoristi, tj da samo psiha moze da ga eventualno zakopa sutra.
Ako nije imao tremu onda kad je gubio od Marija u Rimu ili kad je odbijao napade Nadala u Majamiju, nema šanse ni sad da je ima, bar ne neku značajnu :)
Link to comment

nadam se da ste u pravu. nema sta federer da ponudi, a sto bi moglo da iznenadi djokovica. ipak, najbolje bi bilo da nadal sutra izgubi. :)

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
nadam se da ste u pravu. nema sta federer da ponudi, a sto bi moglo da iznenadi djokovica. ipak, najbolje bi bilo da nadal sutra izgubi. :)
Fed vec neko vreme ima problem otaljavanja meceva kad se digne za jedan brejk viska i pokusa da smanji tonus igre zato sto vise nije toliko dobar da to moze da radi. Evo i danas protiv kljakavog Monfilsa je dva puta brejknut cim je pokusao da to uradi. On nece igrati ovako protiv Novaka, morace mnogo bolje i morace sve vreme da igra na vrlo visokom nivou, jer sa ovakvom igrom jednostavno nema sta da trazi. Pitanje je samo koliko moze bolje, ovakvi mecevi kao sto su ovaj i onaj protiv Vavrinke nisu neki narociti pokazatelj.
Link to comment

njega su ovi mecevi protiv boranije prilicno uljuljkali, medjutim ono prema cemu uvek mogu da imam respekt kada je on u pitanju, cak i kada nije u formi jeste sto u datom momentu uvek moze da nadje cak i prekomernu motivaciju, a protiv novaka ce bljuvati vatru iz svih oruzjadruga stvar je kvalitet i broj municije i sto mislim da ce poceti sa corcima vrlo brzo

Edited by Afterburner
Link to comment
njega su ovi mecevi protiv boranije prilicno uljuljkali, medjutim ono prema cemu uvek mogu da imam respekt kada je on u pitanju, cak i kada nije u formi jeste sto u datom momentu uvek moze da nadje cak i prekomernu motivaciju, a protiv novaka ce bljuvati vatru iz svih oruzjadruga stvar je kvalitet i broj municije i sto mislim da ce poceti sa corcima vrlo brzo
Slazem se, gruvace on kao sto nijednom nije na ovom turniru ove godine. Narocito ce biti zanimljiv prvi set za gledanje jer Fed veruje da gubi od Novaka onog trenutka kad izgubi bitku za teren i ne uspe da se nametne igrom iznutra. Medjutim, ako ne unese nesto novo u igru ja stvarno ne znam kako ce on sa svojim backhandom da ne dozvoli da bude izguran s terena. Zna on tacno sta ce Novak igrati kao sto vazi i obrnuto, znao je i pre ovog meca. Ali Novakov BH u ovom trenutku nije udarac protiv kojeg bih se kladio.
Link to comment

mislim da cemo sutra da gledamo jednog totalno drugacijeg Pederera... ima da siba sta moze i sta ne moze, da puni iz svih mogucih i nemogucih oruzja, da igra toliko agresivno da bi mu Sampras pozavideo. jednostavno, sta god drugo pokusao, sigurno je da nece ici. ovako moze makar da se nada da ce da izbaci NJoleta iz ritma te da ce i ovaj poceti da promasuje. bilo koja takticka nadigravanja jednostavno nece moci da upale jer NJole ima daleko bolji bekend, retern i bolje se krece. Pederer ima bolji forhend i servis, to jeste sigurno, ali su NJoletu i jedno i drugo na tako visokom momentu da jednostavno jedina prevaga kojoj Pederer moze da se nada kod tih udaraca jeste da ih odigrava jako i do samoga kraja... ako mu to pak ne uspe, ne bih se iznenadio da ga zadesi sudbina kao pre par godina u finalu. da ne pricam da sam siguran da je NJole dobrano upamtio sva Pedererova ponizavanja od pre 2-3 godina i nece ispustiti priliku da ga ocisti sa terena

Link to comment

Matori se nikad ne sme potcenjivati, nezavisno od forme, koja u ovom trenutku izgleda vrlo solidna. Verovatno će kao i uvek krenuti punom paljbom, pa ako dobije prvi set, onda možda ima nekih 40-50% šanse da dobije i meč.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...