Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Jel probao neko syrah stojiljkovic,emporio vinarija sa Avale.Kupio sam ga danas i siguran sam da je nas syrah jer je tipican syrah za hladnije podneblje.Uglavnom crveno voce se oseca,vrlo pitko i nista nadrkano barikom,jedino malo kiseline odskacu ali malo vrlo malo.Pristojna duzina.Cena oko 800 kinti.Zanimaju me komentari ako je neko probao.

Link to comment

od nekih me ne bi cudilo da su vec izbacili i 2010 :lol: vaso, moj ti je savet da budes hrabar, otvoris buteljkicu, pa kud puko da puklo! ko jos cita etikete, vazno je da(l) moze da se pije, a mozda je i barikirano ^_^ nego, jel ide neko na ovo?

plakat.jpg

edit: uspojlerisala sliku

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Cabernet sauvignon 2006 selection do kraja sveta je definitivno ozbiljna prica bar za mene,vrlo ozbiljan cabernet (koliko nas domaci uopste moze da bude ozbiljan),vrlo dobar balans hrasta i voca i neverovatno svez i jak u isto vreme.Video sam neke komentare na netu od cak nekih stranaca koji komentarisu nasa vina da je ovaj cabernet vrlo ozbiljan "new world" cabernet ali ne previse ekstraktivan,tj. ima i tu bordeaux crtu.Pio sam ga i ranije ali mi nekako nije ostao u secanju,medjutim sad mi je pored villa vinum caberneta trenutno number one sto se tice domacih.Da i mi Srbi imamo pristojan cabernet a ne da moram uvek da se uvatim za nekog cileanca.Je**te kolko sam se is*enjao, izvinjavam se za napad logoreje.

Link to comment

tetrebe, sernjo!ne znam koji si ti teran pio, ali ovaj pilato jebe najsiru familiju s komsilukom! :Hail::wub::cry::ziga: e sad, prethodno se pio carigrad (2007), za koji znamo da je cist eliksir, pa je moguce da je posle njega sve divno, posebno kad je pao u najboljem i najlepsem mogucem drustvu ( :heart: ) .ipak, mislim da bih na ovaj teran mogla da se kladim uvek. videcemo sta ce da kaze repriza u nekim drugim okolnostima.spomenula bih da je pilato malvazija otisla u najbolje moguce ruke, sto mi je posebno zadovoljstvo*xnral2.jpgal je lep ovaj svet ^_^ *videti: ( :heart: )edit: slicica

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
  • 3 weeks later...

izgleda da imamo domaci hit u najaviposle solidnog villa vinum sauvignona, pojavio se jos bolji - da ne kazem dosta boljipodrum cilic jagodina - sauvignon blanc, blanc fume tacnije kako pise na etiketina flasi stoji www.enocentrik.rs ali to koliko vidim jos ne radio vinu i podrumu ne znam nista, pili smo ga na slepo uz osecaj da otkrivamo nesto novo - i stvarno mislim da davno nisam probao ovako solidno domace vino. da su ga spakovali neku nadrkanu novozelandsku flasu, bez pardona bi nas zavaralo da je nesto u rangu od min 15E. vrlo je sveze, cisto, resko i diskretno vocno (definitivno manje od novozelandskih) - nekako vise podseca na austrijske i nemacke sauvignone nego na one iz novog sveta koji su razuzdaniji na nosu ali ne tako laboratorijski cisti (bar ovo sto sam ja probao, najbolji mi bio babich). na prvu loptu mi se cini boljim od slovenackog kogl sauvignona i posebno je dobar kvalitet sto nije "tanak" sto se cesto opisuje kao sortna karakteristika srpskog sovinjona. cena nije naivna, 700 din bez pdv u nabavci za kafane, sto ce reci da nece biti ispod 1000 din u radnji. ali vredi, stvarno - ovo retko napisem za domace vino sa 4-cifrenom cenom, ali mislim da ovde ne gresim.nemam pojma gde ima da se kupi, docepali se preko drugara koji je otkrio na "zabaru" i zaplenio 1 bocu za nas.

Edited by gazza1
Link to comment

to je Misa Cilic a verovatno mu malo pomaze i tata Zoranvino je odlicno, mineralno, sveze, pitko, odlicne kiseline nije kao neki sovinjoni kod nas (znamo svi koji) koji nemaju svezine jedan od boljih sovinjona sto sam probao, ipak je sovinjon Misino omiljeno vino i sorta grozdja pa se zbog toga potrudio i napravio odlicno vinokonacno da malo zivne topik, nego jel ima jos neceg interesantnog u otadzbini?

Edited by kepa
Link to comment
...Despot je generalno, bio kršina od vina, sa ozbiljnim manama. sve do ove poslednje berbe. Spasić je naučio posao i sa razlogom je ponosan. Trenutno, jedno od najboljih crvenih iz Župe, samo gledajte na godinu berbe
Nesto sam video na astalu u Srpskoj kuci vina, cini mi se Despot, malo sam izmesao Spasica i Minice i ko od njih sta pravi. Poenta je da je vino 2008. da je sada pinot noir, a ranije je bio neka kupaza prokupca sa gameom ili tako nesto. Sta god da videh, pohvalise taj zupski pino.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...