Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

46 minutes ago, radisa said:

Pa da, tu je sve skupo... Da vidimo...

 

https://www.sparkhomes.com.au/eps-panels-cool-room-panels

 

Vidim da su cene za 50mm poliuretanski panel $33 za m2 ... Takav ja imam kod mene i radi posao u daleko hladnijoj klimi, ako bar malo greješ unutra...

 

Recimo da za dvospratnu kuću, grubo treba 7*10*4=280m2 za zidove i 120m2 za krov...

 

To je 400 kvadrata, po ceni od 33$ to izađe za metarijal 13200$... Neka su i ruke još toliko, eto 25-26k$ da izoluješ kuću od 200 kvadrata...

 

Baš skupo spram Australijskih plata, ubilo se...

 

Kako si izracunao ruke? Neka je jos toliko...

 

Zivim u iznajmljenoj kuci, jel treba da izoliram kucu o svom trosku iz koje mogu da popijem nogu bilo kada?

Link to comment
2 hours ago, Facundo Orellana said:

Možeš uvek da odeš u Severnu Koreju, tamo ti država da stan, dobiješ besplatno grejanje zimi. Oh, wait, možda i nema grejanja? 

 

U DPRK imas stanarsko pravo, ne placas porez, besplatno zdravstvo, skolstvo, obdaniste, javni prevoz, sledovanja hrane. U principu sve osnovne potrebe su ti zagarantovane. Prvenstveni razlog zasto postoje veliki problemi u obezbedjivanju istih su sankcije. Ali to je vec za temu o DPRK, a ne ovde. 

 

BTW, evo javlja mi kolega da je u Kanberi bilo -7.

Koliko je na Tasmaniji ne smem ni da gledam...

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Pa da, tu je sve skupo... Da vidimo...

 

https://www.sparkhomes.com.au/eps-panels-cool-room-panels

 

Vidim da su cene za 50mm poliuretanski panel $33 za m2 ... Takav ja imam kod mene i radi posao u daleko hladnijoj klimi, ako bar malo greješ unutra...

 

Recimo da za dvospratnu kuću, grubo treba 7*10*4=280m2 za zidove i 120m2 za krov...

 

To je 400 kvadrata, po ceni od 33$ to izađe za metarijal 13200$... Neka su i ruke još toliko, eto 25-26k$ da izoluješ kuću od 200 kvadrata...

 

Baš skupo spram Australijskih plata, ubilo se...

 

Sta je 33 dolara? Pise u poslednjoj koloni kolika je ukupna cena sa porezom.

 

Total Price

GST Inc.

EPSW

 

Samo za materijal ide i do 792 dolara ukupna cena.

Za instalaciju centralnog grejanja bolje i da ne trazis...

Edited by noskich
Link to comment
On 12.7.2018. at 21:57, MilenaS said:

sto ne mogu da budem? 

 

Mozes, naravno, nego sam stekao utisak da je doktorat u toku a ne pri kraju.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Pa da, tu je sve skupo... Da vidimo...

 

https://www.sparkhomes.com.au/eps-panels-cool-room-panels

 

Vidim da su cene za 50mm poliuretanski panel $33 za m2 ... Takav ja imam kod mene i radi posao u daleko hladnijoj klimi, ako bar malo greješ unutra...

 

Recimo da za dvospratnu kuću, grubo treba 7*10*4=280m2 za zidove i 120m2 za krov...

 

To je 400 kvadrata, po ceni od 33$ to izađe za metarijal 13200$... Neka su i ruke još toliko, eto 25-26k$ da izoluješ kuću od 200 kvadrata...

 

Baš skupo spram Australijskih plata, ubilo se...

 

Pretpostavljam da je u pitanj cost-benefit analiza.

 

Ko ce da investira u izolaciju, zbog tri dana ledare. Nema nikakvog smisla.

Cost-benefit je verovatno i razlog zasto, recimo, Englezi ne investiraju u borbu protiv snega - jeftinije dva-tri dana godisnej raspad sistema nego odrzavanje.

Link to comment

U pravu je Nokisha, izolacija u jeftinim stanvima za izdavanje je bas losa i jedino ducted heating pomaze.

Ako hoces da ustedis na gas/struju ima da se smrznes ko zenski polni organ.

 

Covjek je mnogo tezak na pare i zato se jadnik pati. Vrlo je jednostavna njegova prica.

