Jump to content
IGNORED

Horor knjizevnost


Аврам Гојић

Recommended Posts

Davno sam citao i nisam o njemu razmisljao kao o Bogu ali ovako kroz maglu se secam da su Isusa spominjali negde u knjizi tako da nije on pa pretpostavljam da moze da bude Buda mozda?

Link to comment

наравно да без Локија не би било приче, јер је за кон потребно двоје. Међутим, он је тек спорадично поменут на почетку као цимер у затвору где је као случајно делио собу са Сенком, да би напола се појавио као главни баја. Сенка, громови и тај рад, велик и скоро помало глуп како га други виде...

Link to comment

Ne i ne :)U nordijskoj mitologiji, postoji Odinov omiljeni sin čija smrt (organizovana od strane Lokija, proboden granom drveta) najavljuje sumrak bogova. Odlazi u podzemni svet i tamo čeka Ragnarok.(Kod Gaimana su Odin i Loki hteli upravo taj mit da reenact, ali ih je zajebala Senkina pokojna žena.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Hvala za info, slabo poznajem nordisjku mitologiju pa mi taj mit nije poznat.U svakom slucaju ovo je pravi trenutak da se podseti/prvi put procitaju Americki Bogovi posto sledece godine bi konacno trebala da krene na HBO i serija od 6 sezona.

Link to comment

Мени је потпуно нејасно где да набију 6 сезона. Јединоо да епизода буде вожња у Чикаго, па вожња у Висконсин и тако редно.Вини, хвала за лекцију зарад таквих постова вреди да се сврће овде.

Link to comment
Jok. Prva sezona=cela knjigaPosle ce da krene sveze a cini mi se da sam citao da ce da napise i nastavak koji ce da se malo vise orjentise na nove Bogove.
:frust:После он и стевица да се пореде. :fantom:
Link to comment
U nordijskoj mitologiji, postoji Odinov omiljeni sin čija smrt (organizovana od strane Lokija, proboden granom drveta) najavljuje sumrak bogova. Odlazi u podzemni svet i tamo čeka Ragnarok.
samo zato sto imas protekciju necu da te vornujem zbog ovog.nego, da menjamo temu. posle godina nagovaranja, uzeh da citam dzefrija forda. iako mu nije mesto na samo ovom topiku, posto u bibliografiji ima svega i svacega, od fanatazija do kininog vird sf-a, cak i prsothvata krimica. okusavam se na devojci u staklu:9013163.jpgna stotinak strana pred kraj, jaka cetvorka. u pocetku mi je bilo malo sporo, likovi, iako zanimljivi, nekako suvoparno opisani, ali negde od pocetka drugog cina, stvari pocinju da se zahuktavaju. trio kon-artista hara bogataskim svetom u vreme velike depresije, pricaju sa duhovima, nijedan trik im nije stran, sve dok u pokusaju da izvacare novu zrtvu, ne nalete na zbun. horor je prikriven, ali povremeno zvekne kao samar, krimi elementi nimalo napadni, sve mnogo vise vuce na "uradi sam" metode, zato je jos prijemcivije.stil mu je predivan, niceg previse, jasna i cista recenica i pazljivo razlicit izbor reci za karakter/poreklo svakog lika. nadam se da ce kraj biti zadovoljavajuci, pa da se bacim na najhvaljeniji the portrait of mrs. charbuque.
Link to comment
  • 1 month later...

sjutra izlazi the twelve (barem za evropski plebs)7799432.jpgprvi put neke vajde i od mog brljavljenja i neorganizovanosti* - bar se neću patiti s klifhengerom na kraju pasaža. :happy:iako izbegavam čitanje rivjuova, naleteh slučajno na ovu novozelandsku japančicu/korejčicu (šta god da je) i smorih se ko derle na ovo:

The problem is that he hasn't employed this skill to enough effect in The Twelve. Many of his characters sound wooden, and poor Alicia has pretty much been turned into a caricature of her former self.http://www.stuff.co....-Twelve-and-win
lubo, jel da da je ova nebitan lik i da nema pojma šta priča? jel da?imam još 10ak dana nekog svog posla, a onda ima da odem do prodavnice, nakupujem vina za omanju armiju, zamandalim se u svoj mali brlog i ne vidim belog dana jedno 4 nedelje dok ne iščitam sve što sam naumila. letnji odmor mi se izjalovio, ovaj jesenji-prepadački vala neće. :mad:brljala s knjigom koja valjda najmanje od svih koje sam pročitala u poslednje 2 godine zaslužuje da se s njom brljavi. al dobro, moram naučiti da živim sa svojom stočnom prirodom. :dry:3 edita. mašala! Edited by Joshua
Link to comment

ma nema pojma, sto posto. (ko i ovi sto ne razumeju lost :P). isto nisam nista citala, niti slusala podkaste, necu da mi se nestrucnjaci mesaju u utisak.jel ti stigao? meni juce amazon pisao da ocekujem tek od 9. novembra.inace, konacno poslusah savete dugogodisnje, pa umesto da se odmah hvatam sa nepoznatim u kostac, proucavam nove i stare pisce kroz kratke price, te tako natamburah jedno osamstopetsto best new horrora i slicnih raznih antologija. objavicu uskoro top listu.takodje sam shvatila ko i sta zelim da budem kad porastem, ili otto penzler ili ellen datlow.

Link to comment

nije još. očekujem ga u ponedeljak ili utorak - juče su prijavili dispač.izgleda da je amazon i jevropu izdelio na eu i non-eu: nemam drugog objašnjenja za toliku razliku u objavljivanjual, stigao još prošle nedelje jedan od kroninovih "quiet novels" Mary & O'Neil - baš me zanima kako se snalazio u nehororovitom pisanju.budi oto pencler - isti je deda mraz :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

Preporucujem za sve ljubitelje horora, ali ne samo njima: "U miso supi" Rju Murakamija (nema veze sa ovim sada popularnim Murakamijem). Mislim da cu istrpeti i Vima Vendersa i pogledati film (u bioskopu) kad se pojavi.

Edited by Aion
Link to comment
  • 1 year later...
  • 6 months later...

zanimljiva, malo mejnstrimaska lista. za moj ukus previse ovog autora fajtkluba, ali svaka cast na ketchumu, sarah langan i picciriliju.

 

nisam citala ovog sto je prvi, deluje zanimljivo. max brooks je tu valjda za supermarket citaoce. 

Link to comment

Od cele liste, samo dva sam čitao :( Drood (odličan) i World War Z (neoprostivo glupav). Plus gledao filmske verzije John Dies At The End, Let The Right One In, i Horns. 

 

Oba Palahniuka se sećam da sam započeo, ali mislim da ih nisam završio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...