Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

hjde da se pozabavimo malo (valjda mozemo da preskocimo taj jedan korak u obliku fonjinija, a verovatno i drugog cetvrtfinaliste) potencijalnim mecom feki-novakda li mislite i sta mislite kako ce uci u taj mec i eventualne prognoze po tom pitanju, obzirom da nosi direktan ulog?

Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Fonjinji je možda ostao totalno bez gasa, ali Ferera (ako pobedi) baš ne bih otpisao, jeste da ima katastrofalan h2h sa Federerom, ali ako ga namuči u 5 setova, Novak može da se prošeta do finala (konačno jednom :D)

Link to comment
hjde da se pozabavimo malo (valjda mozemo da preskocimo taj jedan korak u obliku fonjinija, a verovatno i drugog cetvrtfinaliste) potencijalnim mecom feki-novakda li mislite i sta mislite kako ce uci u taj mec i eventualne prognoze po tom pitanju, obzirom da nosi direktan ulog?
Mislim da necemo videti nista narocito novo, sto se taktike tice. Bice bitka za to ko ce ranije da udje u teren i dosta ce zavisiti od servisa i riterna. Na stranu sto jos nismo videli Feda protiv ozbiljnog igraca ali ne moze se ne primetiti da na ovom turniru servira odlicno i ima veliko poverenje u svoj BH kojim je i protiv Janka i protiv Vavrinke izvlacio neke izvanredne udarce. Po meni, kljuc za to kako ce mec ici je u tome koliko ce izdrzati upravo taj Fedov BH. Ako ga ispusti iz ruku rano ne vidim nacin na koji moze da dobije taj mec, koliko god dobro da bude servirao. Prosto je nemoguce ocekivati da ce riterner Novakovog ranga dozvoliti Fedu da se na svom servisu drzi u safe zoni ceo mec.Igracki, rekao bih da Djokovic dobija. Jedino zbog cega zadrzavam dilemu je upravo taj teret uloga sa kojim ce Novak morati da igra. On je sam rekao odavno pre ovog nenormalnog niza pobeda da su mu glavni ciljevi u tenisu da bude br. 1 i da osvoji Wimbledon, a taj mec mu donosi jedan od dva cilja karijere + ulazak u istoriju na mestu vlasnika najveceg niza pobeda od pocetka godine u istoriji. S druge strane, Novak nikada nije izgledao vise kao up to the task nego ovih meseci, tako da se nadam da ce u finalu uraditi ono sto je Ana uradila pre par godina - proslaviti dolazak na ATP br. 1 osvajanjem GS turnira.
Link to comment
ljudi to sto pricate, sve to stoji. ali da li ste vi svesni koliki je on ultra mega giga top vip car u svetskim razmerama. samo cu navesti podatak da ove godine iskljucivo od svog posla(samo zarada sa turnira) zaradjuje 1.100.000$ mesecno. (najtacnije 36 202$ dnevno)lik u 3 dana seta sa naomi, pa dj-ejise sa Sinclar-om, pa mu almodovar kaze da oce film o njemu, a on napunio 24g.sta ga boli kurac, moze da nosi sta god hoce i da prica i radi sta god hoce, dok god igra dobro. i mnogo manje ribe od njega u raznim oblastima se ponasaju mnogo gore po svim kriterijumima samo zato jer im se moze. obzirom kakav mu je cale, ja sam bio ubedjen da ce, kad mu malo pare i slava udare u glavu, postati neopevano nadmeno djubre koje ce da napusava sve redom, a da svi ti, pritom, moraju da mu vire iz bulje. za sad je super!
Stoji ali kad bismo se zezali. Sportisti su listom sujeverni i rade sve i svasta po terenu kao sto i vukljaju sve i svasta sa sobom. Meni je pored televizora bilo neprijatno sta je sve Nadal radio na terenu protiv Isnera kad mu je krenulo nizbrdo.Sad, sto niko ne bi primetio da Rafa nosi sa sobom ikonu Santa Marije od Gvadalupe, niti bi to smatrao nicim neobicnim, ali ce zato kano soko sivi da zaklikce kad vidi nekakav trinket u obliku krsta ili narukvice kod Novaka to je sasvim druga prica i tice se socijalne patologije koja je zavladala u Srbiji poslednjih dvadesetak godina i od koje prakticno niko od nas nije imun, samo se na nju primamo na razlicite nacine. Za jednu javnu licnost koja je pod tolikim konstantnim pritiskom, koju u poslednje vreme drndaju svi svetski sportski mediji i koja jos mora i da se bavi kolektivnom histerijom kod kuce i emigracije koju hvata amok zavicajnog zova kad ATP dodje u njihov grad, Novak se uglavnom ponasa izuzetno korektno. Jos kad ne bi dolazio u Beograd povremeno mogao bi i kapu da nakrivi.No, nema se sta ovih dana lose reci o Novaku pa hajde da se bavimo nacinom izrade zecje sape koju nosi u torbi.
Link to comment