Link to comment
4 hours ago, peralozac said:

 

Ako nemaš grejanje jedi kolače idi na skijanje da se zagreješ. Svanuo ti bluebird day na Mt Perisher:

 

Perisher.JPG.b9d400e02b6f2957a6d894a0c0904bae.JPG

 

 

Jao, nemoj to da mi radis.

Odbrojavam dane za odmor na Falls Creeku 21, 20...

Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

U pravu je Nokisha, izolacija u jeftinim stanvima za izdavanje je bas losa i jedino ducted heating pomaze.

Ako hoces da ustedis na gas/struju ima da se smrznes ko zenski polni organ.

 

Covjek je mnogo tezak na pare i zato se jadnik pati. Vrlo je jednostavna njegova prica.

 

Cekaj, ti sam rece da je jedino resenje ducted heating sto mu dodje centralno grejanje u celoj kuci. I ja sam tezak na pare jer necu da instaliram centralno grejanje u kuci iz koje mogu biti ishutiran bilo kada?

 

zoning.jpg

Edited by noskich
Link to comment
7 hours ago, peralozac said:

 

Ako nemaš grejanje jedi kolače idi na skijanje da se zagreješ. Svanuo ti bluebird day na Mt Perisher:

 

Perisher.JPG.b9d400e02b6f2957a6d894a0c0904bae.JPG

 

 

 

Ja da sam hteo smrzavanje i skijanje otisao bih u Kanadu, a ne u Australiju. U Australiju sam dosao bas zbog toga jer sam mislio da se makar necu smrznuti pored toga sto sam ocekivao da se moze pristojno ziveti od svog postenog rada. 

Zato mi na Tajlandu jedino treba ventilator i hladno pice. Resis problem aklimatizacije ocas posla.

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, Budja said:

 

Pretpostavljam da je u pitanj cost-benefit analiza.

 

Ko ce da investira u izolaciju, zbog tri dana ledare. Nema nikakvog smisla.

Cost-benefit je verovatno i razlog zasto, recimo, Englezi ne investiraju u borbu protiv snega - jeftinije dva-tri dana godisnej raspad sistema nego odrzavanje.

 

Ne batice. Nista tri dana. Zidovi su ledeni 6 meseci u godini minimum. Ne moze to da se zagreje preko dana na oko 15-20 stepeni kada je svaku noc od minusa pa do nekih 5-6 stepeni od kraja aprila do kraja septembra.  

Link to comment

Jedini način da se 100% ne smrzavas uopšte je da imaš dobru izolaciju plus centralno grejanje. Jedini iz mog okruženja za koga sam čuo da to ima je moj direktor sa prethodnog posla. On je srušio tu australijsku kuću od ploča koju je kupio i sagradio potpuno novu kuću. E zato sada njegova kuća košta oko 3 miliona. Rodjen u bogatoj engleskoj porodici, otac mu radio za Svetsku banku, žena mu je corporate lawyer, on je direktor...

Edited by noskich
Link to comment
19 minutes ago, noskich said:

Ja da sam hteo smrzavanje i skijanje otisao bih u Kanadu, a ne u Australiju.

 

Silno bi pogrešio. Ovde u Ozilendu bar uvek možeš da kucaš po forumu i zagreješ se, u Kanadi nema gde da pobegneš iz svoje kože u njihovim groznim preizoliranim kućama sa petostrukim zaptivenim prozorima. Ima i statistika kako Kanađani umiru od toplotnog udara više nego u podsaharskoj Africi, proguglaj malo da se zagreješ kad dođeš kući.

Link to comment
3 hours ago, Moracikus said:

 

Ako hoces da ustedis na gas/struju ima da se smrznes ko zenski polni organ.

 

 

Pa jbg, tako je svugde, ako nećeš da se hladiš/geješ onda se kuvaš/smrzavaš... Osim ako neživš u DOminikani ili tako nekom raju gde je temperatura cele godine 22-27 stepeni...

 

Jebem ga, čovek ode preko pola sveta i svaki mu kurac smeta tamo gde je otišao... Ili mu je posao daleko od kuće, ili je gajba koju iznajmljuje skupa i loša ili mu je hladno ili mu smeta koji prez plaća na svoju platu od ko zna koliko prosečnih/median plata... Ili je problem što ima kuću u kojoj ne živi, ili je problem sa kotlićem u kući, pa zaliva iz kante ili je problem ovo ili ono...

 

Tužno je to kad čovek ne može da nađe sreću i vidi je samo u parama koje nema...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...