Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Samo da dodam jednu stvar, glede ove priče koja je aktuelna zbog predaje Fonjinija, a to je streak vs. pobjeda/dani odmora/prvo mjesto. Naravno da je meni kao navijaču draže osvajanje (još) jednog GS, a Nole sam je rekao da mu je biti broj 1 jedan od ciljeva karijere, ali danas pročitah i neki tekst o tome koliko je skočila prodaja Takini opreme (kao ne mogu da namire potražnju) i da se firmi isplatio rizik desetogodišnjeg ugovora sa Noletom. Treba uzeti u obzir da je The Streak lansirao Novaka u top tier svjetskih sportskih zvijezda, u rang Lebrona, Mesija, Tajgera Vudsa itd. i da je komercijalna (a samim tim i cijele priče oko Novaka, i nekih neteniskih tema koje on potencira) vrijednost tog streaka ogromna, kako glede zainteresovanosti javnosti, tako i glede nekih novih ugovora, sponzorstava, gostovanja itd. Svi vole da prisustvuju stvaranju sportske istorije, i većini pratilaca tenisa koji nisu zagriženi kao mi ovdje je taj streak nešto najinteresantnije što se desilo u tenisu u posljednjih par godina (a GS dolaze i prolaze, iako su u posljednjih 6-7 godina samo 4 igrača osvajala te titule), tako da sa te starne treba razumjeti taj hajp.Kao što rekoh, neka Nole zasjedne na prvo mjesto i neka nastavi da nas časti ovakvim partijama (i ja zadovoljan, nastavio se streak ili ne), ali čisto da izrazim svoje mišljenje na koje me je ponukao tekst koji sam pročitao.

Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Da to je tačno, sad su verovatno na njega obratili pažnju i oni koji jedva prate tenis/ne znaju nijednog tenisera osim Federera. Jedino da ga je podmitio s nečim pa da prvo izađe na teren i onda preda :D

Link to comment
Samo da dodam jednu stvar, glede ove priče koja je aktuelna zbog predaje Fonjinija, a to je streak vs. pobjeda/dani odmora/prvo mjesto. Naravno da je meni kao navijaču draže osvajanje (još) jednog GS, a Nole sam je rekao da mu je biti broj 1 jedan od ciljeva karijere, ali danas pročitah i neki tekst o tome koliko je skočila prodaja Takini opreme (kao ne mogu da namire potražnju) i da se firmi isplatio rizik desetogodišnjeg ugovora sa Noletom. Treba uzeti u obzir da je The Streak lansirao Novaka u top tier svjetskih sportskih zvijezda, u rang Lebrona, Mesija, Tajgera Vudsa itd. i da je komercijalna (a samim tim i cijele priče oko Novaka, i nekih neteniskih tema koje on potencira) vrijednost tog streaka ogromna, kako glede zainteresovanosti javnosti, tako i glede nekih novih ugovora, sponzorstava, gostovanja itd. Svi vole da prisustvuju stvaranju sportske istorije, i većini pratilaca tenisa koji nisu zagriženi kao mi ovdje je taj streak nešto najinteresantnije što se desilo u tenisu u posljednjih par godina (a GS dolaze i prolaze, iako su u posljednjih 6-7 godina samo 4 igrača osvajala te titule), tako da sa te starne treba razumjeti taj hajp.Kao što rekoh, neka Nole zasjedne na prvo mjesto i neka nastavi da nas časti ovakvim partijama (i ja zadovoljan, nastavio se streak ili ne), ali čisto da izrazim svoje mišljenje na koje me je ponukao tekst koji sam pročitao.
Naravno da je Novak postao sportska planetarna zvezda zahvaljujuci ovom medijski i sportski fenomenalnom nizu pobeda. Za Tacchini je poslastica vise cinjenica da covek u njihovoj opremi juri rekord drugog coveka koji je takodje nosio njihovu opremu. Pare samo padaju. Verujem da je i u ST-u i u Head-u zurka nevidjena poslednjih par meseci. Covek ih je singlehandedly lansirao nazad u trku sa Adidasom, Nike-om i Wilson-om. Edited by harper lee
Link to comment

