Jump to content
IGNORED

Horor knjizevnost


Аврам Гојић

Recommended Posts

Talisman je rutina, Crna kuća mi je garbidž, a Priča o duhovima gotivna. Ali, ove tri su na višem nivou.
a bas sam htela da se korigujem - talisman odlican, crna kuca i ne bas, price o duhovima se ne secam posebno, pa to valjda znaci da sam poluzadovoljna.
Link to comment
rekoh ti onomad, za tebe je remzi kempbel. i moj projekat za 2012 bice da te nateram da ga procitas, mmw, sto bi reko toni adams.
sta bi preporucila od remzija za pocetak? tnx :)btw, jedina knjiga koja je na mene imala dejstvo "ne smem da ugasim svetlo nedelju dana" je Pekicevo Besnilo. Ali ja nisam citala mnogo horora (mada apsolutno obozavam horor filmove - one prave, sa jezom i duhovima, ne one krvave, oni mi nisu strasni vec dosadni), mislim da sam probala Kinga kad mi je bilo 12-13god, ali mi nije usao pod kozu.
Link to comment

zamisli da jos i njih volim, previse bi to savrsenstva bilo u jednom bicu.preslusala pre neki dan library policeman. em sto baja koji cita ima spuki glas, em sam se tako uspavljivala, jutros odmah uzela da premecem knjige da vidim da nemam nesto pozajmljeno sto nisam vratila. horor pravi.

Link to comment

A jel ima išta od Tomasa Ligotija na srpskom, ili možda hrvatskom ?Od Kinga sam zadnje čitao Pod kupolom, i definitivno više nema magiju onog starog Kinga. Razvučeno, sa gomilom bledih, kliše likova, neuverljiv i loše smišljen kraj, patetično, bljah... ni blizu njegovih sjajnih dela iz osamdesetih i krajem sedamdesetih.Što se tiče Lavkrafta, preporučio bih Nekronomikon, prelepo izdanje sa preko 600 strana, najbolje Lavkraftove priče, njegova biografija i bibliografija, analiza njegovog stvaralaštva, tvrdi povez, u koloru. To je najskuplja knjiga koju sam kupio u zadnjih par godina ( 1755 din ) ali vredi svakog dinara. Lavkraft ima pomalo kitnjast stil, ne obraća previše pažnje na likove niti ima klasične podele dobro-zlo. Bavi se silama koje su van našeg poimanja i pred kojima je čovek samo sitna prašina. Najbolje priče su mi : Snovi u veštičjoj kući ( kombinacija horora i sf sa ,, geometrijama '' prostora ), Senka iznad Insmuta, Boja izvan ovog svemira, Pacovi u zidovima, Festival...

Link to comment

imas jednu kracu pricu koja je izasla u jednom od monolita a zatim i u casopisu treci trg (brojevi 15 i 16).o ligotiju je nedavno blogovao ognjanovic kontam da bi on sigurno znao da je izaslo jos nesto.

Edited by BraveMargot
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...