secam se da je bio jedan dosta dobar teniser koji se nervoznim pokretima hvatao za kragnu po tri puta pred servis kada mu ne bi islo, ali ne mogu da se setim vise ko je to bio. da li se neko ovde seca ko to bese? meni se cini da je henman, ali mozda gresim - znam da je bilo u to doba kad je on bio na vrhuncu (citaj: uspevao nadljudskim naporima u polufinale vimbldona).

Link to comment
secam se da je bio jedan dosta dobar teniser koji se nervoznim pokretima hvatao za kragnu po tri puta pred servis kada mu ne bi islo, ali ne mogu da se setim vise ko je to bio. da li se neko ovde seca ko to bese? meni se cini da je henman, ali mozda gresim - znam da je bilo u to doba kad je on bio na vrhuncu (citaj: uspevao nadljudskim naporima u polufinale vimbldona).
:lol: Moguce da je Henman, sad sam pokusavao da prizovem u glavu slike sa njegovih meceva. Rade oni to skoro svi. Obrati paznju na Nadala sledeci put kad ga budes gledala, prvo namesti kosicu iznad jednog uva, pa iznad drugog, pa pipne lopticu za drugi servis u dzepu i tako svaki put kad se sprema za servis. Nekoliko igraca (Nadal, Ivanovic,...) pri izlasku na teren gleda nikako da ne nagazi ni na jednu od linija. Federer i Sarapova kad im ne ide i kad hoce da kupe vreme okrenu ledja terenu i "proucavaju" zice na reketu, Novakova tapkanja loptice po 15-20 puta su vec legendarna, Nadal pod tacno odredjenim uglom namesta bocice sa napitcima koje mu stoje ispred klupe, veliki broj igraca gotovo mahinalno pipne neku od amajlija koje nose oko vrata...Nije mnogo bolje ni u drugim sportovima. Bar 50 fudbalera sam video da se pre ulaska na teren sagnu i pipnu travu. Beskonacni rituali sujeverja od kojih su neki vidljivi publici a neki nisu.
Link to comment

Inace, uopste mi se ne svidja sto je predao Fonjini mada bi mogao Novak da profitira od toga ukoliko cetvrtfinala budu teska a kisa bude odlagala i pomerala meceve. Cetiri dana pauze tokom turnira je bas mnogo veliki razmak.

Link to comment
Inace, uopste mi se ne svidja sto je predao Fonjini mada bi mogao Novak da profitira od toga ukoliko cetvrtfinala budu teska a kisa bude odlagala i pomerala meceve. Cetiri dana pauze tokom turnira je bas mnogo veliki razmak.
Zašto ? Mislim, jeste veliki razmak, ali mislim da ne bi dobio ništa mečom sa polupolomljenim Fogninijem. To bi bila ili predaja ili porcija đevreka i kifli. A još bi zavisio od mečeva koji se igraju pre, izgubio bi dosta vremena čekajući. Ovako može kvalitetno da se odmori i da se sprema za meč sa Fedom, za šta mu Fognini ni u top formi ne odgovara. Ovako sam tempira pripremu, sumnjam da će 4 dana da češka mooda i raiduje sa Jankom :Dedit : nisu muškarci za multitasking. Edited by Alphons
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...