Samo da pre nastavka meca Troicki - Marej ispruzim jedan :Hail: za Viktorov turnir ove godine pre nego sto neumereni hvalospevi ili pljuvacina krenu u zavisnosti od toga sta bude uradio u petom setu. Decko ne prestaje da iznenadjuje i, sto je jos vaznije, ne prestaje da se penje na ATP listi i da igra sve bolji i bolji tenis kako vreme vise prolazi.Viktora sam video prvi put pre par godina u hotelu Mona na Zlatiboru i iskreno sam se cudio kako taj momak uopste moze normalno da hoda a kamoli da igra tenis. Delovao mi je kao da mu u svakom zglobu fali poneki sraf jer hoda i zabacuje ruke i noge oko sebe kao Pinokio. Nije mi se mnogo vise dopadalo ni ono sto sam video da pokazuje na terenu, osim prvog servisa koji je prilicno autentican i dosta dobar za nekog igraca oko 50. mesta gde je on tada bio. Videlo se da ima dobru osnovu sa BH strane ukoliko dotera tehniku udarca (na primer, ne pusti reket pomocnom rukom prebrzo), voleji i smecevi su mu bili sasvim dovoljno pouzdani i inteligentni ali mu je zato forhend bio jako slabasan, kretanje nikakvo a i nije delovao kao neko ko ima petlju da se bije do golih nozeva na terenu. Highlight nizbrdice se dogodio u polufinalu Davis kupa kad je u jednom trenutku izgledalo da cemo biti osudjeni na to da li ce ili nece Tipsa imati dobar dan koji ce nam doneti treci poen protiv ozbiljnijih ekipa.Viktor je posle toga odjednom nestao sa radara ali se upravo u to vreme u njegovom pristupu tenisu nesto dogodilo sto je proslo prilicno nezapazeno zbog Novakomanije koja je zavladala teniskom Srbijom. Izgubio se negde na istoku odakle su povremeno stizale informacije o nekim lepo dobijenim mecevima a u povratku sa istoka je "svratio" do Moskve i osvojio svoj prvi ATP turnir. U finalu protiv Francuza tokom dublova nisam mogao da verujem sta Viktor igra. Dan danas tvrdim da smo mi taj dubl izgubili zato sto je Zimonja bio u katastrofalnoj formi i da smo bili u rezultatu sve dok se Viktor drzao na terenu. To mi je bilo dovoljno da "pojedem govno" i shvatim da odlucujuci mec u finalu treba upravo on da igra. U neku ruku, ako ja nisam bas toliko lose procenio mentalne razloge Viktorovog ulaska u ozbiljan tenis, onaj huk neverice sa tribina Arene kad su gledaoci videli da ce igrati on a ne Tipsarevic doneo mu je bar po dva gema u svakom setu protiv Ljodre. Naime, Viktor se zaobilaznim putem vratio da dokaze da je vidjen i vazan clan reprezentacije koja treba da osvoji Salataru, spremio se kao zmaj, oduvao Ljodru sa terena i stao ispred reflektora da primi zasluzenu nagradu zato sto je u nasu korist odlucio finale. Mala, slatka osveta za konstantno ignorisanje.Od tog trenutka Viktor konstantno ide navise i evo ga u petom setu protiv jednog od najboljih igraca na svetu u osmini finala jednog od najprestiznijih turnira na svetu. Verujem da bi imao jos bolje rezultate da ga zreb tokom HC sezone nije nemilosrdno bacao na crtu zahuktalom Djokovicu. Viktor ove godine u Parizu uopste nije imao toliko slabasan zreb, nije mu se nista posebno otvaralo, nije imao nijedan w/o, prosto je igrao tenis prilicno visokog kvaliteta i opravdao je svoj renking koji je izuzetno, izuzetno visok. Sto smo skloni ponekad da zaboravimo gledajuci Novaka i na kojim nivoima se on muva sa svojim tenisom.Pitanje je da li i koliko Troicki moze i vise od ovoga. Kako ja vidim, pored standardne price o fizickoj spremi i mentalnoj snazi, on ima prostora da dosta napreduje i u tehnickom delu. Sad se vec sasvim solidno krece, ima sve vise poverenja u svoj BH i sve ga bolje udara, servis i volej je i ranije imao ali da bi napravio jos jedan korak napred neophodno je da od forhenda ucini udarac kojim je u stanju da zavrsava poene. Mislim da mu je to najveca rupa u igri ali takodje i najveci prostor za napredak. Ukoliko uspe da dotera forhend, narocito flet, do nivoa da ce njime da kaznjava vecinu kracih lopti koje dobije i istovremeno dalje doteruje druge udarce (narocito bi mogao da nadje neke varijante za drugi servis kako bi ga ucinio raznovrsnijim) mogao bi Viktor komotno i u prvih deset. Nije on bas toliko slabiji igrac od, recimo, Melcera ili Almagra da ne bi mogao da se preko njih tamo ubaci.U svakom slucaju, kudos za Viktora i zelim mu sve najbolje u daljoj karijeri. Dalek je put presao od trenutka kad ga je neki umisljeni kurajber na Zlatiboru otpisao kao igraca od kojeg ne treba ocekivati velika dela u tenisu. Troicki je svima pokazao sta znaci i sta moze da se dobije kad konstantno radis na kvalitetu posla i profesije kojima se bavis da bi bio bolji i uspesniji. Svaka cast, momcino.

