Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo kako se rad transformise nakon postizanja finansijske nezavisnosti: "A master in the art of living draws no sharp distinction between his work and his play; his labor and his leisure; his mind and his body; his education and his recreation. He hardly knows which is which. He simply pursues his vision of excellence through whatever he is doing, and leaves others to determine whether he is working or playing. To himself, he always appears to be doing both."---ChateaubriandTo je sto bi rekao Marks `neotudjeni rad`.

Link to comment
nekad je obavezna lektira bila "Gospođica"...da ti to nisi preskočio?
Ne razumes koncept, zbog toga se sa tobom ne moze diskutovati na ovu temu. Sustina uopste nije u tome da imas novac i da stedis, to su sredstva ka cilju, a taj cilj je da budes potpuni gospodar vremena koje ti je ostalo na ovom svetu.Kada bi ziveli u drugacijem drustvenom uredjenju ne bi ni bilo potrebe da imas novac uopste. Medjutim posto je takav sistem kakav je potreban ti je izvor prihoda kako bi mogao da budes slobodan. Na veliku zalost.Da je poenta samo imati novac i imati ga sto vise zasto bismo planirali da prestanemo da budemo u placenom zaposlenju? Ja ne mogu docekati dan kada necu imati potrebe da radim za novac, i kada jedini kriterijum za to kako cu provoditi svoje vreme bude moja licna odluka. Kamo srece da zivimo u uredjenju u kojem je svojina irelevantna stvar. Edited by noskich
Link to comment

Razumem ja odlično koncept. Ti ne razumeš da nikad više nećeš imati godine koje imaš sad i da ćeš gorko plakati, a sve "finansijski nezavisan", za protraćenim vremenom kad si živeo kao Gospođica. Pročitaj ti knjigu za svaki slučaj još jednom, i njoj je cilj bio da bude kao ti, "finansijski nezavisna".I bila je.

Link to comment
Razumem ja odlično koncept. Ti ne razumeš da nikad više nećeš imati godine koje imaš sad i da ćeš gorko plakati, a sve "finansijski nezavisan", za protraćenim vremenom kad si živeo kao Gospođica. Pročitaj ti knjigu za svaki slučaj još jednom, i njoj je cilj bio da bude kao ti, "finansijski nezavisna".I bila je.
Kako ti zivis i kako ti ne protracujes svoje vreme? Hajde bas da cujemo sta ti savetujes ljudima.
Link to comment

ja sam jednom nesto slicno rekao Noskichu i iz njegovog odgovora sam shvatio da ne vodi zivot "Gospodjice", vec da ima svoj trip koji fura i misionari po forumu. jedna od postavki tog tripa je da se lihvarima ne daje vise nego sto je najnuznije, i to mi se jako dopada.nazalost, kod Brace se sve podrazumeva samo po sebi, nema mogucnosti za diskusiju i drugacija gledista.

Link to comment
ja sam jednom nesto slicno rekao Noskichu i iz njegovog odgovora sam shvatio da ne vodi zivot "Gospodjice", vec da ima svoj trip koji fura i misionari po forumu. jedna od postavki tog tripa je da se lihvarima ne daje vise nego sto je najnuznije, i to mi se jako dopada.nazalost, kod Brace se sve podrazumeva samo po sebi, nema mogucnosti za diskusiju i drugacija gledista.
+1
Link to comment

Ima par stvari u celoj priči koje mi odavno idu na ganglije, pa zato idem malo oštro...Prva je pre svega što je stav krajnje sebičan : ja ću da se obezbedim i onda uživam, a sve ostale članove zajednice ko jebe (ili misli da živi u društvu gde nema kanalizacije, tekuće vode, struje, odnošenja smeća itd. - a valjda neko treba i te poslove da radi).Druga je upravo to misionarenje, a mislim da se sam isključio iz ozbiljne diskusije kad je postavio članak "kako besplatno putovati" ilustrovan slikama ljudi koji jedu iz kontejnera i spavaju na trotoaru.Ne kažem ni ja da se treba uvaljivati u kredite i kupovati svaku komercijalnu izmišljotinu koja se pojavi, ali njegov mišji život koji je ovde opisao mi se čini kao prevelika cena za tu njegovu iluziju o "nezavisnosti"...P.S. Znao sam jednog takvog koji je svaku paru stavljao u štek, štedeći na svemu. Strefila ga srčka na radnom mestu, ni dana ni centa nije profitirao...

Edited by braca
Link to comment
ja ću da se obezbedim i onda uživam, a sve ostale članove zajednice ko jebe (ili misli da živi u društvu gde nema kanalizacije, tekuće vode, struje, odnošenja smeća itd. - a valjda neko treba i te poslove da radi).
Pa i dalje će plaćati porez, ne?
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...