Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

covek koji zivi u kuci od 10 kvadrata nije slobodan nego je ljuti siromah.kad budem video da Brenson i Gejts zive u kucama od 10 kvadrata, mozda i kazem da je to super.
Meni ono ekstra.
Link to comment
...
Dobro, noskich je malo ekstreman. Inace postoji sto nacina kako moze da se zivi pametnije sa manje para, i to ne ukljucuje zivljenje u kucici za pse i hranu koju izbace uvece iz supermarketa. :D
Link to comment
Dobro, noskich je malo ekstreman. Inace postoji sto nacina kako moze da se zivi pametnije sa manje para, i to ne ukljucuje zivljenje u kucici za pse i hranu koju izbace uvece iz supermarketa. :D
Pazi imam dobre prijatelje koji prozivljavaju Noskichev san, jer su se sami odlucili na to. Respect.Nesto drugo meni smeta, a to je fotosopovanje siromastva. Cini mi se da postoji tendencija u zapadnim medijima da se traze lepe strane bede, da se traga za nekakvim sarmom u svodjenju zivotnih potreba na egzistencijalni minimum.
Link to comment

mene mnogo zanima ta temajerbo mi se zgadilo ovo potrošačko društvo gde se kupuje više ono što ti ne treba nego ono što ti treba, realnoja imam neke ideje o životu na planinie sad, sve bi to bilo lepo da godine ne idu neumitno, pa i nije neka sreća ako imaš recimo 60+ da živiš u nedođiji i treba ti 3 dana jahanja do prvog lekara

Link to comment

Ja cu da budem malo skepticna da, kad je vec gradio, nije imao para da doda jos 10ak kvadrata na onaj jedan krak. U principu znam da je ponajmanji trosak kad su moji gradili bilo da se doda par blokova (ili sta je ovaj vec koristio) i ozida jos jedna soba. Mnogo je vise para bilo da se to kasnije sredi, izoluje, opremi, pa su te neke prostorije sa strane stajale godinama u originalnom stanju (a par su i ostale tako), ali bar imas mogucnost da sa godinama ponesto privedes nameni. Tako da ja mislim da je on stvarno namerno ostao na 10 kvadrata a ne 20 koji su vec drugi padez (zivela u sobi od 9 kvadrata sa krevetom na zidu, i sad u sobi od 20, i za jednu osobu 9 je apsolutno premalo a sa 20 ima mesta i za kolekciju cipela i jos ostane praznog prostora).@dudaProvela je moja baba ceo zivot u planini, i od pre par godina je u gradu. U godinama sa planine moraju da silaze i oni sto su vek tamo proveli, a ne neko da iz grada tamo ide.

Edited by Evi_
Link to comment
Dobro, noskich je malo ekstreman. Inace postoji sto nacina kako moze da se zivi pametnije sa manje para, i to ne ukljucuje zivljenje u kucici za pse i hranu koju izbace uvece iz supermarketa. :D
Po meni su bas ti koji otplacuju kuce od +100 kvadrata 30 godina ekstremni. Treba im 50 kvadrata po osobi, a u tim kvadratima u budnom stanju provode nekoliko sati dnevno. Napune prvo te kvadrate glupostima koje posle rasprodaju za dzabaka, bace ili skupljaju memlu u podrumima i tavanima.8-10 sati na poslu, sat-dva u prevozu, sat-dva u pripremanju za posao. Ostalo spavanje i buljenje u TV. Vrlo bogat zivot nema sta. Edited by noskich
Link to comment
Treba im 50 kvadrata po osobi, a u tim kvadratima u budnom stanju provode nekoliko sati dnevno. Napune prvo te kvadrate glupostima koje posle rasprodaju ili skupljaju memlu u podrumima i tavanima.
:frust:
Link to comment
Po meni su bas ti koji otplacuju kuce od +100 kvadrata 30 godina ekstremni.
I ti preterujes. Pricali smo o tome stoput. U Australiji konkretno fali 1 kvalitetan high density urbani razvoj sa pristupacnim stanovima (ne kucama) koji se ne bi otplacivali vise decenija. Sem toga, imas dosta pogresne ideje o otplacivanju hipoteke, o cemu je vise puta bilo reci sa tobom, i ne vidim da si ista prihvatio od onog sto su drugi (ne samo ja) rekli.
Link to comment
otplacivali vise decenija. Sem toga, imas dosta pogresne ideje o otplacivanju hipoteke, o cemu je vise puta bilo reci sa tobom, i ne vidim da si ista prihvatio od onog sto su drugi (ne samo ja) rekli.
Link to comment
Pa uplacuju sebi novce, covece. Sebi!
Pa kako se uzme. Ako uplacuju 30 godina i onda riknu da li je sebi? I sta su imali od takvog zivota?
Link to comment
Pa kako se uzme. Ako uplacuju 30 godina i onda riknu da li je sebi? I sta su imali od takvog zivota?
Skoro niko ne otplacuje 30 godina (mozda ako gledas ekstremne cene u centru Sidneja ili Melburna, ali ko ih tera da tamo kupuju).A svakako da ako umres, onda nista vise nemas od zivota (otplacivao ili ne).
Link to comment
Pa kako se uzme. Ako uplacuju 30 godina i onda riknu da li je sebi? I sta su imali od takvog zivota?
Sta su imali od normalnog zivota u lepoj prostranoj fino opremljenoj kuci, sa zenom, verovatno i decom, regularnim poslom i pretpostavljam ponekim prijateljem sa kojim se vide uvece? Stvarno horor od zivota.
Link to comment

zivot

Sta su imali od normalnog zivota u lepoj prostranoj fino opremljenoj kuci, sa zenom, verovatno i decom, regularnim poslom i pretpostavljam ponekim prijateljem sa kojim se vide uvece? Stvarno horor od zivota.
+1ne bih dalje o ovome, apsurdna je polemika, ne znam ni zasto sam se ukljucio
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...