Link to comment
Ionako nema veze :)
Upravo tako. Renking je posledica a ne uzrok. Ionako nema neke velike razlike izmedju broja 9 i broja 16 ako svi igraci iz prvih 16 dodju na turnir. Tek kad bi se dokopao osmog mesta to bi mu nesto znacilo u zrebu.
Link to comment
da bi napravio jos jedan korak napred neophodno je da od forhenda ucini udarac kojim je u stanju da zavrsava poene...
I tako. Sa tim forhendom bi ovo ipak zavrsio u svoju korist jer je imao zilion prilika.Ono sto Viktora treba da zabrine iz ovog meca i da mu bude nauk je broj neiznudjenih gresaka po setovima. 6, 9, 8, 5 i onda neverovatnih 20 u petom setu kad se odlucivao mec. Pod tolikim stresom i sa tolikim strahom se ne mogu dobijati igraci tipa Mareja cak i kad odigraju ovoliko lose koliko je Skot odigrao.
Link to comment

Uz taj forhend mora da ide i veca mentalna stabilnost jer dzaba forhend kad ti ruka drhti...Drugi set sinoc, pri servisu za set (prva od dve set lopte) on pravi duplu servis gresku...jebiga, ne moze tako u prvih 10...

Link to comment
Uz taj forhend mora da ide i veca mentalna stabilnost jer dzaba forhend kad ti ruka drhti...Drugi set sinoc, pri servisu za set (prva od dve set lopte) on pravi duplu servis gresku...jebiga, ne moze tako u prvih 10...
Jebi ga sad. Hajde da zamislimo sebe na trenutak u toj situaciji u kojoj je bio Viktor u tom mecu. Ja nisam siguran da bih uspeo da proizvedem toliku blokadu od svih "a sta ako..." razmisljanja u tim trenucima pa nisam sklon da kritikujem Viktora zbog toga sto i on to ne moze. Ono sto znam je da se takve blokade uspesno skidaju jedino kad jednom prelomis ili te usere da se izmigoljis kroz odlucujuce poene. Da bi to uspeo Viktor mora da se naoruza udarcima koji ce mu dati vise opcija u tim trenucima jer mu igraci klase Marija nece davati na tanjiru poene kad im prigusti. Dakle, nista Cetojevic i druge parapsihologije, samo jos jaci, bolji i strpljiviji rad na treninzima da se stvore u kontinuitetu ovakvi uslovi da se dodje na par poena od pobede protiv velikog igraca. A u par poena moze svasta da se desi, jedan dobar servis, jedna greska s druge strane i eto pobede.Mentalna stabilnost nece doci iz Oza, lupnuti cipelicama i stvoriti se u Viktorovom Kanzasu. Ona dolazi iz poverenja u sopstvene mogucnosti i sopstvene udarce. Zato je po meni bitnije da Viktor radi na forhendu jer mu mentalna stabilnost moze doci iz forhenda a forhend mu nece doci iz mentalne stabilnosti. Tenis je ponekad mnogo jednostavnija igra nego sto izgleda sa strane.
Link to comment
sigurno nisi u pravu!25. strana.primer:znaci jedan od nosioca 13-16 mora na 16. liniju zreba (sto znaci da u 4. rundi ide na prvog nosioca), dok ako si 12. nosioc sigurno ne ides na 1. nosioca. uzmi bilo koji zreb i videces da u r4 na 1. nosioca obavezno ide neko 13-16. nosioca, nikada 9-12
Jebo vas zreb, hoete li prestati vise? Bitna stvar da li ce igrac u nekom kolu pasti prvom ili drugom nosiocu. Sustina je u tome da tek dolaskom na osmo mesto igrac ima jos jedno kolo da igra sa slabije pozicioniranim igracima od sebe.
Link to comment
naravno da je bitno ukoliko je prvi ubedljivo bolji od 2.(na primer zastin enan). sustina je da nije tacno to sto tvrdite da je isto da li si 12. ili 13. nosioc.ne znam cemu nervoza? :huh: pogresili ste, nije nista strasno.
Isto je, covece. Na ATP u ovom trenutku u osmini finala kao 12., recimo, ides na Novaka a kao 13. na Nadala. Kao osmi ides na nekog igraca koji je izmedju 13. i 16. mesta. Meni to izgleda kao ozbiljna razlika. Recimo dovoljna da se Troicki bar jos jedno kolo spasi od toga da mu se zeli sve najgore u zivotu. <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...