Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

belo ili crno?ako je belo naruci šardone da ti marinković dostavi na noge, 250 din 0.7 u plasticiima i crno, vranac i mislim burgundac ali nisam probao. ovo belo gore je totalno OK.sad cu da ti potrazim telefon pa da narucis.

Link to comment

evo013 805 877 to je telefon njihove prodavnice pa trazi da ti daju telefon gazde da narucis da ti donesepored toga nisam siguran ali 99% da moze da ti spakuje i u one balone od 5l a tako je jos jeftinijedobra rinfuza je iz velike hoce sa kosova ali nemam kontakte nazalost

Link to comment
marinkovića sam i ja pio samo belo i za dernek je sasvim okej. nemoj samo mnogo deci da daš...
Sto, jel raste kurence od njega !? :o Da narucim odma cisternu i avansiram celu narednu berbu ! :thumbup:
Link to comment

isporuka vec stigla, sa prvim mrakom.malo kabernea 2l, a vise `viktorije` 8l, viktorija je crno mesano, gazdina markaopet da kazem, nisam strucnjak. meni je super, vuce na jak domacinski ukus. to sam i trazio. bojim se da razvezuje jezik. proba u petak uvece, proslava u nedelju uvece.

Edited by bivsipotpredsednik
Link to comment

portugizer nouveau est arrive!danas, sa božoleom, Mačkov podrum gurnuo i mladi portugizer na tržište. iako mi se ne dopada ideja da se lokalno mlado vino gura na treći četvrtak u novembru (a u skladu sa jahanjem na već postojećim tradicijama, jer sami ne možemo bolje da smislimo), skrušeno priznajem da je bolji od oba božolea uvezena ove godine u Srbiju (J.L.Quinson i Louis Max)očigledno radjena karbonska maceracija pošto su uboli onaj "žvaka bazoka" miris, vrlo pristojan napad, jedino ima i neku blagu divlju aromu, meni nepoznatu. ali meni je i portugizer kao takav nepoznat, tačnije sve što sam probao do sada bilo je djubre. tanini očekivano slabi, ništa ne štrči a u ustima posle voća ostaje neki fini nuty ukusza 500 dinusa po boci, za sisati do Nove godine, vrlo pristojno. nema etiketa na netu, šarena, sa mačkom

Link to comment

juče završen Serbian wine chalenge cup 2008. španska komisija: Antonio Fernandez Escudero - tehnički Direktor Enološke stanice Rueda, Fernardo Gurrucharri - Predsednik španske unije degustatora i Pablo Martin - Predsednik Udruženja sommeliera Kastilje i Leonea - proglasila najboljim sledeće:Najbolje belo vino od domaće autohtone sorte - Smederevka 2007, podrum Jankoo Najbolje belo vino od internacionalne sorte - Chardonnay 2007, podrm Kovačevićo Najbolje crveno vino od domaće autohtone sorte - Carsko vino, Velika Hoča, Kosovoo Najbolje crveno vino od internacionalne sorte - WoW Cabernet sauvignon 2006, Palićo Najbolje specijalno, desertno ili penušavo vino - Slatka Eva (kasna berba sorte Petra) 2007, Vindulo, Temerinpo službenoj dužosti ne smem da komentarišem.

Link to comment

ali sigurno smes da preneses rezultate/ocene svih vina koja su ucestvovala (s ozbirom na to da se ovakve stvari organizuju & odvijaju u prilicno sektaskom maniru), da vidim kako su mi prosli favoriti. unapred hvala ^_^ pozdravljam titulu koje je osvojio kovacevicev chardonnay :heart: a sto se ostalih tice-ili nisam probala, ili ne bih mogla pohvalno da se izjasnim o onome koje jesam, mada, kad je crveno u pitanju ... ajde dobro, strucnjaci su to tako (pr)ocenili, a ja cu i nadalje da ostavljam pare gde sama smatram da vredi. dakle, rezultate priznajem vrlo delimicno i zahtevam drugi krug :lol:

Link to comment

ako je to vino iz velike hoce na tragu onoga sto se moze u rinfuzi dobiti kroz specijalne kanale doduse (sifra sofer autobusa), nisam iznenadjen - to vino ima strahovit potencijal bez obzira na ocite tehnoloske hendikepe (pisao sam o mulju na dnu flase).

