Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

u podgorici valjda neki saljici juniori prave taj melem, a vidjala sam i u beogradu, u liliju u bloku 70, s tim sto ne znam da li je originalan ili je jos jedna firma pocela da ga proizvodisto se tice korektora, l'oreal infallible je sasvim korektan a neskup, a dobri highliteri ili kako se vec zove ono za podocnjake sto kao malo oboji a malo reflektuje svjetlo su lancome touche-eclat (ili bijese touch liberte, jedno je taj korektorcic a drugo super tecni puder*) i revlon - nesto (potrosila ga, ne znam koja bijese oznaka)kad sam kod lancome, vazda mu fala sto odgovara mom egzoticnom na dalekoistocni nacin zuckastom tenu. dobar je lancome adaptive puder, za mjesovitu kozu, mada cijenim da bi sa pocetkom grijne sezone valjalo uzeti nesto hranljivije*koji se vise ne proizvodi

Edited by morgana
Link to comment
  • 1 month later...

Pochela prva vejavica ali sam se ja spremila za zimu:Prvo, umivanje, jutarnje ili vechernje, nema razlike. Cilj - sprati prljavshtinu a pri tom nepresusiti kozu. Cilj ostvaren novim Clarins gelom:P56319_hero.jpggel koji se masiranjem prevori u ulje a u dodiru sa vodom pretvori u mleko i sve lepo spereKonstatujem da je vazniji od antirid efekta efekat prihrane koze, narochito oko ochiju. U to ime ziveo Shiseido i krema Benefiance:P60623_hero.jpgZima i mraz mi ne mogu nishta, ovo greje, hrani, divno mirishe....P38555_hero.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja bi samo iz jutarnjeg regimen-a izbacila gel za umivanje,mislim da je suvišan jel koža se tokom noći nije u toj meri isprljala da zahteva gel za umivanje,koji koliko god bio blag ima u sebi sapun.Po meni,sasvim dovoljno umivanje,tonik sa recimo malim % AHA i BHA pa krema i ostalo... :)

Link to comment
ja bi samo iz jutarnjeg regimen-a izbacila gel za umivanje,mislim da je suvišan jel koža se tokom noći nije u toj meri isprljala da zahteva gel za umivanje,koji koliko god bio blag ima u sebi sapun.Po meni,sasvim dovoljno umivanje,tonik sa recimo malim % AHA i BHA pa krema i ostalo... :)
da znash da si u pravu. po savetu vec para dana ujutru tonik (neka zaliha Vichy-ja roze boje, vrlo blag) i odma' drukshe hocu reci bolje!hvala :heart:
Link to comment
da znash da si u pravu. po savetu vec para dana ujutru tonik (neka zaliha Vichy-ja roze boje, vrlo blag) i odma' drukshe hocu reci bolje!hvala :heart:
i meni taj savet udeli pre par godina prijateljica dermatolog jer sam sa preteranom upotrebom koje raznih gelova isušila lice tako da mi je lice postalo jako osetljivo.I gelove za čišćenje lica,šminke, sam zamenila bademovim uljem i mogu reći koža mi se uopšte ne žali a i trepe razdragano trepću,dapche :rolleyes: :D
ozivio plemeniti topik wub.gifjel koristite putere za tijelo? ako da, koje?
Jeste,malo smo se ulenjile,a što se tiče putera za telo već neko vreme razmišljam o istom jer mi je koža suva a oni bi trebali da budu spas za taj problem,ovde kod mene najbolje ocene dobili proizodi DM-a Balea Čokoladni puter za telo i Balea sa esktraktom masline.evo ocena za preko 100 putera za teloJa bi probala Shea Body butter-Body shop ima dobar sastav a ne ostavlja mastan film preko kože.Da setih se, koristi neko ulje za tuširanje?Preporuke dobrodošle Edited by lena21
Link to comment
ozivio plemeniti topik :wub:jel koristite putere za tijelo? ako da, koje?
pola kilograma (skoro) i traje celu zimu:P30816_hero.jpgali ne redovno. na primer jednom mesechno. inache redovno sephora-ine lotione:P45807_hero.jpglakse se razmazuju a rade odlichno.Body Shop ima odlichnu "hranu" za kozu tela, mirishu na kolache sa bademom :) lenja sam, prodavnica je u susednom selu pa preferiram sephore-u iz coshka Edited by msmodesty
Link to comment

ja sam prvi put u zivotu pre desetak dana kupila kremu za lice, neku clarins hidrantnu obicnu. zaplasili me ljudi da sam dobrano okasnila i da ce koza brze da mi ostari zato sto nisam pocela da je hidriram na vreme.

Link to comment
P190506_hero.jpgja nemam osecaja ni da mi je suvlja ni masnija kozacudo. obozavam svu sminku (iako ne umem da se sminkam), mleka i kreme za telo, parfeme i toaletne vode, preparate za kosu, ali krema za lice mi nikad nije padala na pamet.i samo da dodam: ni jedan karmin nije tako roze kao estee lauder pure color 351 innosence Edited by MayDay
Link to comment

onda nista, tj sve je individualno. nemasne kreme u zimskim vremenskim uslovima i u pregrijanim prostorijama u kojima je vazduh suv obicno isuse kozui jos jedno pitanje. jel koristite ampule za lice? u principu sam minimalista, al mozda probam.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...