Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Lrd, FB fid koristi algoritam koji na osnovu tvojih interesovanja (šta si lajkovao ili naveo u abaout me) + tvoje interakcije sa tvojim prijateljima (pre ćeš videti postove nekoga koga inače lajkuješ i kome komentarišeš ili ko ti je u close friends) + "kvaliteta" postova tvojih prijatelja (koliko su lajkovani ili šerovani) pravi izbor onoga što će ti prikazati. Ovo se naravno menja s tvojim korišćenjem fejsa. Pogle ove eksperimente

 

http://www.wired.com/2014/08/i-liked-everything-i-saw-on-facebook-for-two-days-heres-what-it-did-to-me/

https://medium.com/@schmutzie/i-quit-liking-things-on-facebook-for-two-weeks-heres-how-it-changed-my-view-of-humanity-29b5102abace 

 

Ali, uvek možeš da zaboraviš na ovo, klikneš levo na news feed i da sortiraš po most recent.

 

https://www.facebook.com/help/community/question/?id=10152476808951132

 

Živ bio 300 godine.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

TW je odličan za ventilaciju, pre svega (i informacije, da).

 

Što se tiče ove pizdarije za izbor tvit godine, najjači u celoj priči je jedan od organizatora izbora, Amitz, koji je u najboljem SNS maniru reagovao na činjenicu da je pobednički tvit ukraden. "Pa šta, nećemo ništa da uradimo, a to što u prethodnih mesec dana niko nije otkrio da je tvit ukraden je samo dokaz da ovo orkestrirani napad na mene". Pizdun.

 

On jeste budala ali nesto ne kontam sta moze da joj radi u ovoj situaciji. Realno ili je zajebala uticajne tviterase i otisla u vidu lastinog repa ili je odradila to u saradnji sa ekipom. U svakom slucaju pojeo vuk magarca. Bice dogodine opet jos bolje i smesnije!

Link to comment

Nije toliko problem što ih je zajebala već to što on okreće na sebe, kao da je on žrtva, umesto da kaže prosto i jednostavno "zajebali smo i to je to, nema nazad".

Link to comment

Ne pratim dame od stila, ali nešto cirkuzantsko u svakom slučaju. Nema ova (ako sam dobro skapirao) veze sa establišmentom, potkradanjem budžeta i svesnom lobotomijom javnosti u korist vlasti, o čemu je pretežno ovaj topić.

Link to comment

Nije ovo za 365lepih dana. Kišjuhas reciklira i trapavi se sa pisanjem, ali mu je osnovna teza tačna, a siguran sam (ispravite me ako grešim) da nije ovo pisao zarad režima, bez obzira što je objavljen na...onome.

+1

 

pisano je za danas.

 

ovo je valjda ipak topik za #doživisreću #odagnajnevolju #svejelepo i slično

Link to comment

na stranu sto su mi kisjuhasovi tekstovi sustinski skoro uvijek  bezveze, sa ovakvima je problem i sto emuliraju stil i koncept billa brysona i daniela boorstina, a to je sve o svemu u kratkoj formi. e pa ova forma bi bila prekratka i pomenutima, a kamoli kisjuhasu.

 

ali da, sama teza jeste tacna, makar je i pomenuta isto onoliko puta koliko i suprotna pa i nije bog zna kako epohalna 

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...