Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

neka nahvata sparing, ima ih tu korisnih i zaludnih
Nadam se da hoce. Trenirace on sigurno, ne brine me to.
Zašto ? Mislim, jeste veliki razmak, ali mislim da ne bi dobio ništa mečom sa polupolomljenim Fogninijem. To bi bila ili predaja ili porcija đevreka i kifli. A još bi zavisio od mečeva koji se igraju pre, izgubio bi dosta vremena čekajući. Ovako može kvalitetno da se odmori i da se sprema za meč sa Tadićem, za šta mu Fognini ni u top formi ne odgovara. Ovako sam tempira pripremu, sumnjam da će 4 dana da češka mooda i raiduje sa Jankom :D
Mnogo je drugacija priprema i osecaj da si na turniru kad ti je sledeci mec iza ugla. Pa oni ponekad nemaju cetiri dana ni izmedju turnira a kamoli izmedju meceva na jednom turniru. I to cekanje u svlacionici, prijavljivanje na turnir tog dana, priprema za mec, sve je to deo rutine na koju su igraci unapred naviknuti i nekako im je uklopljeno u raspored unapred.Mada, mozda i ja serem bespotrebno. Blizi se kraj turnira pa su mi se prosirile zenice. :D
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Sta znam.., bolje da mu je najavljeno dan ranije, nego da su sutra izasli, odigrali par gemova, i to je to..., ovako moze da planira ljudski trening, ili kakvu god pripremu za polufinale.

Link to comment

definitivno bolje da ni ne igra, nego da igra fore radi 5 gemova... najbolje bi bilo da ima neki jaci trening, nesto kao ovo sa Gasquetom sto je imao, ali posto to ne moze, neka ode sa Jankom u jedan raid u Bastion of Twighlight. Halfus moze i na HC, ostalo normal da ne se umara :D

Edited by freakns
Link to comment
Obrati paznju na Nadala sledeci put kad ga budes gledala, prvo namesti kosicu iznad jednog uva, pa iznad drugog, pa pipne lopticu za drugi servis u dzepu i tako svaki put kad se sprema za servis.
S obzirom na njegove ranije rituale cackanja shuljeva pre svakog servisa, ovo je ozbiljan upgrade!
Link to comment

Crnpurasti Deli Radojica je konacno uspeo da pobedi spanskog Starinu Novaka, to jest, casna spanska starina je uspesnije izgubila mec.Monfils i Ferer su dva podjednako zanimljiva igraca iz sasvim razlicitog razloga. Obojici je sudbina da budu tu odmah ispod crte koja razlikuje sjajne igrace od velikih sampiona ali je jedan (Monfils) i pored izuzetnog igrackog talenta i fizike sebi odredio sudbinu zbog mentaliteta koji je prikladniji za neke sportove u kojima manje mora da se taktizira i razmislja kao i labilnog karaktera, drugi je sam sebi prizvao i pogurao tu sudbinu radeci kao crnac i tako nadoknadjujuci neke nedostatke u fizici.Voleo bih da David ne ode u penziju bez makar jednog GS-a u dzepu mada su realno minimalne sanse da tako nesto napravi u ovoj konkurenciji. Zasluzio je krvavo svaki osvojeni turnir i svaku veliku pobedu. On je hodajuci primer sta je Tipsa mogao da postigne u tenisu da je hteo ozbiljno da radi.

