Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

vrlo elokventno receno. ali bih rekla, da iz te neosetljivosti ne proizilazi da je u pitanju losa osoba, ili osoba kojoj svesno zagovara stanje kakvo je, jer eto on tu profitira. meni je veliki leap izmedju onoga da neko (tupavo ili ne) zagovara pozitivu, do toga da on svesno poziva na mirenje sa (licnom ili opstom) situacijom. takodje ovlas pracenjem teme bih rekla da mu se to ucitava bez nekih konkretnih dokaza*. 

 

* mislim, tu konkretno pricam o miloju i citiranom tvitu. mozda ima neke druge tvitove koji bas to dokazuju, ne znam.

Miloje Sekulić je konsultant za komunikaciju putem interneta. Neka si 100% u pravu, ali, ako ga jedna grupa korisnika interneta pogrešno razume, možda je opcija da preispita svoj internet nastup i bude malo jasniji. 

Link to comment

veća je šansa da će neko nešto uraditi u svom životu ako pljuje po užasnim tabloidima nego ako izveštava o šljapkanju po baricama, ceteris paribus. 

 

izvini, o kakvom sljapkanju po baricama pricas? spominjes vec drugi put to sljapkanje, sta god da je.

 

Miloje Sekulić je konsultant za komunikaciju putem interneta. Neka si 100% u pravu, ali, ako ga jedna grupa korisnika interneta pogrešno razume, možda je opcija da preispita svoj internet nastup i bude malo jasniji. 

 

mozda on to ne komunicira sa tobom, nego sa svojim prijateljima, sto kaze Betty, posto je u njegovim krugovima to pozeljno ponasanje, za ocekivati je da ce se ponasati adekvatno tome. iscitavanje da privatno lice tvitovanjem pokusava da deluje na drustvo je neki leap. meni se cini da je kao i obicno, jednostavnije tj logicnije objasnjenje verovatnije (to on komunicira sa prijateljima na nacin koji je uobicajen u njegovoj grupi).

Edited by rajka
Link to comment

zar to nije ono sto radi 99% ljudi, radi za sebe i familiji, a korist za drustvo je incidentna, a ne motivator njihovih delatnosti. 

 

 

Ne radi.. Da 99% krade pare od poreza onih koji actually nesto rade kroz kvazi konsulting kompanije magova advertajzinga i njima slicnih, onaj 1% ne bi mogao to da odrzava. Realnija brojka je da to radi nekih 10ak%.

Link to comment

Ne radi.. Da 99% krade pare od poreza onih koji actually nesto rade kroz kvazi konsulting kompanije magova advertajzinga i njima slicnih, onaj 1% ne bi mogao to da odrzava. Realnija brojka je da to radi nekih 10ak%.

 

to nije ono o cemu je nera pricala, ali dobro, na njegovom sajtu pise da su mu klijenti koka kola, vapijano i neki manji privatni entiteti, ti ocigledno znas vise od mene. ja samo ono sto sam procitala.

Link to comment

McCann je firma Sapera, Tadijevog ortaka, koja je koincidentno sa Tadijevim dolaskom na vlast profit uvecala u par meseci nekih 3-4 hiljade puta, neka me ispravi ko je bolje pratio, svakako cifre su bile potresne. Izmedju ostalog kes koji su budzetske firme kojima ni ne treba reklama odjednom nicim izazvano krenule da im daju za strucnjacke usluge.

Firma mozda incidentno radi nesto korisno, ali je narasla neincidentnim no konstantnim isisavanjem para iz budzeta u godinama koje su nam prethodile. Magla. Cisto logicki, imo, da 99% ljudi zivi od toga, trebalo bi im bar jos drugih 99% to make up a hundred da bi to moglo da funkcionise.

Link to comment

pa ako je firma sapera, nije njegova firma. on je u njoj pretpostavljam radio za platu (a sada ima svoju firmu). da li krade svako ko je radio kod sapera, ili miskovica ili bilo kog gazde koji se obogatio na racun gradjana?

Link to comment

miloje je palanačko-pilićarska verzija onoga što je barbara ehrenreich jako lepo opisala u smile or die u poglavljima koja se bave korporativnim verzijama prodavaca zmijskog ulja i magle na veliko i malo.

sajt 365 lepih dana se spontano pojavio otprilike kada je i počivša vlast (zajedno sa eksponentima iz sveta biznisa - tipa kostić) krenula da siluje optimizam pričama kako ljudi neće da im bude bolje i kako je zemlja u kurcu zato što je eto narod pesimističan, lenj i ne veruje dovoljno u lepo.

kako je ta tikva pukla, tako je pukao i ta sajt. rodnačelnici su, koliko sam uspela da pohvatam, bili aj da tako kažem magovi piramidalnih šema al za uspeh i razvoj karijere. pri čemu su svi visili na državnoj sisi i živeli od protežiranja. sekulić je ako se ne varam bio među rodonačelnicima.

Edited by Joshua
Link to comment

izvini, o kakvom sljapkanju po baricama pricas? spominjes vec drugi put to sljapkanje, sta god da je.

