Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Just now, noskich said:

To sve vreme pričam. U kući bez centralnog grejanja i izolacije je isto kao kad spavaš napolju.

 

Nemoj molim te, evo ti i na drugom sajtu, minimalno od 6 do maksimalno 22, to je sasvim prijatna prolećna/ranojesenja temperatura u Srbiji, kupi tri grejalice ako ne možeš da preživiš taj jedan dan minusa. :)

 

http://www.bom.gov.au/nsw/forecasts/sydney.shtml

Link to comment
8 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nemoj molim te, evo ti i na drugom sajtu, minimalno od 6 do maksimalno 22, to je sasvim prijatna prolećna/ranojesenja temperatura u Srbiji, kupi tri grejalice ako ne možeš da preživiš taj jedan dan minusa. :)

 

http://www.bom.gov.au/nsw/forecasts/sydney.shtml

Još jednom to je temperatura za dan, ne noćna temperatura. Grejalice ne mogu da zagreju kuću bez izolacije i centralnog grejanja. To isto kao kada bi stavio grejalice na ulicu i seo pored njih. Stavi dve ploče jednu do druge sa malim razmakom između njih. To ti je zid u Australiji.

Edited by noskich
Link to comment
43 minutes ago, noskich said:

Još jednom to je temperatura za dan, ne noćna temperatura.

 

Gde to piše? :lolol: Evo još jednom ako si propustio

 

 

Capture.JPG

Edited by Time Crisis
Link to comment



Jedini način da se 100% ne smrzavas uopšte je da imaš dobru izolaciju plus centralno grejanje. Jedini iz mog okruženja za koga sam čuo da to ima je moj direktor sa prethodnog posla. On je srušio tu australijsku kuću od ploča koju je kupio i sagradio potpuno novu kuću. E zato sada njegova kuća košta oko 3 miliona. Rodjen u bogatoj engleskoj porodici, otac mu radio za Svetsku banku, žena mu je corporate lawyer, on je direktor...


Solidna izolacija, dupli prozori, centralno (ducted) grijanje za spavaće sobe + grijalica na gas u dnevnoj koja zagrije sobu za par minuta. Ne vrijedi 3 miliona, nisam multimilioner niti iz bogate engleske porodice. Uostalom znaš i sam kako sam se doselio ovdje... Cijenu sopstvenog komfora otplaćujem uredno banci u vidu ne tako malih rata za kredit. Za tebe je to ropstvo, za mene je cijena komfornog života.

I da, Sidnej sa kratkom zimom, ako je uopšte tako možemo nazvati, je klimatski daleko povoljniji od Bangkoka. Pola godine toplo i vruće sa ponekim sparnim danima, a drugu polovinu umjereno. Za razliku od teške sparine gdje bukvalno kapa znoj sa tebe najveći dio godine.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
12 hours ago, Budja said:

 

Mozes, naravno, nego sam stekao utisak da je doktorat u toku a ne pri kraju.

Pri kraju, mislim gotov, treba da ga do kraja godine branim, ako mi doyvoli mentor

Link to comment
4 hours ago, Random said:


 

 


Solidna izolacija, dupli prozori, centralno (ducted) grijanje za spavaće sobe + grijalica na gas u dnevnoj koja zagrije sobu za par minuta. Ne vrijedi 3 miliona, nisam multimilioner niti iz bogate engleske porodice. Uostalom znaš i sam kako sam se doselio ovdje... Cijenu sopstvenog komfora otplaćujem uredno banci u vidu ne tako malih rata za kredit. Za tebe je to ropstvo, za mene je cijena komfornog života.

I da, Sidnej sa kratkom zimom, ako je uopšte tako možemo nazvati, je klimatski daleko povoljniji od Bangkoka. Pola godine toplo i vruće sa ponekim sparnim danima, a drugu polovinu umjereno. Za razliku od teške sparine gdje bukvalno kapa znoj sa tebe najveći dio godine.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

ma ovo je laž što on navodi, neva veze sa mozgom

Link to comment

Razmišljam ozbiljno, jer nam je komšinica Social Worker u QSL, malo radi tamo malo ovde sa plemenima, da prijavim korisnika @noskich za zlostavljane deteta, 

Drugo Tajka da ne upali klimu plus grejalicu? Tu mi nešto sumnjivo, jer kada je 13 do 20 stepeni ovde svi jakne one šuškave, što se kaže, obuku.

Klima piči 27! 

ništa mi nije jasno, ali ako niste grejali bebinu sobu.... JU.... stvarno ću vas priajviti, ovo nije prvi par (azijatsko-evropski) da je ubio bebu, znam za jedan slučaj u Londonu, drugi u Francuskoj.

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic
17 hours ago, noskich said:

Koju bolju kuću? Jer onu za 900 dolara nedeljno pa da renta bude 50,000 dolara godišnje? Pa ni u njoj nema centralnog grejanja, a pitanje da li je izolacija dobra.

Ne vjerujem ti, jer izdajem 3BDR kucu sa centralnim grijanjem za 400$ pw. Trebalo mi cak mjesec dana da nadjem stanare jer su veoma probirljivi.

Nesto ti tu nas opasno mastis.

Link to comment

https://www.domain.com.au/living/why-your-house-is-freezing-in-winter-and-how-to-warm-it-up-20180612-h118h4/

“Many Australian homes are just glorified tents,” Queensland University of Technology professor, Adrian Barnett, declared in 2015, after a widely discussed study in The Lancet medical journal reported that far more people die of cold in Australia than Sweden.

 

Lepo kampujes ceo život, cijena sitnica, 2-3 miliona dolara uz kamatu i 30-40 godinica.

Edited by noskich
Link to comment
On 17.7.2018. at 11:57, Moracikus said:

Ne vjerujem ti, jer izdajem 3BDR kucu sa centralnim grijanjem za 400$ pw. Trebalo mi cak mjesec dana da nadjem stanare jer su veoma probirljivi.

Nesto ti tu nas opasno mastis.

Sidnej batice. Sidnej.

 

A ne verujem ni ja tebi, for the record.

Edited by noskich
Link to comment
39 minutes ago, noskich said:

Queensland University of Technology professor, Adrian Barnett, declared in 2015, after a widely discussed study in The Lancet medical journal reported that far more people die of cold in Australia than Sweden.

 

Stvarno zanimljiv podatak. Evo analize koju su radili ABC News i RMIT Univerzitet da li je broj tih smrti povezan sa lošom izolacijom / grejanjem.

 

Fact check: Do more people die in Australia than Sweden due to poorly heated homes?

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...