Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Stracara je novogradnja u kojoj ima sve sto mu treba.Vukojebina je gradic na 300 kilometara od Melburna.
e, vidi ovako.jedno pile je tesko u proseku 1 kilogram. uzmimo da je gustina pileta priblizno jednaka gustini coveka, da sad ne ulazimo u finese kao sto su suplje kosti.EU propisi nalazu da jedno pile mora imati 550 kvadratnih santimetara prostora.prosecan covek tezak je 70 kilograma. 550 puta 70 jednako je 38500. koren iz ovog je 196, zaokruzi na 200, dakle dolazimo do toga da je minimalna velicina sobe 4 kvadratna metra (2 x 2).. posto je ukupna povrsina zivotnog prostora ovog coveka 10 kvadrata, to je, eto, po jedan dodatan metar i nesto jace, da ima gde da stavi kofere, kompjuter i druge stvari koje piletu nisu potrebne. dolazimo do toga da je raspolozivi prostor za kretanje u ovoj kuci jednak prostoru koji je na raspolaganju piletu odredjenom za klanje. i to pile ima sve sto mu treba da ne skapa, ali me nemoj ubedjivati da je to lep zivot.stracara.u vukojebini. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
EU propisi nalazu da jedno pile mora imati 550 kvadratnih santimetara prostora.ali me nemoj ubedjivati da je to lep zivot.
Varas se, ne ubedjujem ja tebe, vec pisem o temi o kojoj se malo zna kako bi siri auditorijum mogao da cuje o tome.Sta kazu EU, Branson i Gejts mene apsolutno ne interesuje. Niti ce mi EU propisivati kako da zivim niti se ugledam na bilo kakav nacin na ta dva gospodina.Meni je soba od 8-9 kvadrata koju delim sa partnerkom sasvim dovoljna. Nadje se mesta i za kofere, laptopove i ostalo sto treba.Gde celjad nisu besna kuca nije tesna.
Link to comment

Ja i dalje tvrdim da je ovaj konkretno covek upao u los trip, i da je mogao da doda neki kvadrat vise, sto bi mu drasticno popravilo kvalitet zivota, a da malo priceka sa namestajem i slikama (za koje ne sumnjam da su jako jeftini, ali bolje da par godina saceka sa komodom a doda neki metar prostora).Na stranu novinarsko idealizovanje asketizma i odricanja.

Link to comment
Ja i dalje tvrdim da je ovaj konkretno covek upao u los trip, i da je mogao da doda neki kvadrat vise, sto bi mu drasticno popravilo kvalitet zivota, a da malo priceka sa namestajem i slikama (za koje ne sumnjam da su jako jeftini, ali bolje da par godina saceka sa komodom a doda neki metar prostora).Na stranu novinarsko idealizovanje asketizma i odricanja.
Znas ti sta bi njemu drasticno popravilo kvalitet zivota bolje nego on vidim. Mislim da bi trebao da ti se izvini sto je sebi uskratio bolji kvalitet zivota.Za mene su asketizam i odricanje kada nemas dovoljno hrane da bi ziveo bez negativnih posledica izgladnjivanja po zdravlje. Kada nemas odecu i obucu da pokrijes svoje telo. I kada nemas gde da legnes gde si zasticen od nevremena.Sve vise od toga nije asketizam i odricanje.
Link to comment
EU propisi nalazu da jedno pile mora imati 550 kvadratnih santimetara prostora.
Sta kazu EU, Branson i Gejts mene apsolutno ne interesuje. Niti ce mi EU propisivati kako da zivim.
:fantom:
Link to comment
Znas ti sta bi njemu drasticno popravilo kvalitet zivota bolje nego on vidim. Mislim da bi trebao da ti se izvini sto je sebi uskratio bolji kvalitet zivota.Za mene su asketizam i odricanje kada nemas dovoljno hrane da bi ziveo bez negativnih posledica izgladnjivanja po zdravlje. Kada nemas odecu i obucu da pokrijes svoje telo. I kada nemas gde da legnes gde si zasticen od nevremena.Sve vise od toga nije asketizam i odricanje.
Jel ova tema tvoj lični blog...? :)
Link to comment

Čovek verovatno nije mogao da priušti više od ovoga bez podizanja kredita, a ukapirao je da mu je suviše stresno da se upušta u takve rabote i sazidao je ono što je jedino mogao. Da je imao više keša u rukama, siguran sam da bi napravio prostraniju gajbu.

Link to comment
Znas ti sta bi njemu drasticno popravilo kvalitet zivota bolje nego on vidim. Mislim da bi trebao da ti se izvini sto je sebi uskratio bolji kvalitet zivota.Za mene su asketizam i odricanje kada nemas dovoljno hrane da bi ziveo bez negativnih posledica izgladnjivanja po zdravlje. Kada nemas odecu i obucu da pokrijes svoje telo. I kada nemas gde da legnes gde si zasticen od nevremena.Sve vise od toga nije asketizam i odricanje.
Pa da mu je to ideal za kvalitet zivota, ne bi cekao da napuni 60 i ostane bez novca pa da pristupi pravljenju kutije za sibice, vec bi svoj san o tome kako zivot treba da izgleda ispuni pre 40te dok je imao posao. Logicno.A i u pecinu moze da se legne i zastiti od nevremena, tako smo radili do nedavno.
Link to comment
EU propisi nalazu da jedno pile mora imati 550 kvadratnih santimetara prostora.
:lol:Dobro ti je ovo, ali ti ne valja poređenje. Pile je u kavezu, a ovaj čovek nije zatvoren u svojoj maloj simpatičnoj kućici, može da šeta kad god hoće i gde god hoće.
Link to comment

covek moze da

:lol:Dobro ti je ovo, ali ti ne valja poređenje. Pile je u kavezu, a ovaj čovek nije zatvoren u svojoj maloj simpatičnoj kućici, može da šeta kad god hoće i gde god hoće.
Covek moze da seta kad hoce i gde god hoce dok je mlad i zdrav, posle mu se izbor znacajno suzava.
Link to comment
Covek moze da seta kad hoce i gde god hoce dok je mlad i zdrav, posle mu se izbor znacajno suzava.
Kao i potreba za prostorom.Meni lično u kući ne treba više od kreveta i stola za komp (ne računam sanitarni deo, kupatilo, kuhinja). Ne volim veliki prostor i prirodno svetlo.Neko pak, ne može da zamisli prostoriju bez puno dnevnog svetla i prostora za izvođenje okretnih igara.
Link to comment
covek moze daCovek moze da seta kad hoce i gde god hoce dok je mlad i zdrav, posle mu se izbor znacajno suzava.
Bas zbog toga dok je mlad i zdrav ne bi trebao da provodi 8+ sati za stolom, 1-2 sata u prevozu i ostalo u krevetu (8) i ispred TV-a.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...