 

Šljapkanje po baricama je simbol širenja pozitive koji je propagiran kroz 365ld sajt, čiji je Sekulić bio kontributor. 

 

Radi se o ilustrativnom primeru navođenja ugodnih momenata iz privatnog života. Može da bude šetnja Adom, ugodno veče sa prijateljima, bilo šta. Sve ono što svako od nas ponekad proživljava, a mnogi srpski tviteraši dele sa pratiocima. 

 

mozda on to ne komunicira sa tobom, nego sa svojim prijateljima, sto kaze Betty, posto je u njegovim krugovima to pozeljno ponasanje, za ocekivati je da ce se ponasati adekvatno tome. iscitavanje da privatno lice tvitovanjem pokusava da deluje na drustvo je neki leap. meni se cini da je kao i obicno, jednostavnije tj logicnije objasnjenje verovatnije (to on komunicira sa prijateljima na nacin koji je uobicajen u njegovoj grupi).

 

 

Miloje Sekulić, internet konsultant, na tviteru uvek komunicira sa svojim pratiocima. To mu je posao i glavna aktivnost. Zaista predlažem da ga zapratiš, da ne kontempliramo dalje.

Edited by pacey defender
Link to comment

pa ako je firma sapera, nije njegova firma. on je u njoj pretpostavljam radio za platu (a sada ima svoju firmu). da li krade svako ko je radio kod sapera, ili miskovica ili bilo kog gazde koji se obogatio na racun gradjana?

 

 

Pa to valjda zavisi sta radis za gazdu lopova, ako gazda lopov drzi radnju gde prodaje hleb, i ti kod njega prodajes hleb, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov drzi sef za skladistenje novca koji je iznudio privrednicima, a ti mu radis knjige i ostale usluge za tok tog novca, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov krade pare od novca koji je trebalo da ide za lecenje ljudi i male dece koja po Srbiji mole za novac za operacije, a ti si taj novac preuzeo za obavljanje fiktivnih usluga koje su drzavne firme upucene da uplate gde treba. da li si odgovoran za nesto? Mislim samo si radio svoj posao (odakle nam je poznata ta recenica)?

Link to comment

Šljapkanje po baricama je simbol širenja pozitive koji je propagiran kroz 365ld sajt, čiji je Sekulić bio kontributor. 

 

 

ok, to je onda konkretna veza izmedju miloja i i tog sajta. zasto bih ga pratila, ne interesuje me sta ima da kaze. sto ga ti pratis?

Link to comment

ok, to je onda konkretna veza izmedju miloja i i tog sajta. zasto bih ga pratila, ne interesuje me sta ima da kaze. sto ga ti pratis?

pratim ga zbog toga što me interesuje šta ima da kaže.

 

uzgred, učinilo mi se da te zanima šta dotični ima da kaže, budući da si komentarisala njegove stavove iznete u javnom prostoru.

Link to comment

Pa to valjda zavisi sta radis za gazdu lopova, ako gazda lopov drzi radnju gde prodaje hleb, i ti kod njega prodajes hleb, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov drzi sef za skladistenje novca koji je iznudio privrednicima, a ti mu radis knjige i ostale usluge za tok tog novca, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov krade pare od novca koji je trebalo da ide za lecenje ljudi i male dece koja po Srbiji mole za novac za operacije, a ti si taj novac preuzeo za obavljanje fiktivnih usluga koje su drzavne firme upucene da uplate gde treba. da li si odgovoran za nesto? Mislim samo si radio svoj posao (odakle nam je poznata ta recenica)?

I koja je tvoja sad teza - da su svi koji rade za drzavu odgovni za nesto? I cistacica u Vladi je odgovorna za to sto drzavni vrh unistava ovu zemlju?!

Link to comment

pratim ga zbog toga što me interesuje šta ima da kaže.

 

uzgred, učinilo mi se da te zanima šta dotični ima da kaže, budući da si komentarisala njegove stavove iznete u javnom prostoru.

 

pa pogresio si, vise sam komentarisala brzinu i samouverenost sa kojom se donose sudovi o ljudima koji se ne poznaju (ispostavilo se, u vecini slucajeva) na osnovu interpolacije 1 tvita. 

Link to comment

Pa to valjda zavisi sta radis za gazdu lopova, ako gazda lopov drzi radnju gde prodaje hleb, i ti kod njega prodajes hleb, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov drzi sef za skladistenje novca koji je iznudio privrednicima, a ti mu radis knjige i ostale usluge za tok tog novca, da li si odgovoran za nesto? Ako gazda lopov krade pare od novca koji je trebalo da ide za lecenje ljudi i male dece koja po Srbiji mole za novac za operacije, a ti si taj novac preuzeo za obavljanje fiktivnih usluga koje su drzavne firme upucene da uplate gde treba. da li si odgovoran za nesto? Mislim samo si radio svoj posao (odakle nam je poznata ta recenica)?

pa to sam ja tebe pitala. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...