Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Posted (edited)

to su aha kiseline. rade blagi piling, koza stvarno bude finija. citam da je koncentracija 15%

 

ja trenutno koristim the ordinary glikolnu od 7%. ranije sam uzimala pixy, to je 5% ili uriage hyseac od 18% za t zonu s tim da sam jednom nedeljno stavljala rastvor od 20-30%

 

odlicne su kiseline s tim da se  uz njih koza obavezno mora stititi od sunca.

ne bih visoke procente uvodila ljeti.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Zadnji put kad sam kupovala ratinol ubacili su mi par testera nekog seruma 9,8% glycolic acid

to je izgleda to o cemu pricate

Nisam probala jos, ostavicu za kad se vratim sa odmora, zbog sunca sto kaze Morgana.

Tom prilokom su mi ubacili neke silne serume, nista nisam ni istrazila ni koristila.

 

  • Wub 1
Link to comment

javi kad isprobas serumcice :)

volim uzorke, ide mi na nerve da naslijepo dajem pare za kozmetiku

Link to comment

Ja za ruke I stopala najvise koristim “zajeb kreme” , njih od sve kozmetike imam najvise :D

Testeri su strava, jos kad ih bude vise da lepo vidis reakciju, meni dosta stvari prija na prvo mazanje, a posle se pokaze da ipak ne

  • +1 1
Link to comment

Super da cujem da iko vise dobija testere, u Bg-u su se svi stisli i nista ne daju dok ne trazis

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Sandradjer said:

Evo preporuka od dve osobe (moje drugarice i mene). Plasila sam se da to koristim, ona koristila, ja primetila da blista, onda mi dala. To se koristi 4 nedelje pri smeni godisnjih doba.

Koza je blistava i glatka, znam da zvucim kao reklama, ali je tako. 

 

 

 

IMG_20240526_075744.jpg

Preporuka i od mene, koristila ga pre nekih godinu dana. I moja koža je osetljiva, ali nikakvu iritaciju nisam imala.

Slažem se sa morganom, ovakve stvari ne bih uvodila tokom leta.

  • +1 3
Link to comment

ovaj prvi je bha, protiv mitesera i sl, vrh ako valja. do sada mi je jedino paula's choice sasvim radio posao sto se salicilne kiseline tice. srecom i putno pakovanje traje bas dugo, nesuvislo je za tako jednostavan proizvod davati velike pare ali vecina proizvodjaca natrpa losion alkoholom.

probacu baleu sto prije, hvala @Lena za preporuku.

  • +1 1
Link to comment

Nadam se da će da odgovara. Po recenzijama vidim da ima i onih koji nisu oduševljeni, ali sve je individualno. Bar nisu neke velike pare i ako se zezne čovek.

Ja posle ovoga ne koristim SPF ispod 30, a uglavnom je 50.

Link to comment
52 minutes ago, morgana said:

ovaj prvi je bha, protiv mitesera i sl, vrh ako valja. do sada mi je jedino paula's choice sasvim radio posao sto se salicilne kiseline tice. srecom i putno pakovanje traje bas dugo, nesuvislo je za tako jednostavan proizvod davati velike pare ali vecina proizvodjaca natrpa losion alkoholom.

probacu baleu sto prije, hvala @Lena za preporuku.

 

Gde nadjes Paula's choice?

Prosli put si me preporuchila Armani iz Jasmin parfimerija, dva dana sam isla na razl points u kupovinu u gradu, u Delta citiju rekli nemamo, u BEO centru da ni oni nemaju i da ima samo  u knezu.

Knez sam cesce vidjala dok nisam zivela u BGu, true story :(

  • Tužno 1
Link to comment
Posted (edited)
4 minutes ago, Mel said:

 

Gde nadjes Paula's choice?

Prosli put si me preporuchila Armani iz Jasmin parfimerija, dva dana sam isla na razl points u kupovinu u gradu, u Delta citiju rekli nemamo, u BEO centru da ni oni nemaju i da ima samo  u knezu.

Knez sam cesce vidjala dok nisam zivela u BGu, true story :(

 

armani sam uzela u jasminu na knezu, a mislim da ga ima i u uscu.

paula's choice isto na knezu, u fabu spotu. mislim da moze da se naruci i sa instagram stranice fabu spota. vidjeces pdf katalog sa proizvodima i cijenama kao link u profilu, sabanima je skupo da naprave sajt (dok ga hrvatski fabu ima najnormalnije)

 

edit, @Mel evo ga armani ali kupovina bez probe nema smisla

https://www.jasmin.rs/giorgio-armani-beauty-luminous-silk-foundation.html

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

armani sam uzela u jasminu na knezu, a mislim da ga ima i u uscu.

paula's choice isto na knezu, u fabu spotu. mislim da moze da se naruci i sa instagram stranice fabu spota. vidjeces pdf katalog sa proizvodima i cijenama kao link u profilu, sabanima je skupo da naprave sajt (dok ga hrvatski fabu ima najnormalnije)

 

 

Nisam znala da si uzela Armani. Kako ti se chini? Vredi li komparativno?

 

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Nisam znala da si uzela Armani. Kako ti se chini? Vredi li komparativno?

 

 

e, ja sam uzela korektor, ne puder :)

ali tu imaju i puder, probavala sam ga, fin je i prozracan, ne pokriva stopostotno ali lijepo osvjezi lice i ujednaci boju.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, morgana said:

 

e, ja sam uzela korektor, ne puder :)

ali tu imaju i puder, probavala sam ga, fin je i prozracan, ne pokriva stopostotno ali lijepo osvjezi lice i ujednaci boju.

 

 

Prvom prilikom kad sam u knezu ili uscu idem po puder, zacrtala sam ga.

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...