Link to comment
ali sigurno smes da preneses rezultate/ocene svih vina koja su ucestvovala (s ozbirom na to da se ovakve stvari organizuju & odvijaju u prilicno sektaskom maniru), da vidim kako su mi prosli favoriti. unapred hvala ^_^ pozdravljam titulu koje je osvojio kovacevicev chardonnay :heart: a sto se ostalih tice-ili nisam probala, ili ne bih mogla pohvalno da se izjasnim o onome koje jesam, mada, kad je crveno u pitanju ... ajde dobro, strucnjaci su to tako (pr)ocenili, a ja cu i nadalje da ostavljam pare gde sama smatram da vredi. dakle, rezultate priznajem vrlo delimicno i zahtevam drugi krug :lol:
izostavio sam varijantu - dobila je najvise bodova u konkurenciji rozea.a sad po secanju> vina koja su osvojila posebna priznanja, sto zanci da su bodovno bila vrlo blizu pobednickim>u kategoriji vina od autohtonih sorti, belog i crvenog, takve nagrade, odnosno vina, nije bilo.Vizija 2006, tj Aleksandroviceva frankovka (od ove nedelje u prodaji) dobila je specijalnu nagradu, zatim chardonnay WoW, a nesto su pokupili i Podrum do kraja sveta, kao i Radovanovic, ali se ne secam sta. za ostala vina bodovi nisu objavljeni. ono sto sam ja ocekivao bila je ta smederevka, koja je neverovatno vino i moja teorija da je to sorta sa strasnim potencijalom konacno je dobila potvrdu. to je po meni najbolja stvar koja se desila u vezi sa celim Kupom. bilo je prijavljeno oko 90 vina,.
ako je to vino iz velike hoce na tragu onoga sto se moze u rinfuzi dobiti kroz specijalne kanale doduse (sifra sofer autobusa), nisam iznenadjen - to vino ima strahovit potencijal bez obzira na ocite tehnoloske hendikepe (pisao sam o mulju na dnu flase).
to je, mislim, to vino koje se valja u rinfuzi. samo sad upakovano u bocu. Edited by banatjanin
Link to comment
izostavio sam varijantu - dobila je najvise bodova u konkurenciji rozea.
ah, apsolutni sampion mog (laickog :P ) sanitarnog cvora u kojem je zavrsilo posle prvog gutljaja koji se merio kolicinom dovoljnom za 1 naprstak, jer mi je jos mirisom izazvalo mucninu :puke: tebi, banatjanin, hvala za ostatak izvestaja :) btw. da li bi neko upucen mogao da mi objasni u cemu je fora s tim aleksandrovicem? necu da gresim dusu, ali ako je `samo` agresivna propaganda, s koliko nistica se pise ta investicija? bolje da je te $ sasuo u proizvodnju <_<
Link to comment
ah, apsolutni sampion mog (laickog :P ) sanitarnog cvora u kojem je zavrsilo posle prvog gutljaja koji se merio kolicinom dovoljnom za 1 naprstak, jer mi je jos mirisom izazvalo mucninu :puke: tebi, banatjanin, hvala za ostatak izvestaja :) btw. da li bi neko upucen mogao da mi objasni u cemu je fora s tim aleksandrovicem? necu da gresim dusu, ali ako je `samo` agresivna propaganda, s koliko nistica se pise ta investicija? bolje da je te $ sasuo u proizvodnju <_<
300.000 evra je Boza ulozio u marketing
Link to comment
300.000 evra je Boza ulozio u marketing
mda, klasicna srpska prica o zaobilaznom putu i prodavanju magle. a najtragicnije je to sto su takvi potezi u ovdasnjim uslovima prilicno trzisno odrzivi. da ne sirim(o) pricu na tu mracnu stranu <_< bolje da razamisljam o tome sta bi mi danas leglo, naidjoh neki dan na neke novitete, bar za mene, koji mi se dopadose, pa sam rastrzana izmedju njih i onih proverenih, na teskim sam mukama ^_^
Link to comment
mda, klasicna srpska prica o zaobilaznom putu i prodavanju magle. a najtragicnije je to sto su takvi potezi u ovdasnjim uslovima prilicno trzisno odrzivi. da ne sirim(o) pricu na tu mracnu stranu <_< bolje da razamisljam o tome sta bi mi danas leglo, naidjoh neki dan na neke novitete, bar za mene, koji mi se dopadose, pa sam rastrzana izmedju njih i onih proverenih, na teskim sam mukama ^_^
koji su to noviteti? jel ima neceg da valja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...