Jump to content
IGNORED

Horor knjizevnost


Аврам Гојић

Recommended Posts

Размишљам да прочитам Гејменовое Америчке Богове. Вреди ли то?
Meni se bas svidela ali je nekako ne vidim kao horor vise kao neki triler.
Link to comment
Размишљам да прочитам Гејменовое Америчке Богове. Вреди ли то?
I meni su se Bogovi svideli, pri tom nisam ni pokusavao da ih citam na srpskom pa ne znam kakav je prevod. Definitivno je za svaku preporuku. Ima i nastavak ali doooooosta slabiji.
Link to comment
heh, jedan si od retkih. meni bas fanovi preporucili american gods kao najmanje gejmenovsku. samo mislim da se mora na engleskom citati.
Hoću, hvala. :)Ma ne, bre. Nemoj da gubiš vreme. A nije ni horor. Mada, ima nekih kojima je tu bilo nešto zanimljivo, ali to je tako isprazno mlaćenje prazne slame da je to strašno. Osim toga, ima i taj neki™ britanski stil da je tri četvrtine knjige uvod, onda 50 strana ničega i onda rasplet u 10 strana.Ako ti je do pravog i vrhunskog i odličnog horora, baci se na Remzija Kembela i pati.
I meni su se Bogovi svideli, pri tom nisam ni pokusavao da ih citam na srpskom pa ne znam kakav je prevod. Definitivno je za svaku preporuku. Ima i nastavak ali doooooosta slabiji.
opasno dobra knjiga.fanovsko misljenje.
Сад сам у збуну, али склонији сам да прочитам. Мене је у Звезданој прашини удавио. Да му дам још једну шансу.
Link to comment

Pa nisu direktan nastavak ali je spin-off, pojavljuje se par likova ali ovih glavnih nema. I vise je okrenuto ka africkoj mitologiji. Nije lose stivo za citati odmah posle Bogova dok si jos pod utiskom.

Link to comment
Сад сам у збуну, али склонији сам да прочитам. Мене је у Звезданој прашини удавио. Да му дам још једну шансу.
Čitaj, ali nemoj da ti posle neko bude kriv. Meni je Stardust bio okej do onog besmislenog produžetka, a jedino što mi je baš super od Gejmena su Neverwhere i rani Sandman. A American gods čitaj, sam si kriv. Samo da ponovim: to nije horor.
Link to comment
Čitaj, ali nemoj da ti posle neko bude kriv. Meni je Stardust bio okej do onog besmislenog produžetka, a jedino što mi je baš super od Gejmena su Neverwhere i rani Sandman.A American gods čitaj, sam si kriv. Samo da ponovim: to nije horor.
Потпуно ми је јасно, него ни Стевица није баш увек хорор, па зато реших да се са дилемом огласим овде а не шта читате или препоруке. Ја Сендмена никако нисам готивио коликогод су ми га хвалили кум ињегова екипа са ФДУ-а.
Link to comment
upecato pre neki dan u barnes & noble... biche dae vrlo zanimljivo stivo;img1314u.jpg
to je verovatno najbolja knjiga koju sam procitala ove godine, a konkurencija je bila jaka.fenomenalno je pratiti i pisca kako stilski napreduje, ovo je gilijani zaista najbolja do sada. i prve dve su vise nego dobre, ali ova je ipak no1. i isto moze da se cita i kao zanr i kao knjizevnost. odlicna.vidim da ce i film da se radi, dosta sam se mislila ko bi mogao ejmi da glumi. nik je kjuzak, to sam odlucila.
Link to comment
vidim da ce i film da se radi
opa!jos nisam pocela da je citam, cekam odmor pa da je progutam u miru...... inace zavrsavam Available Dark, po tvojoj preporuci -- so far so sweet
Link to comment
Потпуно ми је јасно, него ни Стевица није баш увек хорор, па зато реших да се са дилемом огласим овде а не шта читате или препоруке.
King je vrhunski pisac, jedan od najvećih poslednjih decenija.Nova rečenica: Gejmen nije.Da ne bude da ih stavljam u istu rečenicu i u isti red. :)
Link to comment
King je vrhunski pisac, jedan od najvećih poslednjih decenija.Nova rečenica: Gejmen nije.Da ne bude da ih stavljam u istu rečenicu i u isti red. :)
+1Јасно. :thumbsup:
Link to comment

Pih.tumblr_lyrtkv3vRS1ro7tnro1_400.gifJa generalno govoreći volim obojicu, ali ovo Lrdovo arogantno fućkanje gore jednostavno ne stoji. Ne bih da ih poredim jer stvarno nema previše smisla, jedan je primarno horor pisac i Amerikanac, drugi je primarno lighthearted fantasy pisac i Brit, ali...Neporeciv fakat: Gaimanov magnum opus (Sandman) je svetlosnim godinama ispred Kingovog (Dark Tower). Toliko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...