Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Koliko god se spremao za neki poraz, a izgubiti od Federera se verovatno dokle god on bude drzao reket nece smatrati sramnim i koliko god znao da ce neki nemaoci pojma i zlonamerni iskoristiti za izbacivanje ono sto su mesecima talozili u pljuvacnim zlezdama na zalost ne mogu da ne stavim potpis na ovaj post.Za Novaka bi od ekstremne vaznosti bilo da sto pre stigne do prvog mesta koje vec polako postaje balast. Vec sam napisao da bi bilo lepo da mu i Rafa bar malo pripomogne ovde ili u W. A onda, neka ga vrati Nadal ili cak i Federer (da, i to je moguce jer brani najmanje na sledeca dva GS), a Novak da se koncentrise na ono sto je najbitnije, osvajanje GS titula sto je jedino sto se broji. Ovo mozda zvuci preambiciozno, ali je tako i za to postoji samo jedan krivac, a to je Novak. On je vec pre 4-5 godina ekstremno podigao letvicu kada sve osim dolaska do polufinala GS ili mastersa i Fedala neuspeh - kad izgubi od njih to je ok, cak i ulasci u polufinale ako bi tamo bio zaustavljen od Rodika/Berdiha bi bili proglasavani neuspesima. Posle ove bolesne serije Novak je dodatno podigao letvicu, iako godinama ne ispada iz top3 vise nije one slam wonder bez prvog mesta i sa drugim slamom i prvim mestom definitivno prestize Rodika, Hjuita, Safina, a Moju, JCF ili Gorana je vec odavno prestigao...Ali vise ni masters titula kao ekstremno tezak poduhvat za koji je neophodno u pet dana pobediti pet ekstra igraca nije dovoljna, neko je odredio da to nema tezinu 1/5 GS i to se postuje.
Nije prvo mesto balast Novaku. On je verovatno negde oko Madrida već postao svestan da će prvo mesto doći samo od sebe po defaultu ako samo nastavi da igra onako kako je igrao od Australije, sa dopustom da mu malo padne forma. U ovom trenutku Novak ne brine da mu prvo mesto ne pobegne, nego o propuštenoj šansi da izdominira jednu sezonu dok su i Federer i Nadal još tu. Šansa se još uvek može iskoristiti trijumfom na USOpenu, i na to se sad treba skoncentrisati, nakon solidne partije na Vimbldonu (SF ili F, više od toga ne može).Što se tiče Novakovog mesta u Hall of Fame, on je već odavno prestigao Rodika, Hjuita i slične, bez obzira što nema prvo mesto. Prestigao je i Gugu koji van šljake nije bio ništa, a možda i Vilasa koji medju svoja 4 slema ubraja 2 Australije kad tamo niko normalan nije hteo da igra. Jedini teniseri sa ispod 5 slemova koji bih stavio ispred Novaka su Courier, i možda još Arthur Ashe, koga sigurno stiže do kraja karijere. Znači: next stop Jim Courier.
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

mislim da smo se malo zaleteli. pa nije uzeti slam kao da pojedes saku bombona :) a ne jos 3 da naniza, ne bi li usao u listu vecitih sa 5+ GS titula(koja je nekih 30ak imena, i siguran sam da mogu da navedem makar 20 njih... toliko su veliki :) )kada sam vec spomenuo, da probam :)prvo ovi sa 10+Pederer, Pistol Pete, Emerson, Laver, Borg, Tilden i od sutra Rafa :) ostali: Ivan Grozni, Mek, Willander, Rosewall, Becker, Edberg, Jimmy, Lacoste, Perry, Newcombe, Crawford, Budge, Agassi... tacno 20 :lol: ne znam koga sam sve izostavio/zaboravio, ali nema ih puno to je sigurno :)

Link to comment

Sto su svi ovde ubedjeni da Novak ne moze da osvoji Vimbldon? :unsure: Ako Fedor dobije sutra, jel to znaci da ce Novak biti prvi nosilac na Vimbldonu?

