Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Nije ovo za 365lepih dana. Kišjuhas reciklira i trapavi se sa pisanjem, ali mu je osnovna teza tačna, a siguran sam (ispravite me ako grešim) da nije ovo pisao zarad režima, bez obzira što je objavljen na...onome.

 

daleko od toga da mislim da je ovaj mlaz tople vode u bilo čijoj službi, samo mi zanimljivo da se prenese glas optimzma koji ne dolazi iz usta kakve pr menadžerke, lajf kouča ili sličnih šampiona tranzicije.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ljudski mozak se smanjio u proteklih 20 000 godina vise od 10% u proseku. Veliko je pitanje da li su danas ljudi pametniji u odnosu na proslost. Mozda vise pamtimo ali nece biti da je samo to inteligencija.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=F_6IjeprfEs

 

Ova prelepa i umirijuca numera sazima ideje koje je doticni prekopirao od odredjenih autora i nama ih predstavio. :)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ljudski mozak se smanjio u proteklih 20 000 godina vise od 10% u proseku. Veliko je pitanje da li su danas ljudi pametniji u odnosu na proslost. Mozda vise pamtimo ali nece biti da je samo to inteligencija.

 

Ozbiljni naučni podaci, uredno navedeni izvori. Nema šta, sve vrca od relevancije.

Link to comment

Ozbiljni naučni podaci, uredno navedeni izvori. Nema šta, sve vrca od relevancije.

 

Nisam relevantan. Samo sam preneo ono sto se moze naci u razlicitoj literaturi kao naucna cinjenica. Ako ne verujes, neka bude tako, ja te, sigurno, ubedjivati necu. Ali ako malo razmislis to i ima smisla. Prirodna selekcija je tada bila znatno izrazenija i to sto ja i ti znamo da kuckamo po tastaturi neke simbole ne znaci da smo pametniji od onih koji nisu imali nikakvo prethodno znanje i morali su da se bore svaki dan za svoje prezivljavanje smisljajuci nove i nove nacine za to. Uostalom, bez tih predaka nikada ne bi bili ovde gde smo sada. :)

https://www.youtube.com/watch?v=D3LE6_y8J0s

Link to comment

Nisam relevantan. Samo sam preneo ono sto se moze naci u razlicitoj literaturi kao naucna cinjenica. Ako ne verujes, neka bude tako, ja te, sigurno, ubedjivati necu. Ali ako malo razmislis to i ima smisla. Prirodna selekcija je tada bila znatno izrazenija i to sto ja i ti znamo da kuckamo po tastaturi neke simbole ne znaci da smo pametniji od onih koji nisu imali nikakvo prethodno znanje i morali su da se bore svaki dan za svoje prezivljavanje smisljajuci nove i nove nacine za to. Uostalom, bez tih predaka nikada ne bi bili ovde gde smo sada. :)

 

Da se ne preganjamo uzalud, samo sam hteo da ti kažem da nije ozbiljno tako predstavljati činjenice. Nije činjenica ako nešto napišeš da jeste, ili samo reći "može da se nađe u literaturi" bez navođenja ikakve literature. Samo to, ništa više.

Link to comment

Ljudski mozak se smanjio u proteklih 20 000 godina vise od 10% u proseku. Veliko je pitanje da li su danas ljudi pametniji u odnosu na proslost. Mozda vise pamtimo ali nece biti da je samo to . :)

googlaj 'Flynn effect'

Link to comment

Iksreno, bolje bi mi bilo da nisam video ni sad... Loodilo. 

 

A ovo sto ona pise...ja mislim da ona napise tj tvituje nesto, a zapravo ni ne zna sta sve to implicira. Prosto ne kapira. U vecini slucajeva. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...