Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Skoro niko ne otplacuje 30 godina (mozda ako gledas ekstremne cene u centru Sidneja ili Melburna, ali ko ih tera da tamo kupuju).A svakako da ako umres, onda nista vise nemas od zivota (otplacivao ili ne).
Pa ako neces da `zivis u nedodjiji` ili ne mozes da nadjes posao drugde onda ces da radis da bi otplacivao, ces da otplacujes da bi ziveo i ces ziveti da otplacujes.Umrecemo svi, samo je pitanje sta cemo uraditi sa vremenom koje imamo. A prosecna osoba koja radi full time danas, provodi u transportu dva sata, gleda TV tri sata dnevno... meni deluje da procerdava to vreme. A `sistem` je bas ohrabruje i trenira da to radi.
Link to comment

TV ne mora da se gleda (ja ga ni ne nemam), a vreme u prevozu moze da se provede u citanju knjiga (ili slusanju audio knjiga, ako vozis). A ko radi full time, treba da je srecan zbog toga, jer je sve vise neobaveznih sati (sto uzrokuje temeljnu ekonomsku nesigurnost).

Link to comment
Sta su imali od normalnog zivota u lepoj prostranoj fino opremljenoj kuci, sa zenom, verovatno i decom, regularnim poslom i pretpostavljam ponekim prijateljem sa kojim se vide uvece? Stvarno horor od zivota.
Sve boldovano je po meni apsolutno stvar subjektivne procene i preferenci. Ono sto jeste horor je neboldovano - regularni posao.
Link to comment
TV ne mora da se gleda (ja ga ni ne nemam), a vreme u prevozu moze da se provede u citanju knjiga (ili slusanju audio knjiga, ako vozis). A ko radi full time, treba da je srecan zbog toga, jer je sve vise neobaveznih sati (sto uzrokuje temeljnu ekonomsku nesigurnost).
Naravno da ne mora da se gleda. Upravo je to i poenta. Nista se ne mora.
Link to comment
Pa nemoj raditi, ko te tera :)
E pa da, svi putevi vode u Rim. I sve sto pisem vodi ka tome. I to jeste moguce. :) I ne, ne moras da dobijes na lutriji.
Link to comment
Pazi imam dobre prijatelje koji prozivljavaju Noskichev san, jer su se sami odlucili na to. Respect.Nesto drugo meni smeta, a to je fotosopovanje siromastva. Cini mi se da postoji tendencija u zapadnim medijima da se traze lepe strane bede, da se traga za nekakvim sarmom u svodjenju zivotnih potreba na egzistencijalni minimum.
slazem se za ovo photoshopovanje siromastva. postoji medjutim jedan drugi zivotni stil koji samo na prvi pogled lici na ovo. npr da meni neko da $220k ja bih 20k potrosila na stanovanje a 200k na let u svemir. imamo jednog druga nasih godina na NZ koji je godinama ziveo u prikolici a sav novac trosio na jedrenja i putovanja (na kraju kupio svoj katamaran, kucu i neki kul (za njega) auto). ni nasi planovi nisu daleko od kupovanja zemlje i izgradnje (eksperimentalne :D) kuce na njoj.
Link to comment
Hm.. death & taxes se (tradicionalno) ne mogu izbeci.
Taxes samo ako si siroma koji nije zavukao pare ispod neke sheme poput duplo-irskog-holandskog sendvica.
Link to comment

@esteleh pa drugo je to, ovaj covek ima 61 godinu i zivi sam u stracari u vukojebini zato sto je ostao bez posla a drugi verovatno ne moze da nadje.moze on da prica da mu je lepo koliko hoce, to nisu zivotni uslovi dostojni coveka.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Taxes samo ako si siroma koji nije zavukao pare ispod neke sheme poput duplo-irskog-holandskog sendvica.
Cak i taj placa GST, cim nesto kupi. ;)----------Voleo bih da vidim estel da ode u svemir. (Mislim, i da se vrati, ofkors).
Link to comment
@esteleh pa drugo je to, ovaj covek ima 61 godinu i zivi sam u stracari u vukojebini zato sto je ostao bez posla a drugi verovatno ne moze da nadje.moze on da prica da mu je lepo koliko hoce, to nisu zivotni uslovi dostojni coveka.
Stracara je novogradnja u kojoj ima sve sto mu treba.Vukojebina je gradic na 300 kilometara od Melburna.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...