Link to comment
Sto su svi ovde ubedjeni da Novak ne moze da osvoji Vimbldon? :unsure:
Naravno da može. Ali objektivno, šanse za to su manje nego na ostala tri gren slem turnira.Krug favorita se proširuje za Berdiha, Soderlinga i još par igrača koji možda ne mogu da osvoje turnir, ali mogu da dobiju svakog ako imaju dan kao što su Lodra i Gaske. Ima i nekoliko potencijalnih mina u prvim kolima, npr. Isner i Karlović. Federer i Marej će uvijek izabrati da protiv Novaka igraju baš na travi. U novije vrijeme možda čak i Rafa koji je još i poboljšao slajs servis.S druge strane, iako je Novaku trava najmanje omiljena podloga, isto to se može reći i za 90% učesnika turnira. Način na koji je igrao ove sezone sigurno mu daje za pravo da misli da može da dobije bilo koga nevezano od podloge. Na kraju, prošle godine došao je do polufinala sa igrom koja nije ni upola dobra kao ovo što je igrao cijele godine.
Link to comment
Ne, zato što se računa i koeficijet na travi prethodnih sezona.
Da, postoji neka računica koja uzima u obzir i taj skorašnji uspeh, ali je nikad nisam video obelodanjenu. Da nije tajna?Svejedno, Nole će teško biti prvi nosilac. Ali, da li će biti drugi ili će ga staviti ispod Federera? :unsure:
Link to comment
Mrzi me da računam u detalje, ali odokativno Nole ostaje 2. nosilac nezavisno od sutrašnjeg rezultata. Federer nema dovoljno da ga prestigne, a Nadal sa 2000 od prošle godine ostaje prvi nosilac.Ovako može da očekuje Mareja u polufinalu umesto Nadala, što je za njega u ovom trenutku možda teža varijanta. Nema mnogo veze. Edited by anantaram
Link to comment
Mrzi me da računam u detalje, ali odokativno Nole ostaje 2. nosilac nezavisno od sutrašnjeg rezultata. Federer nema dovoljno da ga prestigne, a Nadal sa 2000. od prošle godine ostaje prvi nosilac.
сто посто је други носилац. фед је испао у 1-4 финалу прошле године.
Link to comment

Mozda je malo rano za procene a mozda i nije :D ali zanima me sta kazu teniski strucnjaci vezano za to koliko bi GS titula Novak mogao da osvoji u karijeri i koju bi brojku smatrali za veliki uspeh?edit: teniski strucnjaci se odnosi na forumaske strucnjake :D .

Edited by BarryWhite
Link to comment

Pogledaj prvo ovu listuhttp://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Grand_Slam_men%27s_singles_champions#Most_Grand_Slam_singles_titles_.28open_era.29Vidiš da već kad predješ 4 slema, dolaziš do vanzemaljaca poput Bekera, Edberga, Mekinroa, da ne pominjem Federera i Samprasa (ili sutra Nadala). Sve do 4 slema su igrači koji su u nekim ljudskim dimenzijama, poput recimo Kurijera i Vilasa. Meni Nole nikad nije izgledao kao neko u rangu jednog Edberga, pa čak ni dok je niz još trajao. Ponadao sam se posle Rima da će možda uspeti da dodje do nekih 5 slemova ako što pre osvoji treći, tj. ovaj Rolan Garos. Pošto nije uspeo cenim da će stići do 4 i ostati na tome, uz jedno najmanje 12 Mastersa (više od Samprasa). To će ga dovesti na 15. mesto najboljih tenisera Open Ere, ispod Rosewalla (koji ima mnogo više od 4 slema pre Open Ere) a ispred Vilasa i Kurijera. Ovo je (biće) sasvim veliki uspeh, uzimajući u obzir ko su mu savremenici. Da je igrao u neko drugo vreme, krajem 90-ih recimo, verovatno bi mogao da uzme više, ali bi bez konkurencije Feda i Nadala bio manji igrač.

Edited by anantaram
Link to comment

Bog te, ne mogu da gledam koliko me nervira ova odvratna, seljacka publika. Hajde, razumem da vecina tamo navija za Federera ali da se ima ovoliko nepostovanja prema coveku koji je 5 puta osvojio ovaj turnir, to zaista ne mogu da shvatim.VAMOS RAFA.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...