Link to comment
Monfils i Ferer su dva podjednako zanimljiva igraca iz sasvim razlicitog razloga. Obojici je sudbina da budu tu odmah ispod crte koja razlikuje sjajne igrace od velikih sampiona ali je jedan (Monfils) i pored izuzetnog igrackog talenta i fizike sebi odredio sudbinu zbog mentaliteta koji je prikladniji za neke sportove u kojima manje mora da se taktizira i razmislja kao i labilnog karaktera, drugi je sam sebi prizvao i pogurao tu sudbinu radeci kao crnac i tako nadoknadjujuci neke nedostatke u fizici.
Monfils je prvi igrač čiju karijeru pratim od "talentovani junior" faze. I svaki jebeni put kada ga gledam ne znam dal da mi bude drago što je teniser, ili da žalim što je upropastio jednog jako dobrog košarkaša ili wide receivera tako što se latio reketa. Takve fizikalije nećemo u skorije vreme videti, šanse nema, takvu eksplozivnost, skočnost i neviđenu agilnost za nekog ko je 195 visok (i sigurno teži od zvaničnih 80kg ). Šteta što mu fali ili radnih navika ili mentalne stabilnosti, ili oboje. Verovatno ovo drugo.Svaki put kada ga gledam razmišljam koliko se malo promenio od kada je imao 17 godina, osim što se nagruvao i postao još veći freak nego što je bio kao žgoljavi 17ogodišnjak.edit - and now for something completely different : delpova twitter slika

2323.jpg

Edited by Alphons
Link to comment
Samo da ucinim nesto sto inace ne praktikujem :)Svi komplimenti za Harperove postove i veliko hvala sto nam priblizavas ovaj sport.
Uf, hvala Mrdjo, mojoj sujeti zaista gode ovakve pohvale od tebe.Uzgred, prodje Soderling i spasi musko cetvrtfinale RG u perspektivi. Novak je vec zaobisao mec jer je Fonjini predao, od Monfilsa ne ocekujem mnogo vise od nekoliko spektakularnih udaraca i mahanja publici jer ako neko zna da ukroti ovakve igrace onda je to Rodzer, Marej, ako ga ne zajebe povreda, posle Viktora (zalim slucaj ovde, iako svim srcem navijam za Viktora Marej je uzasan match-up za njega i pobeda Troickog bi bila ogromna senzacija) ide na porciju cetvrtfinalne smaracine kojoj ce i sam dobrano da doprinese. Jedina nada ostaje da ce Soderling napasti Nadala, prikazati jos bolju igru od ove iz prva dva seta protiv Simona (za sta je itekako sposoban) i bar jedan cetvrtfinalni mec uciniti zanimljivim za gledanje.Inace, zahvaljujuci Rafole hajpu od ovog turnira se nije mnogo ocekivalo u prvoj nedelji, medjutim bilo je nekoliko zaista fantasticnih momenata zahvaljujuci kojima prva nedelja moze da dobije visoku prelaznu ocenu. Mec Nadala i Isnera, Novaka i Del Potra, neverovatna zavrsnica meca Fonjini-Montanjes, lep triler na kraju izmedju Monfilsa i Ferera pojacan cinjenicom da je igran pred domacom publikom, show-down Tsonge i Vavrinke u pet setova i da ne nabrajam dalje da ne bih nesto zaboravio. Mozda je negde i prirodno da cetvrfinale bude zatisje pred buru koja nas ocekuje u polufinalima i finalu i od koje se mnogo ocekivalo i pre turnira.Iz mog ugla gledano RG je opravdao svoju visoku reputaciju kad je igra u pitanju. Edited by harper lee
Link to comment

Kakva drama queen je ovaj Marej. Kao da vec narucuje tekstove o sebi i titanskoj borbi sa povredom u raspevanoj britanskoj stampi. :lol: Brate, predaj ili igraj.

Link to comment

On izgleda kao da ce se raspasti posle svakog duzeg poena i kad je potpuno zdrav, ok, mozda ne moze da istrci 100%, ali nije da je bas mladji brat Vuka Karadzica..

Link to comment
On izgleda kao da ce se raspasti posle svakog duzeg poena i kad je potpuno zdrav, ok, mozda ne moze da istrci 100%, ali nije da je bas mladji brat Vuka Karadzica..
Ma, naravno da nije. Do sada mu se zglob ili zagrejao toliko da bolove uopste ne oseca ili se raspao u sitne komadice, a on koluta ocima, stiska zube i vuce se posle poena kao da mu je neko odsekao nogu u kolenu. Vidi se da mu zglob nije u redu ali toliko drami oko toga da je mucno gledati.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...